Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Profilaktyka stomatologiczna

NewLook Clinic
Profilaktyka stomatologiczna Lublin

Aby móc długo cieszyć się pełnią zdrowia, konieczna jest odpowiednia profilaktyka. Bo któż się nie zgodzi z myślą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć? W NewLook Clinic mamy tego świadomość, dlatego oferujemy szereg najważniejszych zabiegów profilaktycznych. To właśnie one pozwalają Pacjentom bardzo długo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

W NewLook Clinic pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Umów się na wizytę - zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co musisz wiedzieć o profilaktyce jamy ustnej?

Marzenie o pięknym uśmiechu łączy praktycznie wszystkich Pacjentów. Aby cieszyć się długo estetycznymi efektami, konieczne jest przeprowadzanie odpowiednich zabiegów profilaktycznych.

Dlatego zaleca się, by co najmniej raz na pół roku udać się do gabinetu stomatologicznego w celu wykonania gabinetowych zabiegów higienizacji jamy ustnej. Należą do nich skaling, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja. To właśnie one pozwalają na stworzenie skutecznej ochrony przed próchnicą i paradontozą, które bywają przyczyną poważnych zmian w jamie ustnej.

Nie wystarczą jednak tylko gabinetowe zabiegi higienizacyjne. W celu zachowania zdrowia jamy ustnej konieczne jest codzienne dbanie o stan zdrowia uzębienia. Należy więc co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym większym posiłku, szczotkować zęby przez 3 minuty.

Warto również korzystać z nici dentystycznej oraz płynów do płukania ust. To właśnie one pozwalają na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z miejsc niedostępnych dla szczoteczki.

W ten sposób znacząco zostaje poprawiona higiena jamy ustnej Pacjenta. Warto również zrezygnować z negatywnych nałogów, np. palenia papierosów. Dzięki temu zęby będą zdrowsze oraz nie ulegną negatywnym przebarwieniom, którego przyczyną jest tytoń. Wpływ na nasze uzębieni ma również dobrze zbilansowana dieta.

Dostarczanie organizmowi niezbędnych minerałów sprawia, że zęby są wzmacniane, a tym samym skuteczniej bronią się przed działaniem próchnicy.

Cennik - higienizacja i wybielanie zębów

Higienizacja i wybielanie / DLA BIELSZEGO CZYSTSZEGO UŚMIECHU
Kompleksowa higienizacja Plus Usunięcie kamienia + polerowanie + piaskowanie + fluoryzacja - 2 łuki 350 zł
Kompleksowa higienizacja Usunięcie kamienia + piaskowanie + polerowanie + fluoryzacja - 1 łuk 250 zł
Kompleksowa higienizacja Usunięcie kamienia + polerowanie - 2 łuki 250 zł
Kompleksowa higienizacja Usunięcie kamienia + polerowanie - 1 łuk 200 zł
Kompleksowa higienizacja Piaskowanie - 2 łuki 250 zł
Kompleksowa higienizacja Piaskowanie - 1 łuk 200 zł
Kompleksowa higienizacja Usunięcie kamienia + piaskowanie + polerowanie + fluoryzacja - dodatkowy etap 200 zł
Wybielanie zębów laserem Fotona 2 000 zł
Wybielanie zębów metodą nakładkową 800 zł
Wybielanie zębów Turbo efekt Laser Fotona + nakładki 2 500 zł

Korzyści płynące z wykonywania gabinetowych zabiegów higienizacyjnych

Istnieje niezwykle wiele czynników, które negatywnie wpływają na stan naszego uzębienie. Przez to marzenie o pięknym uśmiechu może zdecydowanie się oddalić. Jest to niezwykle negatywne zjawisko, ponieważ problemy z zębami mają odzwierciedlenie w codziennym funkcjonowaniu. Pogorszeniu ulega wtedy również komfort życia. Aby uchronić się przed tymi negatywnymi skutkami, warto korzystać z regularnych wizyt higienizacyjnych.

Jednym z najczęściej pojawiających się zagrożeń jest próchnica. Może ona w konsekwencji prowadzić do licznych ubytków zębowych. Ponadto próchnica bez przeszkód przenosi się również na zdrowe zęby, powodując tym samym poważne zmiany w jamie ustnej. Aby ustrzec się przed tymi negatywnymi konsekwencjami, warto korzystać z gabinetowych zabiegów higienizacyjnych, które pomagają w tym, aby skutecznie się bronić przed działaniem bakterii.

Przyczyną wielu problemów w jamie ustnej jest powstawanie kamienia nazębnego. Po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest niezwykle proste. Wystarczy dokładnie wyszczotkować zęby oraz skorzystać z nici dentystycznej. Jeżeli jednak zaniechamy tych podstawowych domowych zabiegów higienizacyjnych, płytka bakteryjna zamieni się w kamień nazębny. Aby ją usunąć, nie wystarczy tylko dokładnie wyszczotkować zęby. W tym wypadku konieczne jest udanie się do gabinetu stomatologicznego, gdzie przeprowadzone zostaną odpowiednie zabiegi.

Powstaje jednak pytanie, dlaczego kamień nazębny należy zlikwidować? Otóż jest to idealne środowisko do rozwoju i rozprzestrzenia się bakterii. To właśnie dzięki niej próchnica może spowodować poważne zmiany w jamie ustnej. Ponadto kamień nazębny może odkładać się również poniżej linii dziąsła. W ten sposób mogą rozwinąć się różnego rodzaju choroby przyzębia, między innymi paradontoza. Kamień nazębny może także skutkować recesją dziąsła lub przewlekłymi stanami zapalnymi. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby szybko i zdecydowanie pozbyć się tej przyczyny poważniejszych problemów zdrowotnych.

Jednak usuwanie kamienia nazębnego nie jest jedynym celem gabinetowych zabiegów higienizacji jamy ustnej. Aby móc cieszyć się długo pięknym i zdrowym uśmiechem, konieczne jest również wzmocnienie uzębienia. W tym celu przeprowadza się zabiegi, które dostarczają odpowiednich minerałów do zębów. Sprawia to, że zdrowie jamy ustnej zostaje znacząco poprawione.

Gabinetowe zabiegi profilaktyczne wykonywane w NewLook Clinic

Zaleca się, aby każdy Pacjent udawał się na gabinetowe zabiegi higienizacji jamy ustnej co najmniej raz na pół roku. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby palące, które bardziej są narażone na odkładanie się kamienia nazębnego. Wizyty higienizacyjne może również zalecić lekarz po przeprowadzeniu całego leczenia. Tylko regularnego wykonywanie zabiegów profilaktycznych pozwala zachować na długo zdrowie jamy ustnej. W naszej klinice stomatologicznej w Lublinie wykonujemy:

  1. skaling – jest to całkowicie bezbolesny i w pełni bezpieczny zabieg, którego głównym celem jest usunięcie kamienia nazębnego. W tym celu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które emituje ultradźwięki. To właśnie one rozbijają kamień nazębny, dzięki czemu poprawie ulega stan zdrowia uzębienia Pacjenta;
  2. piaskowanie – jest to zabieg, który efektywnie eliminuje kamień z trudno dostępnych miejsc. W tym celu wykorzystuje się specjalną piaskarkę stomatologiczną, która pod optymalnym ciśnieniem wody rozpyla na zębach drobny proszek, co pozwala usunąć wszelkie osady z przestrzeni międzyzębowych;
  3. polerowanie – jest to zabieg, który wykonuje się po skalingu i piaskowaniu. Jego celem jest wypolerowanie zębów, dzięki czemu uzębienie jest wzmacniane oraz zapobiega to powstawaniu kamienia nazębnego w przyszłości;
  4. fluoryzacja – celem tego zabiegu jest dostarczenie odpowiedniej ilości fluoru do zębów. Dzięki temu uzębienie jest wzmacniane, co pozwala skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy w przyszłości.

Skuteczna laserowa diagnostyka w NewLook Clinic

Jesteśmy przekonani, że podczas leczenia najważniejsza jest szybka reakcja. Dlatego nasz gabinet stomatologiczny wyposażyliśmy w nowoczesny laser DIAGNOcam™, będący niezwykle skutecznym urządzeniem diagnostycznym. Wykorzystanie tego sprzętu pozwala na rozpoznanie tkanek zmienionych chorobowo, co by nie było możliwe przy zastosowaniu innych metod. Szybkie wykrycie próchnicy oraz pęknięć, nawet w powierzchniach stycznych zębów, pozwala nam na skuteczną reakcję. W ten sposób nie dochodzi do postępujących zmian chorobowych w jamie ustnej Pacjenta. Dzięki temu zapobiegamy konieczności przeprowadzenia poważniejszych zabiegów w przyszłości. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla Pacjenta, ponieważ otrzymuje on dokładną diagnozę stanu zdrowia swojego uzębienia.

 

Przeczytaj najczęstsze pytania o profilaktykę jamy ustnej

Jak często należy udawać się na gabinetowe zabiegi higienizacyjne?

Profilaktyczne zabiegi higienizacyjne należy wykonywać co najmniej raz na pół roku, chyba że lekarz zaleci inaczej. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby palące papierosy, ponieważ są szczególnie narażone na odkładanie się kamienia nazębnego.