Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Laserowe leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w 1 dzień Lublin

Endodoncja laserowa
Laserowe leczenie kanałowe Lublin

Wielu Pacjentów obawia się tradycyjnego leczenia kanałowego. Dzięki  zastosowaniu najnowszych technologii laserowych Er:YAG i Nd:YAG dezynfekcja kanałów jest prosta, szybka i stukrotnie dokładniejsza, co przekłada się na trwałość leczenia. Zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta - krótszy i mniej bolesny.

 Obawiasz się tradycyjnego leczenie kanałowego? Umów się na wizytę w NewLook Clinic - zadzwoń lub napisz do nas:

Napisz do nas    Umów się na wizytę

Innowacyjna technologia Fotona TwinLight™

Leczenie kanałowe w dzień laserem Fotona

W naszej klinice stomatologicznej w Lublinie wprowadziliśmy procedurę zabiegu leczenia kanałowego metodą laserową, która jako jedyna usuwa 99,9% bakterii w całym systemie korzeniowym, skutecznie zmniejszając ryzyko ponownego leczenia.

Czas

Laserowe leczenie trwa krócej niż tradycyjne

Precyzja

Laserowe leczenie jest 100x dokładniejsze niż tradycyjne

Przewidywalność

Laserowe leczenie kanałowe to zabieg minimalnie inwazyjny

Bez bólu

Laserowe leczenie kanałowe jest mniej bolesne niż leczenie tradycyjne

Cruelty free

Zabieg bez wykorzystania materiałów pochodzenia odzwierzęcego

laserowe leczenie kanałowe, endodoncja laserowa

Laserowe leczenie kanałowe
Procedura:

 

1. Laser Er:YAG usuwa w całości warstwę mazistą, zostawiając boczne kanały otwarte. Kanał korzeniowy wraz z jego odgałęzieniami zostaje oczyszczony, a powierzchnia wolna od warstwy mazistej.

2. Dezynfekcja kanałów zębowych przy zastosowaniu lasera Nd:YAG na poziomie 99,82% /  trwa kilkadziesiąt sekund (w leczeniu tradycyjnymi dezynfekcja zwykle ma przenikalność 100 μm, dezynfekcja laserem działa głębiej o 10 razy).

3. Po oczyszczeniu kanałów zęba konieczne jest ich wypełnienie. W tym celu wykorzystujemy gutaperkę. Pozwala ona na dokładne i szczelne wypełnienie wszystkich kanałów. Warto podkreślić, że gutaperka jest materiałem pochodzenia naturalnego, które jest całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka.

4. Ostatni etap polega na zrekonstruowaniu zęba. W tym celu wykorzystywane jest świtłoutwardzalne wypełnienie kompozytowe. Alternatywą dla tego rozwiązania jest wykonanie korony protetycznej, którą stomatolog szczelnie mocuje do pozostałej części zęba. Pozwala to wzmocnić uzębienie i uchronić je przed pojawieniem się próchnicy.

Korzyści z wykonania leczenia zębów laserem

  1. Laserowe leczenie trwa krócej niż tradycyjne - skracamy czas zabiegu dzięki temu oszczędzamy czas pacjenta
  2. Laserowe leczenie jest 100x dokładniejsze niż tradycyjne - kanały są skuteczniej zdezynfekowane co przekłada się trwałość leczenia
  3. Laserowe leczenie kanałowe to zabieg minimalnie inwazyjny dla struktury zęba i bardziej przewidywalny.
  4. Laserowe leczenie kanałowe jest mniej bolesne niż leczenie tradycyjne.
  5. Laserowe leczenie jest bezpieczniejsze i bardziej przewidywalne niż tradycyjne.
  6. Dzięki zastosowaniu w leczeniu kanałowym lasera można uniknąć drogiego leczenia implantologicznego w przyszłości. A jeśli dojdzie w przyszłości do takiego leczenia – poprawione zostają warunki kostne.
  7. Leczenie laserowe jest bardziej naturalne i odbywa się bez wykorzystania materiałów pochodzenia odzwierzęcego – podczas zabiegu nie naruszamy naturalnej struktury kostnej.
  8. Możliwość leczenia rozległych stanów zapalnych, które dotąd nie kwalifikowały się do leczenia tradycyjnego - poszerzone warunki leczenia.

Cena laserowe leczenie kanałowe Lublin

Procedura Endodoncji
Leczenie kanałowe pierwotne    
Laserowe
Ząb 1-kanałowy
1300
ząb 2-kanałowy
1600
ząb 3-kanałowy
2000
ząb 4 kanałowy i więcej
2100
Leczenie kanałowe wtórne  
Laserowe
Re-endo ząb 1-kanałowy
1450
Re-endo ząb 2-kanałowy
1700
Re-endo ząb 3-kanałowy
2100
Re-endo ząb 4-kanałowy i więcej
2300

Laserowe leczenie zębów cieszy się coraz większą popularnością.

Laser to najnowocześniejsze metoda leczenia stomatologicznego. Nasi lekarze przeszli szkolenia i doskonale znają procedurę leczenia tą metodą. Za pomocą lasera można nie tylko przeprowadzać leczenie kanałowe, ale także usunąć próchnicę, wyleczyć nadwrażliwość czy dokonać resekcji zęba. Szkolimy się i wprowadzamy kolejne usługi laserem, aby zabiegi trwały krócej i były mniej bolesne.

Zastosowanie lasera w stomatologii i medycynie estetycznej jest bardzo szerokie – zachęcamy do zapoznania się z całą listą zabiegów z wykorzystaniem tego nowoczesnego narzędzia w zakładce Laser Fotona. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług wszystkich Pacjentów z Lublina i okolic!

Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu kanałowym laserem

 

Czy laserowe leczenie zębów boli?

Wykonanie leczenia kanałowego z wykorzystanie lasera Fotona (dwie najlepsze długości fali Er:YAG i Nd:YAG w laserach stomatologicznych) jest zabiegiem bezbolesnym lub mniej bolesnym od tradycyjnej procedury stomatologicznej. Decyduje o tym próg bólu pacjenta. Niemniej jednak procedura umożliwia przeprowadzenie zabiegu w sposób bezbolesny. Dodatkowo laser sterylizuje obszar zabiegowy a pojawienia się infekcji jest praktycznie niemożliwe.

Znieczulenie nie jest wymagane a rezultaty i komfort zabiegowy - doskonałe.

Zobacz jak wykonywany jest zabieg laserem Fotona

NewLook Clinic - Lekarze specjalizujący się w leczeniu kanałowym

 

lekarz stomatolog Elżbieta Bandurak

lekarz stomatolog Elżbieta Bandurak

lekarz stomatolog Magdalena Niedźwiedź