Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Stomatologia dziecięca

NewLook Clinic
Stomatologia dziecięca Lublin

Jak donoszą badania, wielu Pacjentów w Polsce boryka się z dentofobią. Jest to paniczny, wręcz paraliżujący, strach przed wizytą u dentysty. Bardzo często jego przyczyną są traumatyczne wczesne doświadczenia z gabinetu stomatologicznego. Mamy tego świadomość, dlatego ogromną wagę przykładamy do stomatologii dziecięcej. Staramy się, aby każda wizyta w naszej klinice była dla małego Pacjenta przyjemnością. Dążymy do tego, żeby czas spędzony w NewLook Clinic był przez dziecko dobrze zapamiętany!.

W NewLook Clinic pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Umów się na wizytę - zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii dziecięcej?

dentysta dla dzieci

Stomatologia dziecięca jest niezwykle trudną dziedziną stomatologii. Zespół pracujący z dzieckiem musi nie tylko wykazywać się ogromną wiedzą medyczną, ale również pedagogiczną. To właśnie od niej w duże mierze zależy, czy eksperci nawiążą odpowiedni kontakt z dzieckiem. Jest to niezwykle ważny aspekt. Jak się bowiem okazuje, wielu Pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, stwierdza jednoznacznie, że przyczyną strachu przed dentystą są traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa.

W NewLook Clinic mamy tego świadomość, dlatego szczególnym staraniem otaczamy każde dziecko, które odwiedza naszą klinikę stomatologiczną. Tworzymy pozytywną atmosferę sprawiającą, że mali Pacjenci niezwykle chętnie do nas wracają. Warto również podkreślić, że przeprowadzamy różnego rodzaju zabiegi, które są całkowicie bezbolesne, co tym samym zapobiega powstaniu traumatycznych doświadczeń.

W ten sposób chronimy Pacjenta przed możliwością pojawienia się poważnych problemów z uzębienie w przyszłości wynikające z zaniechania odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

Leczenie stomatologiczne dzieci

Cennik - stomatologia dziecięca

Konsultacja do zabiegu sedacji 50 zł
Konsultacja stomatologiczna/badanie/ plan leczenia/ instruktaż 150 zł
PIERWSZA WIZYTA
Wizyta adaptacyjna 100 zł
Nieefektywna wizyta dziecka 100 zł
Konsultacja stomatologiczna/ badanie 150 zł
Wizyta kontrolna + fluoryzacja 200 zł
Wizyta kontrolna co 3-6 miesicy 100 zł
PROFILAKTYKA
Higienizacja u dzieci / usunięcie złogów, polerowanie, fluoryzacja/ 200 zł
Mineralizacja bruzd / dogłębna fluoryzacja, 3 wizyty (cena za wizytę) 100 zł
Lakowanie bruzd w zębie mlecznym (cena za ząb) 100 zł
Lakowanie bruzd w zębie stałym (cena za ząb) 160 zł
Poszerzone lakowanie /PRR-1 150 zł
Wypełnienie zapobiegawcze /PRR- 2 200 zł
Remineralizacja lub fluoryzacja 150 zł
PRÓCHNICA ZĘBÓW MLECZNYCH
Leczenie próchnicy szkliwa / białe plamy/ metodą infiltracji, Icon (cena za ząb) 300 zł
Wypełnienie stałe światłoutwardzalne /kompozyt 210 zł
Wypełnienie stałe światłoutwardzalne /materiał bioaktywny 180 zł
Wypełnienie tymczasowe/ zakładane na 6 - 12 miesięcy, c. szkło-jonomerowy 180 zł
Wypełnienie stałe na powierzchniach stycznych /kompozyt 210 zł
Korona Stalowa 300 zł
Laserowe opracowanie ubytku, wypełnienie stałe materiałem kompozytowym/c. szkło- jonomerowym 250 zł
Opatrunek leczniczy/ tymczasowy 150 zł
LECZENIE ZAPALEŃ MIAZGI ZĘBÓW MLECZNYCH
Leczenie amputacyjne/kanałowe, ZnOE 170 zł
Leczenie kanałowe/ opracowanie i wypełnienie kanałów 210 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym 200 zł
Wizyta kontrolna 50 zł
Zabezpieczenie zęba po leczeniu kanałowym/amputacyjnym na 3-6 miesięcy 100 zł
Leczenie kanałowe oraz odbudowa korony zęba materiałem kompozytowym 360 zł
INNE
Leczenie metodą infiltracji/ ICON 300 zł
Amputacja przyżyciowa z użyciem materiału Biodentine/ MTA 400 zł
ZNIECZULENIA / ZABIEGI W PEŁNYM KOMFORCIE
Znieczulenie nasiękowe 50 zł
Znieczulenie przewodowe 60 zł
SEDACJA
Maseczka do sedacji 60 zł
Podtlenek azotu/ 20minut 130 zł
Podtlenek azotu/ 30minut 170 zł
Podtlenek azotu/40 minut 210 zł
Podtlenek azotu/60 minut 270 zł
Sedacja doustna ( Dormicum ) przeprowadzaną przez lekarza anestezjologa 250 zł

Dlaczego warto skorzystać z wizyty adaptacyjnej?

Zalecamy, żeby pierwsza kontakt dziecka z dentystą miał miejsce w trakcie wizyty adaptacyjnej. Podczas niej mały Pacjent jest oprowadzony po naszej klinice stomatologicznej. Specjalista opowiada o urządzeniach wykorzystywanych podczas leczenia oraz o różnego rodzaju zabiegach. Jest to też moment, w który pociecha może zadać wszystkie nurtujące je pytania. Nasze umiejętności w pracy z dzieckiem pozwalają stworzyć odpowiednią relację z małym Pacjentem. Dzięki temu myśl o gabinecie stomatologicznym będzie przywoływała pozytywne wspomnienia. W ten sposób likwidowany jest strach, jaki mógłby się pojawić w momencie, kiedy konieczne byłoby przeprowadzenie leczenia.

Po co leczyć zęby mleczne?

Powszechnie panuje sąd, że nie ma konieczności leczenia zębów mlecznych, skoro i tak w niedługim czasie wypadną. Dlatego część rodziców bagatelizuje zmiany chorobowe w jamie ustnej, jakie pojawiają się u ich dzieci. Okazuje się, że takie postępowanie może mieć niezwykle negatywne skutki w przyszłości!

Jednym z najczęstszych problemów, jakie dotyka zęby mleczne, jest próchnica. Jest to choroba wywoływana przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej, która z łatwością rozprzestrzenia się na inne zęby. Doprowadzić to może do sytuacji, kiedy mleczak zarazi próchnicą ząb stały. W takich przypadkach konieczne może być przeprowadzenie skomplikowanego leczenia na bardzo wczesnym etapie życia dziecka. Można temu zapobiec, likwidując próchnicę na zębach mlecznych. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla zdrowia jamy ustnej dziecka.

Próchnica może również być przyczyną przedwczesnego wypadnięcia mleczaków. Jest to zjawisko bardzo niepożądane. Okazuje się bowiem, że w takiej sytuacji może dojść do przesunięcia się zębów. W konsekwencji mali Pacjenci mogą w przyszłości borykać się z wadami zgryzu, które wymagają leczenia ortodontycznego. Wyleczenie mleczaków z próchnicy pozwala skutecznie zapobiec tym negatywnym konsekwencjom. Warto dodać, że zabiegi wykonywane w naszej klinice są niezwykle komfortowe dla dziecka i całkowicie bezbolesne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form znieczulenia. Przed jego zastosowaniem nakłada się specjalny żel, który neutralizuje gorzki posmak. Sprawia również, że podanie znieczulenia jest całkowicie komfortowe.

Wytyczne przed pierwszą wizytą dziecka:

  1. Termin wizyty – ważne, aby wizytę zaplanować w czasie, kiedy dziecko nie będzie miało dużo obowiązków, które mogłyby odciągnąć jego uwagę i wywołać dodatkowy stres. Dzięki temu jest większa szansa, że młody Pacjent pojawi się na wizycie odprężony i w razie potrzeby łatwiej podejmie współpracę z lekarzem czy higienistką,
  2. Jedzenie – wskazane jest, aby dziecko przed wizytą w gabinecie było po posiłku. Wpłynie to na jego komfort. Ponadto może okazać się, że będzie trzeba odczekać ze spożywaniem posiłku przez jakiś czas po zabiegu.
  3. Pozytywne nastawienie – warto rozmawiać z dzieckiem przed zaplanowaną wizytą u dentysty, jednak należy to robić rozważnie. Niektórzy rodzice zmagają się z dentofobią (lęk przed wizytą u dentysty) i dzielą się negatywnymi emocjami ze swoimi dziećmi. Nie jest to dobra praktyka, ponieważ nastawianie rodziców do dentysty ma ogromny wpływ na podeście ich dzieci do leczenia. Dzieci często przejmują emocje rodziców i przekłada się to na ich nastawienie. Dlatego zamiast straszyć Wasze pociechy, zachęcajcie i motywujące je do wizyty posługując się pozytywnymi przykładami.
  4. Edukacja – warto uświadamiać dziecko jak ważne jest dbanie o zęby od najmłodszych lat. Aby łatwiej przyswoić tę wiedzę, można odwoływać się do ich ulubionych postaci z bajek lub znanych z telewizji osób, które mogą poszczycić się pięknym uśmiechem. Pozytywne emocje przełożą się na dobre nastawienie dziecka do wizyty u dentysty.
  5. Wizyta adaptacyjna – dobrze jest rozpocząć „przygodę” dziecka w gabinecie od wizyty adaptacyjnej. Służy ona oswojeniu dziecka z atmosferą gabinetu. Podczas takiego spotkania młody Pacjent może swobodnie i bez stresu poznać wszystkie urządzenia w gabinecie, a także cały personel pracujący w naszej klinice. Wizyty te mają również walor edukacyjny – dziecko wyrabia dobre nawyki związane z pielęgnacją zębów. Ważne, aby nie odwlekać wizyty do czasu pojawienia się bolesnych dolegliwości. W założeniu wizyta adaptacyjna ma na celu zbudowanie dobrej relacji pomiędzy dzieckiem i lekarzem. Zaowocuje to w przyszłości łatwiejszą współpracą z dentystą i zredukuje stres dziecka związany leczeniem.

 

Czy Twoje dziecko boi się dentysty

W NewLook Clinic mamy doświadczenie w leczeniu dziecięcej fobii stomatologicznej. Wizyta u dentysty może być dla dzieci stresująca. Mogą płynąć łzy – i to nie tylko dzieciom!
Nasi specjaliści stomatolodzy dziecięcy i personel zajmują się dziećmi przez cały dzień więc mamy duże doświadczenie w interakcji z małymi pacjentami.
Dobrze rozumiemy kiedy czują lęk, znamy ich reakcje, nawyki, chociaż wiemy też, że każde dziecko jest inne. Dlatego przebieg wizyty u dentysty Twojego dziecka jest dostosowany do jego wieku, doświadczenia ze stomatologiem i reakcji, nie tylko na początku, ale podczas każdej kolejnej wizyty. Stomatolodzy dziecięcy są specjalnie przeszkoleni do pracy z dziećmi i radzenia sobie z różnymi sytuacjami, które mogą wystąpić podczas ich leczenia. W przeciwieństwie do stomatologii dorosłych jesteśmy szkoleni, aby brać pod uwagę aspekty behawioralne, a także fizyczne różnice w leczeniu dziecka.

Nasz sukces tkwi w stawianiu małych kroków i budowaniu zaufania!

Udogodnienia dla małych Pacjentów

Staramy się, aby każde leczenie było niezwykle komfortowe dla małych Pacjentów. Po jego zakończeniu dziecko otrzymuje estetyczną naklejką z napisem: ,,Dzielny Pacjent”. Pociecha może również wybrać dla siebie kolorowankę lub zabawkę, między innymi lalkę, samochodzik czy puchary. Wszystko to sprawia, że dziecko będzie niezwykle pozytywnie wspominać wizytę w naszej klinice. Dzięki temu mali Pacjenci niezwykle chętnie wracają do NewLook Clinic!

Sedacja farmakologiczna w postaci środków doustnych (Dormicum)

W przypadku naszych szczególnie wrażliwych i bojaźliwych najmłodszych pacjentów istnieje możliwość zastosowania tzw. magicznego syropu "Dormicum". Jest to środek farmakologiczny zawierający midazolam i ketaminę. Powoduje on uspokojenie, zmniejszenie lęku i napięcia mięśniowego u dziecka, które przez cały czas trwania zabiegu pozostaje przytomne.
Przed zabiegiem:

  • Dziecko musi być zdrowe
  • Na minimum 2 godziny przed zabiegiem nie powinno przyjmować płynów / 4 godziny przed zabiegiem nie powinno spożywać posiłków
  • Lek podaje się 30 min przed zabiegiem
  • Ciężka astma u dzieci jest przeciwwskazaniem do podawania leku

Przeczytaj najczęstsze pytania o stomatologię dzieciecą

Kiedy pierwszy raz udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do gabinetu stomatologicznego?

Zawsze zalecamy, aby pierwsza wizyta odbyła się w ramach wizyty adaptacyjnej, najlepiej po wyrżnięciu się mlecznych zębów trzonowych.