Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Kwas hialuronowy

NewLook Clinic
Kwas hialuronowy wypełnienie głębokich zmarszczek Lublin

Zmarszczki są naturalnym stanem skóry w pewnym wieku. Jednak nie oznacza to wcale, że musisz się temu poddawać i godzić się na zmarszczki. Współczesne rozwiązanie z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają pozbycie się ich w sposób naturalny. Do tego celu stosuje się substancję, która występuje w każdym żywym organizmie. Jest ona nieoceniona w przypadku kondycji skóry. Mowa tu o kwasie hialuronowym. Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych! Umów się na wizytę w NewLook Clinic- zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Głównym zadaniem ustrojowym, jaki pełni kwas hialuronowy jest wiązanie wody. Pojedyncza  cząsteczka kwasu jest w stanie zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody. To z kolei sprawia, że skóra jest właściwie nawilżona, jędrna oraz sprężysta. Lecz z wiekiem w ciele ubywa kwasu hialuronowego. To wiąże się z faktem odwodnienia skóry i prowadzi do powstawania zmarszczek. Współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają na uzupełnienie tych braków.

Preparaty kwasu hialuronowego podajemy do głębszych warstw skóry i pełnię one rolę naturalnego wypełniacza. Pozwalają one na powiększanie ust, redukcję zmarszczek, wypełnianie zapadnięć na twarzy, bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, zagłębień brody, opadających policzków, czy też zapadniętych skroni. Stosuje się go do likwidacji wiotkości płatka ucha oraz lwiej bruzdy czy poziomych zmarszczek czoła. Ma także zastosowanie do innych tego typu zabiegów.

Kwas hialuronowy jest substancją bardzo dobrze tolerowaną przez organizm. Rezultaty zabiegów z jego zastosowaniem są natychmiastowe. Preparat po około 10 – 12 miesiącach jest rozkładany przez obecne w ciele enzymy. W związku z tym, aby utrzymać efekt zabiegi z jego użyciem należy powtarzać. Zabieg zazwyczaj trwa około 30 – 60 minut. Stosuje się znieczulenie miejscowe. Pacjent wychodzi od razu po zakończeniu zabiegu, a rekonwalescencja trwa 1 – 2 dni.

Przebieg zabiegu z wykorzystanie kwasu hialuronowego

Przed rozpoczęciem procedury wykorzystującej kwas hialuronowy, lekarz dokładnie bada kondycję skóry osoby poddającej się zabiegowi. Istotne jest, aby dobrano adekwatny do potrzeb produkt, który charakteryzuje się odpowiednią gęstością i elastycznością. Wybór konkretnego wypełniacza zależy od specyfiki problemu skórnego oraz miejsca, które wymaga interwencji. Inne substancje są wykorzystywane do niwelowania zmarszczek nosowo-wargowych a inne do poprawy wyglądu doliny łez. Procedura trwa zwykle między 30 a 45 minut i rozpoczyna się od zastosowania środka znieczulającego, aby zwiększyć komfort pacjenta. Do aplikacji kwasu hialuronowego używa się cienkiej igły lub kaniuli, co zmniejsza możliwość powstania siniaków po zabiegu.

Rezultaty takiego leczenia mogą utrzymywać się od 12 do 18 miesięcy, a ich trwałość zależy od rodzaju użytego produktu, obszaru, na którym został zastosowany, oraz od stylu życia osoby leczonej.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego?

  1. Ciąża oraz karmienie,
  2. Obecna infekcja,
  3. Czynna opryszczka,
  4. Zmiany ropne na skórze, która ma być poddane zabiegowi,
  5. Nowotwory oraz choroby immunologiczne w trakcie leczenia,
  6. Stosowanie antykoagulantów – leków rozrzedzających krew.