Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Stymulatory tkankowe Lublin

Stymulatory tkankowe Lublin

Stymulatory tkankowe to grupa preparatów, które swoje działanie zawdzięczają polinukleotydom o właściwościach hydrofilowych wiążących cząsteczki wody. To one wypełniają przestrzenie śródskórne i stymulują kolagen i elastynę, dzięki czemu następuje głęboka odnowa i bioregeneracja skóry. Stymulator tkankowy działa jak wymiatacz wolnych rodników, tworząc w ten sposób idealne środowisko dla wzrostu fibroblastów. W naszej klinice podajemy dwa rodzaje stymulatorów tkankowych: JuveLook i Lenisna. Obydwa preparaty zawierają kwas poli-D,L-mlekowy (PDLLA) oraz kwas hialuronowy (HA).

Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych! Umów się na wizytę - zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co należy wiedzieć o stymulatorach tkankowych?

PLA (kwas polimlekowy) to biomateriał, który jest produkowany poprzez polimeryzację kwasu mlekowego otrzymanego w wyniku fermentacji produktów rolnych takich jak kukurydza czy ziemniaki. PLA został zatwierdzony przez amerykańską FDA oraz europejskie organy regulacyjne do stosowania w materiałach medycznych rozpuszczalnych, takich jak szwy chirurgiczne czy implanty ortopedyczne.

PDLLA, najbezpieczniejszy i najbardziej biokompatybilny izomer PLA, umożliwia produkcję kolagenu w najbezpieczniejszy sposób, dzięki swojej unikalnej strukturze. Cząsteczki PDLLA odbudowują włókna kolagenowe i elastylowe poprzez stymulację naturalnej reakcji immunologicznej. W NewLook Clinic postawiliśmy na dwa stymulatory tkankowe:

juvelook stymulator tkankowy lublin

Jak działa Juvelook?

Juvelook to wypełniacz o umiarkowanym stężeniu kwasu poli-D,L-mlekowego (42,5 mg) oraz kwasu hialuronowego (7,5 mg), służący rewitalizacji większych obszarów: całej twarzy, całych dłoni, dekoltu z szyją czy nawet okolica oka. Zabieg nadaje się szczególnie dla osób z dużą ilością bruzd i drobnych zmarszczek, o słabym napięciu lub z początkowymi oznakami starzenia się. JuveLook to przede wszystkim jedyny na świecie stymulator z kwasem poli-D,L-mlekowym (PDLLA), który można podać metodą mezoterapii (z wykorzystaniem urządzenia typu RF COMBO JECTOR). Nie powstają grudki i nie ma potrzeby masowania. JuveLook jedynie w okolicę oczu należy podawać kaniulą.

Jak działa Lenisna?

Przede wszystkim wypełnia i stymuluje. Nie pozostawia grudek i nie wymaga rozmasowywania. Jest to obecnie jeden z najskuteczniejszych stymulatorów tkankowych dostępnych na rynku. Ma wysokie stężenie kwasu poli-D,L-mlekowego (170 mg) oraz kwasu hialuronowego (30 mg) dlatego skutecznie zwiększa objętość a służy do redukcji głębokich zmarszczek takich jak: załamania w skórze, bruzdy, zapadnięte obszary twarzy, głębokie zmarszczki czy widoczna utrata owalu twarzy. Daje doskonałe efekty w stymulacji skóry ud, brzucha czy pośladków. Lenisna jest działającym w czasie, silnym stymulatorem produkcji kolagenu, czyli białka odpowiadającego za nawilżenie, jędrność i elastyczność naszej skóry. Lenisna łączy długotrwałą stymulacje kolagenu wywołaną przez PDLLA z korzyściami płynącymi z podania kawasu hialuronowego (HA).

lenisna stymulator tkankowy lublin

Stymulatory tkankowe Lublin

Zabiegi Lenisną polecane są do redukcji głębokich zmarszczek i bruzd. Natomiast JuveLook polecany jest dla osób, które chcą zredukować drobne zmarszczki na twarzy i szyi. Dla większego komfortu w obu przypadkach przed zabiegiem nakładane jest miejscowe znieczulenie. Lenisnę podajemy kaniulą w warstwę podskórną, natomiast JuveLook podajemy cienką igłą lub pistoletem do mezoterapii igłowej z dodatkową funkcją RF. W przypadku obu stymulatorów tkankowych zabiegi wykonuje się w serii od 1 do 3 zabiegów w odstępach 2-3 miesięcy (indywidualna decyzja lekarza). Z uwagi na obecność w preparacie nieusieciowionego kwasu hialuronowego pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu. Natomiast stymulacja kolagenu i elastyny następuje w czasie. Pacjenci zauważają efekty po ok. 2-3 miesiącach i utrzymują się od 12 do 24 miesięcy.

Przebudowa kolagenu w skórze następuje w czasie. Cząsteczki PDLLA powoli i stopniowo rozkładają się w tkankach do postaci wody i CO2 - proces trwa ok. 6 miesięcy po iniekcji wybranym stymulatorem.

Cennik - stymulator tkankowy Lublin

JuveLook - zabieg z wykorzystaniem całej ampułki 10 ml (podanie na całą twarz i szyję i/lub inny wybrany obszar) 2500 zł
JuveLook - zabieg z wykorzystaniem połowy ampułki 5 ml (linia żuchwy, dolina łez, zmarszczki palacza, bruzdy nosowo-wargowe, szyja, dekolt, dłonie) 1250 zł
Lenisna - zabieg z wykorzystaniem całej ampułki 10 ml (podanie na całą twarz i szyję i/lub inny wybrany obszar) 2500 zł
Lenisna - zabieg z wykorzystaniem połowy ampułki 5 ml (linia żuchwy, dolina łez, zmarszczki palacza, bruzdy nosowo-wargowe, szyja, dekolt, dłonie) 1250 zł

 

Przeczytaj najczęstsze pytania dotyczące stymulatorów tkankowych

 

Jak jest podawany stymulator JUVELOOK?

Przed zabiegiem nakładane jest miejscowe znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta. JUVELOOK jest podawany cienką igłą lub z użyciem tzw. pistoletów do mezoterapii igłowej, np. z funkcją RF