Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Nici PDO lifting

NewLook Clinic
Nici rewitalizujące i liftingujące PDO Lublin

Nici rewitalizujące i liftingujące PDO to doskonały sposób na zmarszczki. Pomagają poprawić owal twarzy, unieść policzki, a także skorygować tzw. „chomiki”, czy opadające kąciki ust i brwi oraz napiąć skórę na szyi, dekolcie, piersiach i ramionach. Nici stosuje się także by osiągnąć efekt liftingu twarzy, w celu korekty zagłębień skóry, do wyrównania asymetrii twarzy, a także by ujędrnić i podnieść piersi. Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych! Umów się na wizytę w NewLook Clinic- zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co powinieneś wiedzieć o niciach rewitalizujących i liftingujących PDO?

Nici PDO biorą swoją nazwę od substancji, z której są wykonane, czyli od polidioksanonu. To syntetyczne włókno, które pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny,  pozwalają również na łatwe poprowadzenie nici wzdłuż naturalnych linii napięcia tkanek.

Nici działają na dwa sposoby. Mechanicznie, już w momencie ich wprowadzania skóra zostaje wypełniona i sprawia wrażenie dużo bardziej napiętej. Działają także stymulując komórki do produkcji nowego kolagenu. Same nici stosunkowo krótko utrzymują się w skórze, jedynie przez kilka miesięcy, a następnie samoistnie się wchłaniają. Natomiast naturalny efekt rewitalizacji i liftingu, który wywołują jest długotrwały i może się utrzymywać nawet do dwóch lat. Jest bardzo bezpieczny i daje szybki efekt.

Dokładny schemat terapii ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta podczas konsultacji. Zazwyczaj jest to zabieg jednorazowy. Polega on na wprowadzeniu nici przy użyciu cienkiej, specjalnie do tego przystosowanej igły. Następnie igła jest wycofywana, natomiast nić pozostaje w tkance i rozpoczyna swoje działanie. Zabieg przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu nie ma konieczności przechodzenia okresu rekonwalescencji.

Na tydzień przed zabiegiem nie zaleca się przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi np. kwasu acetylosalicylowego. Bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu powinno się unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych. Do 7 dni od zabiegu trzeba unikać rozgrzewania skóry, m.in. korzystania z sauny i solarium oraz unikać basenu. Przez 3 tygodnie po zabiegu powinno się unikać ściskania, masowania, oraz pocierania obszarów poddawanych zabiegowi.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu przy użyciu nici PDO?

 1. nadwrażliwość na polidioksanon,
 2. ciąża i karmienie piersią,
 3. padaczka,
 4. choroby nowotworowe,
 5. aktywne zakażenie wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry,
 6. aktywne zmiany chorobowe skóry, np. łuszczyca, liszaj płaski, czy łojotokowe zapalenie skóry,
 7. alergie w miejscu wykonania zabiegu i ciężkie alergie w przeszłości,
 8. tendencje do tworzenia blizn przerostowych, skłonność do keloidów,
 9. terapia sterydami, np. leczenie kortyzonem,
 10. terapie przeciwzakrzepowe,
 11. choroby autoimmunologiczne.

Naszą klinikę wyposażyliśmy w profesjonalny sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu możemy skutecznie zaplanować całe leczenie. Wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że zawsze możemy zaproponować najlepsze metody rozwiązania problemu, które przyniosą oczekiwane efekty.