Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Jak zrekonstruować pojedynczego zęba?

Estetyka uzębienia dla wielu osób jest niezwykle ważna. Nic dziwnego skoro to właśnie piękny uśmiech odpowiada w dużej mierze za pierwsze wrażenie, jakie robimy. Dlatego też tak ważne jest, aby w przypadku wypadnięcia nawet pojedynczego zęba natychmiast udać się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej, gdzie przeprowadzone zostanie kompleksowe leczenie. Zrekonstruowanie utraconego uzębienia pozwala przywrócić nie tylko estetykę uśmiechu, ale również pełną funkcjonalność w jamie ustnej.

Zapobiegaj poważnym problemom – podejmij leczenie!

Pojawienie się nawet tylko pojedynczej luki w uzębieniu może w konsekwencji prowadzić do wielu poważnych problemów. Okazuje się, że w wielu przypadkach zbagatelizowanie utraty zęba prowadzi do dalszych zaniedbań, co w konsekwencji powoduje powiększenie braków zębowych. Dlatego warto zadbać o swój uśmiech jak najszybciej, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Warto wspomnieć, że wypadnięcie zęba znacząco obniża estetykę uzębienia, co ma negatywny wpływ na komfort psychiczny. Wiele osób przyznaje, że przez pojawienie się luki w uzębieniu zmuszone zostały do zrezygnowania z życia towarzyskiego, ponieważ odczuwają wstyd przed uśmiechaniem się. Może to w dalszej perspektywie sprawiać również trudności w życiu zawodowym. Jeżeli chcesz zapobiec pojawieniu się tych problemów, koniecznie zdecyduj się na leczenie w profesjonalnej klinice stomatologicznej.

Nie można również zapominać, że luki w uzębieniu są również źródłem utraty pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Oznacza to, iż utrudnione lub wręcz niemożliwe jest spożywanie niektórych produktów. W ten sposób jakość Twojego życia może znacznie się obniżyć, dlatego tak ważne jest, aby nie bagatelizować pojedynczej luki i zdecydować się na leczenie stomatologiczne.

Jak przebiega leczenie w przypadku utraty pojedynczego zęba?

Współczesna stomatologia pozwala rozwiązać liczne problemy, jakie mogą pojawić się w jamie ustnej. W przypadku pojedynczego braku możliwe jest zastosowanie dwóch rozwiązań: zamocowanie korony protetycznej na implancie lub zastosowanie mostu protetycznego. W pierwszym wypadku koniecznie jest przeprowadzenie leczenie implantologicznego, które polega na wszczepieniu małej tytanowej śrubki w miejsce po utraconym korzeniu. Do tak powstałej podstawy mocowany jest specjalny łącznik. Warto zaznaczyć, że leczenie implantologiczne jest nie tylko niezwykle skuteczne, ale również bezbolesne dzięki wykorzystaniu nowoczesnych znieczuleń. Następnie do implantu mocowana jest korona protetyczna, co pozwala osiągnąć znakomite efekty estetyczne i funkcjonalne.
Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku zastosowania mostu. W tej sytuacji konieczne jest oszlifowanie zdrowego uzębienia, które sąsiaduje z luką. Dzięki temu możliwe jest stabilne zamocowanie mostu protetycznego. Warto jednak podkreślić, że jest rozwiązanie mniej korzystne niż korona protetyczna na implantach, ponieważ konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów. Należy jednak pamiętać, że dzięki tej metodzie w krótkim czasie można odbudować utraconego zęba.

Co możesz teraz zrobić?

Zbagatelizowanie pojedynczego braku zębowego w wielu przypadkach prowadzi do pojawienia się kolejnych poważnych problemów. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć decyzję o leczeniu, dzięki któremu znowu będziesz mógł cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem.