Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Implanty

Implanty zębowe Lublin

Braki w uzębieniu mogą niezwykle negatywnie wpłynąć na jakość życia Pacjenta. Pogorszeniu ulega nie tylko estetyka uśmiechu, ale również funkcjonalność całej jamy ustnej. Nie dziwi więc, że wielu Pacjentów dąży do tego, aby zrekonstruować pełne uzębienie. Współczesna stomatologia przynosi rozwiązanie w postaci implantów zębów. Leczenie implantologiczne jest mostem do pięknego i pełnego uśmiechu!

W NewLook Clinic pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Umów się na wizytę - zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co powinieneś wiedzieć o implantach zębowych?

implanty zebow cennik

Implant to mała śrubka, której celem jest zastąpienie utraconego korzenia zęba. Dzięki temu możliwe jest zrekonstruowanie warunków w jamie ustnej, które miały miejsce przed wypadnięciem zęba. Do produkcji implantów wykorzystywany jest tytan lub cyrkon. Są to materiały całkowicie biokompatybilne. Oznacza to, że implant niezwykle skutecznie integruje się z kością. Warto również podkreślić, że odsetek nieudanych przeszczepów jest niewiarygodnie niski.

Szacuje się, że tylko w około 1% przypadków wszczepienia implantu kończy się niepowodzeniem.

Implant składa się z 3 części:

 • tytanowej śruby, która jest wprowadzana w kość wyrostka zębodołowego (imituje korzeń zęba)
 • łącznika, który łączy tytanową śrubę z koroną protetyczną
 • korony protetycznej, która imituje część koronową zęba

W naszej klinice stomatologicznej korzystamy z nowoczesnych implantów Alpha Bio. Pozwalają one na znaczące podniesienie skuteczności leczenia. Ponadto dzięki nim możliwe jest wszczepienie implantów w przypadkach, w których stan kości nie pozwalałby na przeprowadzenie leczenia implantologicznego przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań.

Implanty Alpha Bio pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów nie tylko estetycznych, ale również funkcjonalnych.

ile kosztuja implanty całej szczeki
ile kosztuja implanty zebowe

Warto podkreślić, że leczenie implantologiczne nie jest celem samym w sobie. Implant zębowy jest swojego rodzaju bazą, na podstawie której może zostać przeprowadzona rekonstrukcja zębów. Jednym z etapów leczenia jest zamocowanie do tytanowych śrubek specjalnych łączników.

To one pozwalają na przytwierdzenie odbudów protetycznych: koron (pojedyncza luka), mostów (kilka braków zębowych obok siebie) lub protez (w przypadku znacznych ubytków). W ten sposób rekonstruowany jest uśmiech Pacjenta i przywracana zostaje pełna funkcjonalność jamy ustnej.

Jak wygląda zabieg wprowadzenia implantu w skrócie:

 • wprowadzenie implantu do kości
 • proces gojenia
 • odsłonięcie implantu i wprowadzenie łącznika
 • wykonanie korony na implancie

Czy warto robić implant zęba?

Wypadek, zaawansowana próchnica lub paradontoza albo inne choroby mogą być przyczyną wypadnięcia zębów. Ma to oczywiście wpływ na pogorszenie estetyki twarzy. To z kolei może prowadzić do obniżenia komfortu psychicznego i wstydu przed uśmiechaniem się. Często w takich przypadkach Pacjenci wycofują się z życia towarzyskiego. Ma to oczywiście negatywny wpływ na jakość życia. Konsekwencją pogorszenia estetyki uśmiechu jest również utrata pewności siebie. Jest to też trudność dla Pacjentów, których praca polega na kontakcie z drugim człowiekiem, co może stwarzać niekomfortowe sytuacje. Rozwiązanie tych problemów przynosi leczenie implantologicznego, które pozwala na estetyczne zrekonstruowanie uśmiechu. Pacjenci w końcu mogą odczuwać komfort psychiczny wśród swoich znajomych i rodziny!

Zalety implantów

Naturalną sytuacją jest posiadanie wszystkich zębów. Jednym z ich zadań jest odpowiednie obciążanie kości. Pojawienie się jakiekolwiek luki sprawia, że te naturalne warunki zostają zaburzone. Okazuje się, że nawet pojedynczy brak zęba prowadzi do powolnego procesu zaniku kości, która nie jest wtedy odpowiednio obciążona. Jest to bardzo negatywna konsekwencja. Z jednej strony zanik kości sprawia, że pogorszeniu ulega estetyka twarzy. Z drugiej – zaburzona zostaje funkcjonalność jamy ustnej. Przez proces ten mogą być utrudnione codzienne czynności. Brak odpowiedniej ilości tkanki kostnej jest również przeszkodą do przeprowadzenia leczenia implantologicznego. W takim wypadku musi zostać wykonany dodatkowy zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. Implant zębowy jest jedną z najlepszych metod uzupełniania braków w uzębieniu. Aby zapobiec zanikowi kości, zaleca się zastosowanie implantu, który rekonstruuje warunki, jakie miały miejsce przed wypadnięciem uzębienia. Pozwala to Pacjentowi cieszyć się pełnią zdrowia.

Na jak długo wystarczają implanty dentystyczne? Jaka jest żywotność implantów?

Przy regularnym szczotkowaniu i nitkowaniu, sama śruba implantu może przetrwać całe życie, przy założeniu, że pacjent co 6 miesięcy będzie poddawany regularnym przeglądom stomatologicznym. Najczęściej jednak implant wymagać wymiany z powodu zużycia po około 10 do 15 latach. Najistotniejsze jest utrzymanie higieny jamy ustnej. Umiejscowienie implantu również czynnikiem wpływającym na trwałości implantu dentystycznego. Implanty w tylnej części jamy ustnej są wykorzystywane bardziej aktywnie podczas żucia, co oznacza, że ​​prawdopodobnie zużywają się szybciej niż implanty w przedniej części jamy ustnej.

Implanty dentystyczne a inne opcje wymiany zębów

Implant dentystyczny to trwałe rozwiązanie w przypadku braków zębowych i jest obecnie preferowaną opcją wymiany zębów wśród pacjentów i dentystów. Implant dentystyczny całkowicie zastępuje naturalny ząb i może być używany do gryzienia i żucia bez poślizgu, jak to ma miejsce w przypadku protez. W przeciwieństwie do protez, implanty są umieszczane na stałe, co oznacza, że ​​całe czyszczenie — szczotkowanie dwa razy dziennie i nitkowanie zębów — odbywa się wzdłuż naturalnych zębów. Ponieważ są przymocowane do wewnętrznej kości szczęki, implanty nie obciążają sąsiednich zębów, jak to zwykle bywa w przypadku mostów zębowych, i nie wymagają żadnych specjalnych czynności.

Więcej informacji w poradniku stomatologicznym:

Zalety implantów zębowych
Implant zęba – najważniejsze fakty
Jak zrekonstruować pojedynczego zęba?

 

Implanty zębowe – jak wygląda zabieg?

 • Na początku leczenia przeprowadzana jest wizyta konsultacyjna. Podczas niej Pacjent informuje lekarza o wszystkich swoich oczekiwaniach. Wykonywana jest również dokładna diagnostyka. Stomatolog dzięki temu może zaproponować najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązania.
 • Jeżeli podczas diagnostyki stwierdzono niedostateczną ilość tkanki kostnej, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego zabiegu. W tym wypadku w naszej klinice wykonujemy augumentację wyrostka zębodołowego, podniesienie dna zatoki szczękowej lub przeszczep bloków kostnych. Wykorzystywane przez narzędzia i materiały pozwalają na przeprowadzenie tych zabiegów w sposób bezpieczny i niezwykle komfortowy dla Pacjenta. Więcej o leczeniu z zakresu chirurgii stomatologicznej możesz dowiedzieć się tutaj.
 • Kolejny etap polega na wszczepieniu implantów w miejsce po utraconym korzeniu. Wtedy też zakładana jest specjalna śruba gojąca, która ułatwia proces leczenia. Integracja implantu z kością trwa około 4 miesięcy.
 • Kiedy implanty się zagoiły, możliwe jest zamocowanie specjalnych łączników, które pozwalają na stabilne zamocowanie odbudów protetycznych.
 • Ostatni etap leczenia polega na przytwierdzeniu do implantów korony, mostu lub protezy. W ten sposób rekonstruowany jest uśmiech Pacjenta. Przywrócona zostaje pełna funkcjonalność jamy ustnej oraz poprawiona zostaje estetyka twarzy.

 

Cennik - Implanty
Ile kosztują implanty zębowe?

PROTETYKA (LICÓWKI, KORONY, MOSTY)
Kompleksowa Diagnostyka Jamy Ustnej - protetyczna 200 zł
Analiza estetyczna DSD (Digital Smile Design) 3 000 zł
Flow Injection 1 pkt 700 zł
Indywidualizowane licówki porcelanowe 2 000 zł
Korona cyrkonowa 1 800 zł
Korona pełnoceramiczna E-max 2 000 zł
Cyfrowy nakład 1 500 zł
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej 1 300 zł
Korona tymczasowa 150-300 zł
Ściągnięcie pracy protetycznej 150-500 zł
Wkład koronowo-korzeniowy 500 zł
Proteza akrylowa 2 000 zł
Proteza elastyczna 2 500 zł
Proteza szkieletowa 2 500 zł
Proteza szkieletowa z elementami retencyjnymi 3 500 zł
Naprawa protezy 200-300 zł
Zacementowanie korony/mostu/licówki wykonanych poza kliniką 400 zł

Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu implantologicznym

 

Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia leczenia implantologicznego?

Jeżeli Pacjent cierpi na choroby przewlekłe, koniecznie powinien udać się do lekarza prowadzącego przed podjęciem zabiegu wszczepienia implantów. Należy również zrezygnować z palenia papierosów na okres całego procesu leczenia.

NewLook Clinic - Lekarze specjalizujący się w implantologii

 

lekarz stomatolog Elżbieta Bandurak

lekarz stomatolog Marcin Przegaliński