Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Leczenie kanałowe podczas jednej wizyty – teraz to możliwe!

Już od samych narodzin leczenia kanałowego towarzyszyła mu aura strachu oraz niechęci okazywana przez Pacjentów. Nie jest to specjalnie zaskakujące, zważywszy na fakt, że zabieg ten bardzo długo był czasochłonny, żmudny i nie dawał pełnej gwarancji sukcesu. Na szczęście każda dziedzina życia ulega teraz wszechobecnemu postępowi, a endodoncja nie stanowi wyjątku. Zaawansowane mikroskopy stomatologiczne pozwalają lekarzowi na precyzyjne lokalizowanie oraz oczyszczanie kanałów korzeniowych z zainfekowanej miazgi zęba, co zwiększa skuteczność „kanałówki”, podnosząc jednocześnie jej komfort. Jakie korzyści przyniesie zastosowanie wspomnianych mikroskopów przy leczeniu kanałowym i czy faktycznie można je zrealizować w jeden dzień? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części!

Leczenie kanałowe zęba w 1 dzień

Stojąc w obliczu leczenia kanałowego, Pacjenci interesują się przede wszystkim dwiema rzeczami: jego bezbolesnością i czasem wymaganym do realizacji. Nasza klinika stosuje nowoczesne mikroskopy stomatologiczne, które dają stomatologowi 25-krotne przybliżenie pola zabiegowego oraz umożliwiają dokładne usunięcie dotkniętej stanem zapalnym miazgi zęba z komory czy kanałów korzeniowych. Dzięki temu procedura cechuje się około 95% skutecznością, jej wyniki zaś są przewidywalne. Przeprowadzenie „kanałówki” w wielu sytuacjach ogranicza się tylko do jednej wizyty, jednak bardziej skomplikowane przypadki mogą wymagać większej ilości spotkań. Warto zauważyć, że obecnie odstępuje się od kłopotliwego zatruwania zębów, będącego nieraz źródłem dyskomfortu, a nawet bólu.

Czy obecne leczenie kanałowe jest bolesne?

Większość Pacjentów kojarzy leczenie kanałowe z jego najbardziej rozpoznawalnym atrybutem – potencjalnym bólem w trakcie przebiegu. Chociaż doniesienia na ten temat są często mocno przesadzone, przyszyta zabiegowi łatka pozostała. Jednakże zapewniamy, dzisiejsza „kanałówka” całkowicie zmieniła swój obraz i jest całkowicie bezbolesna! Wszystko to zasługa nowoczesnych znieczuleń miejscowych stosowanych podczas procedury. Eliminują one wszelkie bolesne odczucia, a ich wykorzystanie w większości przypadków niweluje konieczność wcześniejszego zatruwania zębów. Dzięki temu unikamy traumatycznych przeżyć, które mogłyby motywować pojawienie się dentofobii – panicznego lęku przed wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Kiedy należy przeprowadzić leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe przeprowadza się w sytuacji stanu zapalnego miazgi zęba. Wynika on ze szkodliwego oddziaływania próchnicy, będącej najczęstszym powodem utraty zębów. Najczęstszym objawem problemu jest uporczywy ból, utrudniający lub uniemożliwiający wykonywanie wielu podstawowych czynności, np. jedzenia. Symptomów nie należy bagatelizować ani skupiać się na stosowaniu chałupniczych metod leczenia – kłopot tylko się pogłębi, a w ostateczności może doprowadzić do konieczności usunięcia chorego zęba. „Kanałówka” stanowi bardzo często ostatnią deskę ratunku przed tym zabiegiem i pozwala zachować naturalne uzębienie, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności.

Korzyści płynące z leczenia kanałowego w NewLook Clinic

Leczenie endodontyczne w klinice NewLook Clinic wyróżnia się wieloma zaletami, a są to:

  • oszczędność czasu – w wielu przypadkach leczenie kanałowe może zostać wykonane podczas jednej wizyty;
  • bezbolesność – dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń miejscowych eliminujemy uczucie bólu podczas zabiegów, zapewniając jednocześnie nieprzeciętny komfort;
  • skuteczność – mikroskop stomatologiczny podnosi prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu do 95%, co stanowi znakomity wynik!;
  • możliwość zachowania własnego zęba – leczenie kanałowe to nieraz ostatnia możliwość ratunku chorego zęba przed jego ekstrakcją;

Dzięki doświadczeniu ekspertów leczenie kanałowe w naszej klinice przebiega przy zachowaniu najwyższych światowych standardów. Przed rozpoczęciem całego procesu przeprowadzana jest dokładna diagnostyka, która zapewni odpowiedni obraz stanu zdrowotnego jamy ustnej oraz pozwoli zaplanować procedurę, co zminimalizuje prawdopodobieństwo pojawienia się niechcianych powikłań.

Umów się na wizytę!

Leczenie kanałowe w naszej klinice przeprowadzane jest przy użyciu nowoczesnej technologii i zaawansowanych narzędzi, które zapewnią optymalne efekty oraz wykluczą konieczność ponownego wykonania zabiegu. Jeżeli odczuwasz silny ból zęba, który odbiera Ci radość z życia, nie zwlekaj, umów się na wizytę! Im wcześniej podejmiesz odpowiednie kroki, tym łatwiejsza będzie dalsza terapia. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer [numer_telefonu_link] lub wypełniając formularz.