Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Mezoterapia igłowa

NewLook Clinic
Mezoterapia igłowa Lublin

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który doskonale sprawdza się, w przypadku gdy cera jest sucha oraz zmęczona, ma ziemisty kolor, czy też pojawiają się na niej przebarwienia, a także zmiany potrądzikowe. Z zabiegu tego skorzystać mogą również osoby zmagające się z cellulitem oraz wiotczeniem niektórych warstw skórnych. Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych! Umów się na wizytę w NewLook Clinic- zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co powinieneś wiedzieć o mezoterapii igłowej?

Mezoterapię można przeprowadzić na różnych obszarach ciała. Najczęściej ma zastosowanie na twarzy, szyi, dekolcie, na wewnętrznej stronie ramion oraz ud, na brzuchu oraz na grzbietach dłoni. Zabieg jest również stosowany przy problemach z wypadaniem włosów, a także przy ogólnym  pogorszeniu ich kondycji. Mezoterapia igłowa pomaga także przy zmniejszeniu ilości gromadzącej się tkanki tłuszczowej, m.in. w okolicach podbródka.

Największą skuteczność dają serie zabiegów, o częstotliwości dopasowanej do kondycji skóry pacjenta i do zamierzonego rezultatu. Skuteczność jest widoczna już po pierwszych zabiegach – wówczas skóra staje się wyraźnie wygładzona oraz dotleniona, a także odzyskuje utraconą jędrność.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

W zabiegu stosuje się różnego rodzaju preparaty, które zawierają sam kwas hialuronowy lub połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną lub śladowymi pierwiastkami. Wykonuje się nakłucia cienką igłą, lecz tylko i wyłącznie w powierzchownych warstwach skóry. Wstrzykuje się  preparat, który jest dobrany odpowiednio do potrzeb pacjenta

Nakłucia są mało bolesne, lecz około 30 minut przed zabiegiem pacjent może zostać dodatkowo znieczulany specjalnym kremem. To sprawia, że zabieg jest praktycznie nieodczuwalny. Samo nakłuwanie trwa zazwyczaj około 30 – 60 minut, wszystko w zależności od obszaru, który  poddawany jest zabiegowi. Po zakończonym zabiegu, skóra zabezpieczana jest kremem ochronnym z filtrem UV. Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które jednak  po kilku dniach znikają.

Przed zabiegiem mezoterapii nie należy korzystać z solarium ani sauny. Po mezoterapii igłowej, przez kilka dni trzeba unikać opalania miejsc, które poddane zostały zabiegowi, a poza tym stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Należy także zapewnić standardową pielęgnację skupioną przede wszystkim na odpowiednim nawilżeniu skóry.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?

  1. alergie na składniki wstrzykiwanego preparatu,
  2. ciąża i karmienie piersią,
  3. opryszczka,
  4. wszelkiego rodzaju stany zapalne na skórze,
  5. stosowanie leków przeciwkrzepliwych.