Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe Lublin

Nieleczona próchnica może być powodem poważnych zmian w jamie ustnej. W konsekwencji koniecznością stać się może przeprowadzenie leczenia kanałowego. Wielu Pacjentów obawia się tego zabiegu. Wynika to z przeświadczenia, że leczenie to wiąże się z długim i bolesnym procesem. Myślenie takie ma korzenie w doświadczeniach z przeszłości. Współcześnie, dzięki precyzyjnym urządzeniom i znieczuleniu leczenie kanałowe najczęściej jest nie tylko bezbolesne, ale również odbywa się w dużo krótszym czasie! Co także ważne dla wielu Pacjentów, często nie ma konieczności zatruwania leczonego zęba. Wszystko to za sprawą mikroskopu, który diametralnie odmienił obraz współczesnej stomatologii.

W NewLook Clinic pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Umów się na wizytę - zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co powinieneś wiedzieć o nowoczesnych metodach leczenia kanałowego w Lublinie?

Endodoncja, bo tak nazywa się dział stomatologii skupiający się na leczeniu kanałowym, zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób miazgi zęba. Współczesna stomatologia przynosi rozwiązania sprawiające, że zabieg endodontyczny jest niezwykle komfortowy dla Pacjenta. Mając to na uwadze, wykorzystujemy wszystkie najnowocześniejsze metody. Dlatego nasz gabinet wyposażyliśmy w nowoczesny mikroskop, który pozwala na nawet 25-krotne przybliżenie! Leczenie kanałowe pod mikroskopem w jeden dzień to nasza specjalność!

Dzięki temu, zdarza się, że leczenie kanałowe udaje się przeprowadzić w przeciągu jednej wizyty, bez konieczności zatruwania zęba! Ponadto stosowanie mikroskopu sprawia, że zabieg jest niezwykle precyzyjny.

Lekarze gabinetu NewLook Clinic należą do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego zrzeszającego specjalistów w dziedzinie endodoncji, co gwarantuje naszym Pacjentom najwyższy standard, profesjonalizm i pełne bezpieczeństwo leczenia kanałowego.

Endodoncja, bo tak nazywa się dział stomatologii skupiający się na leczeniu kanałowym, zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób miazgi zęba.

Leczenie kanałowe w NewLook Clinic?

Celem leczenia endodontycznego jest dokładne oczyszczenie kanałów zęba, a następnie ich szczelne wypełnienie. Aby osiągnąć spodziewany efekt, wykorzystujemy w naszej pracy specjalistyczne narzędzia, dzięki którym możliwe jest niezwykle precyzyjne wykonanie całego zabiegu. Nim jednak przejdziemy do oczyszczania kanałów, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. W tym celu wykorzystujemy endometr. Jest to specjalne urządzenie, które pozwala na precyzyjne ustalenie długości kanałów zęba. Pozwala nam to dokładnie zaplanować całe leczenie, co tym samym znacząco zwiększa skuteczność wykonywanego zabiegu.

Niezwykle ważnym urządzeniem w NewLook Clinic jest mikroskop stomatologiczny, który wyposażony jest w dodatkowe oświetlenie. Przede wszystkim jednak pozwala na znaczące przybliżenie leczonego obszaru. Cechy te sprawiają, że zabieg jest wykonywany niezwykle precyzyjnie. Niewątpliwą zaletą mikroskopu stomatologicznego jest fakt, że to właśnie dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego w trakcie 1 wizyty! Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla Pacjenta, ponieważ oszczędza czas oraz niweluje uczucie stresu.

Aby szczelnie wypełnić wszystkie oczyszczone kanały, stosujemy metodę kondensacji gorącej gutaperki. Zapewniamy naszym Pacjentom najwyższą jakość przeprowadzanego leczenia, dlatego wszystkie zabiegi endodontyczne wykonujemy w koferdamie. Jest to cienka gumowa tkanina, którą wyścieła się jamę ustną. Sprawia to, że odsłonięty zostaje tylko leczony ząb. Tym samym wykorzystywane preparaty nie prowadzą do podrażnień jamy ustnej. Wszystko to sprawia, że leczenie kanałowe jest niezwykle komfortowe dla Pacjenta, a efekty są trwałe.

 

Leczenie kanałowe krok po kroku

  1. Każde leczenie w NewLook Clinic poprzedzone jest wizytą konsultacyjną. W trakcie niej lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem. Ponadto wykonywana jest dokładna diagnostyka. W trakcie niej wykorzystywane są specjalne urządzenia, między innymi laser, który pozwala na rozpoznanie wszelkich zmian chorobowych. Dzięki temu stomatolog może zaproponować najlepsze rozwiązania dla Pacjenta.
  2. Następnym etapem jest dokładne oczyszczenie zęba z zmian chorobowych. Wszystkie kanały zostają precyzyjnie zdezynfekowane. Aby uzyskać znaczne przybliżenie leczonego obszaru wykorzystujemy nowoczesny mikroskop. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko konieczności przeprowadzenia dodatkowego leczenia kanałowego w przyszłości.
  3. Po oczyszczeniu kanałów zęba konieczne jest ich wypełnienie. W tym celu wykorzystujemy gutaperkę. Pozwala ona na dokładne i szczelne wypełnienie wszystkich kanałów. Warto podkreślić, że gutaperka jest materiałem pochodzenia naturalnego, które jest całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka.
  4. Ostatni etap polega na zrekonstruowaniu zęba. W tym celu wykorzystywane jest świtłoutwardzalne wypełnienie kompozytowe. Alternatywą dla tego rozwiązania jest wykonanie korony protetycznej, którą stomatolog szczelnie mocuje do pozostałej części zęba. Pozwala to wzmocnić uzębienie i uchronić je przed pojawieniem się próchnicy.

 

Powtórne leczenie kanałowe

W naszym gabinecie często przeprowadzamy również zabiegi powtórnego leczenia kanałowego.Więcej informacji na temat powtórnego leczenia kanałowego

Wskazania do leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe zaleca się przed wykonaniem korony lub mostu i przed innymi zabiegami protetycznymi, a w szczególności w przypadku złamania lub zwichnięcia zęba oraz silnego bólu wywołanego próchnicą powikłaną zapaleniem, zgorzelą lub martwicą miazgi zębowej.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na rozpoznaniu i eliminacji chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych i obejmuje:

  • usunięcie starego wypełnienia;
  • otwarcie komory zęba i zlokalizowanie jego kanałów;
  • opracowanie kanału – usunięcie z komory i kanałów korzeniowych zainfekowanej lub martwej miazgi oraz odkażenie kanałów i nadanie im właściwego kształtu, wykonywane chemomechanicznie, z zastosowaniem urządzeń rotacyjnych i obfitego płukania płynami dezynfekującymi;
  • szczelne wypełnienie wszystkich odgałęzień kanałów i kanalików gutaperką, zapobiegającą powstawaniu niepożądanych nieszczelności i rozwojowi bakterii;
  • odbudowanie zęba za pomocą korony protetycznej lub innej formy rekonstrukcji, w zależności od potrzeby.

Wszystkie zabiegi endodontyczne wykonujemy w koferdamie, zapewniającym higieniczne środowisko.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Zastosowanie endodoncji mikroskopowej pozwala maksymalnie skrócić proces leczenia. Przeciętnie obejmuje ono 2–3 wizyty, ale może się przedłużyć. Dokładny czas trwania leczenia kanałowego jest ustalany indywidualnie, w zależności od problemu stomatologicznego.

Przeciwwskazania do leczenia endodontycznego

Leczenia kanałowego nie stosuje się u osób cierpiących na choroby serca i naczyń krwionośnych. O możliwości przeprowadzenia zabiegu każdorazowo decyduje lekarz stomatolog.

Leczenie kanałowe Lublin

Koszt leczenia kanałowego jest ustalany indywidualnie, zależnie od rodzaju i liczby kanałów leczonego zęba oraz zakresu przeprowadzanego zabiegu.  Zobacz też: powtórne leczenie kanałowe.

Cena leczenie kanałowe Lublin (endodoncja)

Ceny leczenia kanałowego ustalane są indywidualnie na podstawie konsultacji endodontycznej.
Konsultacja Endodontyczna + Tomografia częściowa 200 zł
Przygotowanie zęba do leczenia kanałowego 300 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym 300 zł
wkład z wł. szklanego za sztukę 150 zł
Cyfrowy Nakład pośredni 1 500 zł
Leczenie kanałowe pierwotne ząb 1-kanałowy 800 zł
Leczenie kanałowe pierwotne ząb 2-kanałowy 1 100 zł
Leczenie kanałowe pierwotne ząb 3-kanałowy 1 500 zł
Leczenie kanałowe pierwotne ząb 4-kanałowy i więcej oraz zęby mądrości 1 600 zł
Re-endo ząb 1-kanałowy (ponowne leczenie kanałowe ) 950 zł
Re-endo ząb 2-kanałowy (ponowne leczenie kanałowe) 1 200 zł
Re-endo ząb 3-kanałowy (ponowne leczenie kanałowe) 1 600 zł
Re-endo ząb 4-kanałowy i więcej oraz zęby mądrości (ponowne leczenie kanałowe) 1 800 zł
Usunięcie złamanego narzędzia za 1h pracy 500 zł
Usunięcie z kanału wkładu koronowo-korzeniowego 300-500 zł
Zamknięcie perforacji kanału lub korzenia 300 zł

→ Sprawdź ceny leczenia kanałowego laserem Fotona 

 

Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu kanałowym

Czy leczenie kanałowe boli?

Podczas wykonywania zabiegu endodontycznego stosuje się nowoczesne formy znieczulenia, które sprawiają, że całe leczenie kanałowe jest całkowicie bezbolesne.

NewLook Clinic - Lekarze specjalizujący się w leczeniu kanałowym

 

lekarz stomatolog Elżbieta Bandurak

lekarz stomatolog Elżbieta Bandurak

lekarz stomatolog Magdalena Niedźwiedź