Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Korony i mosty

Korony i mosty zębowe Lublin

Braki w uzębieniu mogą być powodem wielu nieprzespanych nocy. Nawet pojedyncza luka może mieć negatywny wpływ na estetykę uśmiechu. Z tego powodu w wielu przypadkach pojawia się wstyd, co prowadzi często do wycofania się z życia towarzyskiego. Współczesna stomatologia przynosi skuteczne rozwiązania, które umożliwiają niezwykle estetycznie usunąć równo dobrze pojedynczą lukę, jak i kilka braków zębowych. W gabinecie stomatologicznym NewLook Clinic oferujemy korony oraz mosty protetyczne, które pozwalają ostatecznie cieszyć się pięknym i pięknym uśmiechem.

W NewLook Clinic pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Umów się na wizytę - zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co powinieneś wiedzieć o koronach i mostach?

W przypadku pojedynczego braku jednym z najczęstszych rozwiązań jest zamocowanie korony protetycznej. Dzięki niej możliwie jest zlikwidowanie niechcianej luki. Co jednak ważne, przywracany jest w ten sposób nie tylko piękny uśmiech, ale również rekonstruuje się naturalny stan w jamie ustnej.

Korona protetyczna pozwala na odzyskanie pełnej funkcjonalności.

Most protetyczny to odbudowa, którą stosuje się w przypadku, kiedy konieczne jest usunięcie pojedynczej luki lub kilku braków zębowych występujących obok siebie. Mocowany jest on na naturalnych oszlifowanych zębach lub na implantach. Wykorzystanie najnowszych mostów protetycznych pozwala na uzyskanie niezwykle estetycznych i trwałych efektów.

Korony protetyczne w NewLook Clinic

Zastosowanie korony protetycznej jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy pojedynczy ząb został uszkodzony na wskutek wypadku mechanicznego lub poważnych zaniedbań higieny jamy ustnej. W takiej sytuacji konieczne jest wyleczenie pozostałej części rekonstruowanego zęba. Następnie może zostać przytwierdzona korona protetyczna. W tym celu wykorzystuje się specjalny cement stomatologiczny. Jego wykorzystanie sprawia, że korona protetyczna jest stabilnie przytwierdzona. Dzięki temu Pacjent może bardzo długo cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

W przypadku pojedynczej luki konieczne jest przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Polega ono na wszczepieniu małej tytanowej śrubki w miejsce po utraconym korzeniu. Implant, o którym więcej możesz przeczytać w zakładce o leczeniu implantologicznym, staje się podstawą umożliwiającą przymocowanie odbudowy protetycznej. Rozwiązanie to cechuje się niezwykłą estetyką i trwałością. Dzięki temu Pacjent może cieszyć się swoim nowym, pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Rodzaje koron protetycznych stosowanych w naszym gabinecie

W naszej klinice stomatologicznej w Lublinie stosujemy najnowocześniejsze i różnorodne rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze metody leczenia, które są zgodne z oczekiwaniami Pacjenta.

  1. Korona protetyczna na podbudowie metalowej – jest to skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala usunąć pojedynczą lukę zębową. Wnętrze tej korony jest zbudowane z metalu. Na niego nakładana jest porcelanowa warstwa. To właśnie ona odpowiada za estetykę wykonania. Zastosowane materiały sprawiają, że korona ta jest niezwykle wytrzymała. Poważną wadą tego rozwiązania jest fakt, że ze względu na wykorzystania metalu, który nie przepuszcza światła, znacząco obniżona zostaje estetyka odbudowy protetycznej. Dlatego jest to rozwiązanie coraz rzadziej wybierane przez Pacjentów.
  2. Pełnoceramiczna korona E-MAX – w tym przypadku cała odbudowa wykonana jest z ceramiki. Dzięki temu uzyskane są niezwykle wysokie efekty estetyczne, które pozwalają cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Zastosowany materiał sprawia, że odbudowywany ząb jest niemal identyczny jak naturalne uzębienie
  3. Korona cyrkonowa – do jej wykonania wykorzystuje się cyrkon. Korona ta cechuje się wysoką przepuszczalnością światła porównywalną z naturalnymi zębami, dzięki czemu odbudowa ta jest praktycznie nie do odróżnienia z pozostałym uzębieniem.

Mosty protetyczne w NewLook Clinic

Mosty protetyczne to rozwiązanie, które równie dobrze nadaje się do zlikwidowania pojedynczej luki, jak i kilku braków zębowych. Przy zastosowaniu tej odbudowy możliwe są dwie metody leczenia. W pierwszej konieczne jest, aby Pacjent posiadał zdrowe zęby, które sąsiadują z luką. Uzębienie to w tym przypadku staje się filarami, na których zamocowany zostaje most protetyczny. Aby to się stało, lekarz na początku musi oszlifować zdrowe zęby. Pozwala mu to na stabilne przytwierdzenie mostu protetycznego. W drugim przypadku zamocowanie odbudowy jest poprzedzone leczeniem implantologicznym. W trakcie niego wszczepia się dwa implanty. Następnie do nich mocuje się specjalne łącznik. Pozwalają one na przymocowanie mostu protetycznego. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i całkowicie bezbolesna. Pozwala osiągnąć najlepsze efekty nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne.

 

Rodzaje mostów protetycznych stosowanych w NewLook Clinic

Aby zapewnić najwyższą jakość leczenia, oferujemy w naszej klinice różnego rodzaju mosty protetyczne. Dzięki temu możemy spełnić wszystkie wymagania stawiane przez Pacjentów. Nasi specjaliści zawsze chętnie doradzą, które rozwiązanie będzie najlepsze w danej sytuacji.

  1. Kompozytowe mosty protetyczne – jest to rozwiązanie tymczasowe. Most wykonany jest z materiału kompozytowego. Jego wykorzystanie pozwala niezwykle szybko cieszyć się pięknym uśmiechem. Zastosowanie tego mostu jest etapem przejściowym, ponieważ materiał kompozytowy nie jest tworzywem trwałym. W stosunkowo krótkim czasie zakłada się finalny most protetyczny, który mocowany jest na stałe.
  2. Mosty pełnoceramiczne – cała odbudowa protetyczna wykonana jest z ceramiki. Dzięki temu osiągnięta zostaje nie tylko wysoka estetyka, ale również doskonała funkcjonalność.
  3. Most cyrkonowy – w tym przypadku do produkcji odbudowy protetycznej wykorzystywany jest tlenek cyrkonu. Zastosowanie tego materiału pozwala na uzyskanie niezwykle estetycznego efektu, ponieważ tworzywo to cechuje się wysoką przepuszczalnością światła. Dzięki temu rekonstruowane uzębienie jest właściwie nie do odróżnienia z naturalnymi zębami.

Leczenie krok po kroku

Aby zapewnić najwyższą jakość leczenia, oferujemy w naszej klinice różnego rodzaju mosty protetyczne. Dzięki temu możemy spełnić wszystkie wymagania stawiane przez Pacjentów. Nasi specjaliści zawsze chętnie doradzą, które rozwiązanie będzie najlepsze w danej sytuacji.

  1. Każde leczenie w NewLook Clinic rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnej diagnostyki. Na tym etapie lekarz zapoznaje się ze wszystkimi oczekiwaniami Pacjenta, dzięki czemu lekarz może zaproponować najlepsze rozwiązania. Ponadto specjalista przedstawia plan leczenia i kosztorys.
  2. Następny etap polega na przygotowaniu uzębienia do zamocowania odbudów protetycznych. Lekarz oczyszcza i delikatnie szlifuje zęby, co pozwala ostatecznie na zamocowanie mostu lub korony. Jeżeli Pacjent zdecydował się na odbudowę protetyczną mocowaną na implantach, na tym etapie wszczepia się implanty. Warto podkreślić, że zabiegi te są bezbolesne i komfortowe.
  3. Kiedy odbudowa protetyczna zostanie wykonana, Pacjent zapraszany jest do naszego gabinetu stomatologicznego w Lublinie. Wtedy przymierzana jest korona lub most. Jeżeli odbudowa protetyczna spełnia wszystkie oczekiwania Pacjenta, jest ona mocowana na stałe.

Cennik - protezy, korony, mosty

PROTETYKA (LICÓWKI, KORONY, MOSTY)
Kompleksowa Diagnostyka Jamy Ustnej - protetyczna 200 zł
Analiza estetyczna DSD (Digital Smile Design) 3 000 zł
Flow Injection 1 pkt 700 zł
Indywidualizowane licówki porcelanowe 2 000 zł
Korona cyrkonowa 1 800 zł
Korona pełnoceramiczna E-max 2 000 zł
Cyfrowy nakład 1 500 zł
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej 1 300 zł
Korona tymczasowa 150-300 zł
Ściągnięcie pracy protetycznej 150-500 zł
Wkład koronowo-korzeniowy 500 zł
Proteza akrylowa 2 000 zł
Proteza elastyczna 2 500 zł
Proteza szkieletowa 2 500 zł
Proteza szkieletowa z elementami retencyjnymi 3 500 zł
Naprawa protezy 200-300 zł
Zacementowanie korony/mostu/licówki wykonanych poza kliniką 400 zł

Przeczytaj najczęstsze pytania o korony i mosty protetyczne

 

Czy pod odbudowę protetyczną mogą dostać się resztki pożywienia?

Do zamocowania korony i mostu protetycznego stosuje się specjalny cement stomatologiczny, który skutecznie wypełnia wszystkie szczeliny, co tym samym zapobiega dostawaniu się resztek pożywienia pod odbudowy.