Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Protezy

Protezy zębowe Lublin

NewLook Clinic mamy świadomość, że brak zębów jest niezwykle uciążliwy, dlatego w naszej klinice stomatologicznej w Lublinie oferujemy różne rozwiązania z zakresu protetyki. Dzięki temu spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechu.

W NewLook Clinic pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Umów się na wizytę - zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co powinieneś wiedzieć o protezach zębowych?

Ile kosztuje zrobienie protezy zębowe?

Naturalną sytuacją jest posiadanie wszystkich zębów. Często jednak zdarza się, że w pewnym momencie życia pojawia się luka w uzębieniu.

Powody powstania braku zębowego mogą być związane z uszkodzeniami mechanicznymi lub zaniedbaniami higieny jamy ustnej. Niestety, w wielu przypadkach pojawienie się pojedynczej luki prowadzi do kolejnych zaniedbań. W niedługim czasie problemem są już znaczne braki w uzębienie, a czasem nawet całkowite bezzębie. Sytuacja taka potrafi zdecydowanie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Pacjenci w takich przypadkach skarżą się, że nie mogą spożywać swoich ulubionych pokarmów, czy mają problemy z artykułowaniem niektórych głosek.

Protetyka jest działem stomatologii, który za główny cel stawia sobie odbudowanie utraconych zębów Pacjenta. Dzięki temu przywracana jest nie tylko estetyka uśmiechu, ale przede wszystkim pełna funkcjonalność jamy ustnej. Rozwój protetyki pozwolił na wypracowanie metod, które skutecznie rekonstruują naturalne uzębienie. W ten sposób zostają rozwiązane wszelkie problemy Pacjentów związane z wadami wymowy oraz trudnościami ze spożywaniem niektórych pokarmów.

Jakie są protezy zębowe?
Jakie są najnowsze protezy zębowe?

W gabinecie stomatologicznym NewLook Clinic oferujemy wszystkie najskuteczniejsze rozwiązania, jakie udostępnia współczesna protetyka.

Jesteśmy w stanie skutecznie rozwiązać równie dobrze problem pojedynczej luki, jak i większych ubytków zębowych. W naszej klinice stosujemy korony protetyczne (pojedyncza luka), mosty (kilka braków zębowych obok siebie) lub protezy zębowe (większe braki w uzębieniu lub całkowite bezzębie).

Jakie protezy stosujemy w NewLook Clinic?

Oczekiwania względem leczenia stomatologicznego mogą diametralnie się różnić. Mamy tego pełną świadomość, dlatego w naszej klinice oferujemy różnego rodzaju rozwiązania protetyczne, które dają najlepsze efekty. W gabinecie stomatologicznym NewLook Clinic wykorzystujemy:

 • protezy akrylowe – jest to skuteczne rozwiązanie w przypadku całkowitego bezzębia. Przywraca ona estetykę twarzy Pacjenta. Jednak protezy te nie są pozbawione wad. Przede wszystkim korzystanie z tego rozwiązania nie pozwala na spożywanie twardych i lepkich produktów. Ponadto nie zapobiega ona również rozwojowi zaniku kości, który jest wynikiem braku obciążenia jej przez ząb. Dlatego zaleca się, aby traktować protezy akrylowe jako rozwiązanie tymczasowe;
 • protezy szkieletowe – Pacjenci, którzy borykają się z problemem częściowych braków w uzębieniu, często decydują się na to rozwiązanie. Proteza szkieletowa jest mocowana do pozostałych naturalnych zębów za pomocą specjalnego metalowego przęsła.Mają one maksymalnie zmniejszoną płytę podniebienną, dzięki czemu zajmują mało miejsca w jamie ustnej, co w konsekwencji sprawia, że są niezwykle komfortowe w codziennym użytkowaniu. Protezy szkieletowe cechują się również wysoką stabilnością w jamie ustnej. Wadą tego rozwiązania jest fakt, iż niektóre metalowe elementy mogą być widoczne;
 • protezy nylonowe – jest to nowoczesne rozwiązanie stosowane w przypadku większych braków zębowych. Aby móc skorzystać z tej metody, konieczne jest posiadanie co najmniej jednego zęba naturalnego. Proteza ta jest zbudowana z elastycznego materiału, dzięki czemu nie istnieje ryzyko jej pęknięcia. Wykorzystanie nylonu sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle wytrzymałe. Dodatkową zaletą tej protezy są niewielkie rozmiary, dzięki czemu znacząco podnoszony jest komfort codziennego użytkowania. Warto wspomnieć, że jest to ruchoma odbudowa protetyczna, która cechuje się niezwykle wysoką stabilnością;
 • protezy acetalowe – rozwiązanie to cechuje się wysoką estetyką wykonania. Zakładane są one w sytuacji większych braków zębowych. W tym przypadku również występują klamry, ale są one wykonane z acetalu. Rozwiązanie to cechuje się niezwykle wysoką wytrzymałością. Protezy acetalowe wykonane są z materiału, który sprawia, że ta odbudowa protetyczna jest półelastyczna. Likwidowane jest w ten sposób ryzyko pęknięcia. Dodatkowo proteza ta dostosowuje się częściowo do kształtu jamy ustnej;
 • proteza na implantach – jest to rozwiązanie, które stosuje się w przypadku całkowitego bezzębia. Pierwszym etapem w tym przypadku jest wszczepienie implantów, czyli małych tytanowych śrubek, w miejsce po utraconym korzeniu. Więcej o tym zabiegu możesz dowiedzieć się w zakładce o leczeniu implantologicznym . Następnie do implantów mocowane są łączniki, które pozwalają na przytwierdzenie protezy. Jest ona mocowana na stałe. Dzięki temu zyskuje się najwyższą estetykę oraz stabilność. Rekonstruowana jest w ten sposób pełna funkcjonalność jamy ustnej. Dzięki protezie mocowanej stale na implantach pozytywnie odmienia się jakość życia Pacjentów.
 • korony i mosty - to uzupełnienia o charakterze stałym. W przypadku tych pierwszych, odbudowuje się zniszczoną koronę zęba przy zachowaniu zdrowego korzenia. Natomiast przy moście możliwe jest odbudowanie kilku zębów lub całego łuku zębowego górnego bądź dolnego. Wykonywane są z porcelany, rzadziej z akrylu.

  Korony i mosty

  Korony i mosty najczęściej są wykonywane z porcelany, rzadziej z akrylu. Te ostatnie, ze względu na nienajlepszą estetykę oraz wytrzymałość, najczęściej są stosowane jako uzupełnienie tymczasowe np. w sytuacji, gdy pacjent oczekuje na ostateczną pracę protetyczną. Korony i mosty wykonuje się najczęściej na podbudowie metalowej, pełnoceramiczne lub na cyrkonie. Dwie ostatnie opcje stanowią wybór bardziej estetyczny, ale są również droższe od tych bazujących na metalu. Korony i mosty wyglądają bardzo naturalnie, a pacjent nie musi obawiać się ich przesunięcia podczas jedzenia, co zdarza się w przypadku protez ruchomych.

Leczenie krok po kroku

 1. W naszej klinice stomatologicznej zawsze pierwszym etapem leczenia jest wizyta konsultacyjna. W jej trakcie wykonywana jest dokładna diagnostyka. Lekarz przeprowadza również wywiad z Pacjentem, co pozwala mu zapoznać się ze wszystkimi oczekiwaniami. Dzięki temu stomatolog może zaproponować najlepsze metody leczenia, które umożliwiają skuteczne zrekonstruowanie utraconego uzębienia. Lekarz na tym etapie przedstawia również wstępny plan leczenia i kosztorys, co jest niezwykle komfortowe dla Pacjenta.
 2. Następny etap polega na pobraniu wycisku żuchwy oraz szczęki. Dzięki temu możliwe jest wykonanie dokładnej odbudowy protetycznej, która będzie idealnie dopasowana do warunków jamy ustnej Pacjenta.
 3. Czas wykonania protezy trwa z reguły nie dłużej niż 2 tygodnie. Po tym czasie Pacjent zapraszany jest do gabinetu stomatologicznego, w którym dokonywana jest przymiarka odbudowy protetycznej. Jeżeli proteza została zaakceptowana przez Pacjenta, może ona zostać zamocowana.
 4. U Pacjentów, którzy zdecydowali się na protezę stałą na implantach, może pojawić się konieczność zrekonstruowania kości. W takim wypadku przeprowadza się między innymi zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej, o którym więcej możesz przeczytać w zakładce o chirurgii stomatologicznej. Leczenie te ostatecznie pozwala na wszczepienie implantów. To właśnie one są podstawą pozwalającą przytwierdzić protezę.
 5. Ostatni etap polega na przymocowaniu odbudowy protetycznej. Od tej pory Pacjent może cieszyć się pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechem.

Cennik - protezy zębowe, licówki, korony, mosty

PROTETYKA (LICÓWKI, KORONY, MOSTY)
Kompleksowa Diagnostyka Jamy Ustnej - protetyczna 200 zł
Analiza estetyczna DSD (Digital Smile Design) 3 000 zł
Flow Injection 1 pkt 700 zł
Indywidualizowane licówki porcelanowe 2 000 zł
Korona cyrkonowa 1 800 zł
Korona pełnoceramiczna E-max 2 000 zł
Cyfrowy nakład 1 500 zł
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej 1 300 zł
Korona tymczasowa 150-300 zł
Ściągnięcie pracy protetycznej 150-500 zł
Wkład koronowo-korzeniowy 500 zł
Proteza akrylowa 2 000 zł
Proteza elastyczna 2 500 zł
Proteza szkieletowa 2 500 zł
Proteza szkieletowa z elementami retencyjnymi 3 500 zł
Naprawa protezy 200-300 zł
Zacementowanie korony/mostu/licówki wykonanych poza kliniką 400 zł

Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu implantologicznym oraz o protezach zębowych

 

Ile trwa stworzenie protezy?

Każda odbudowa protetyczna wymaga niezwykłej precyzji, dlatego zazwyczaj wykonywana jest w przeciągu dwóch tygodni.