Przez jednych pożądana. Przez innych znienawidzona. Niektóre modelki uczyniły z niej swój znak rozpoznawczy. Mowa oczywiście o diastemie, czyli niewielkiej przerwie między górnymi jedynkami. A Ty jakie masz podejście do tego problemu? Chcesz się go pozbyć? A może pragniesz, żeby niewielka przerwa między górnymi jedynkami upiększała Twój uśmiech, ale obawiasz się, iż może to mieć niekorzystny wpływ na zdrowie? Postaramy się odsłonić wszystkie tajemnice diastemy i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.
Jak powstaje diastema?
Wiele osób słyszy o problemach, jakie sprawiać może wędzidełko podjęzykowe, które w głównej mierze związane są z pojawieniem się wad logopedycznych. Zdecydowanie mniej ludzi ma jednak świadomość, że nieodpowiednia długość wędzidełka wargowego może w konsekwencji doprowadzić do powstania diastemy. Dlatego tak ważne jest regularne uczęszczanie do gabinetu stomatologicznego już od najmłodszych lat, bo właśnie wtedy podczas podstawowej diagnostyki może zostać rozpoznany problem. W takiej sytuacji możliwe jest przeprowadzenie całkowicie komfortowego zabiegu podcięcia wędzidełka. Do jego wykonania wykorzystuje się innowacyjny laser, który sprawia, że cały proces jest bezpieczny. Dlatego nie obawiaj się, że dziecko będzie źle wspominać ten zabieg. Nie wahaj się więc i zapisz swoją pociechę na wizytę w profesjonalnej klinice stomatologicznej.
Diastema może również powstać wskutek braku siekaczy lub nieodpowiedniego ich rozmiaru. Źródłem wystąpienia przerwy między górnymi jedynkami może być również zbyt duża ilość zębów, nagryzanie dolnej wargi albo nieproporcjonalna wielkość uzębienia do rozmiaru szczęki i żuchwy. Rozpoznanie tych problemów na wczesnym etapie jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala skutecznie zapobiec pojawieniu się problemów w przyszłości.
Czy diastemę należy leczyć?
Być może przerwa między jedynkami sprawia, że jesteś w pełni zadowolony ze swojego uśmiechu. W takim przypadku bardzo często nie ma konieczności leczenia diastemy. Ważne jednak jest, aby kontrolować stan uzębienia, ponieważ przerwa między jedynkami może spowodować powstanie wad ortodontycznych. Dlatego nigdy nie zapominaj o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym, gdzie przeprowadzona zostanie dokładna i całościowa diagnostyka.
Jak zamaskować przerwę między górnymi jedynkami?
Jeżeli wstydzisz się szeroko uśmiechać, a diastema w konsekwencji nie pozwala Ci spokojnie zasnąć, koniecznie odwiedź profesjonalną klinikę stomatologiczną. W celu zamaskowania przerwy między górnymi jedynkami stosuje się licówki porcelanowe. To właśnie one pozwalają na uzyskanie znakomitych efektów, które pozwolą Ci w końcu cieszyć się pełnią życia. Ważne, żebyś wiedział, iż założenie licówek jest całkowicie komfortowe i pozwala uzyskać wygląd uśmiechu, o jakim zawsze marzyłeś. Dlatego nie zwlekaj dłużej i umów się na wizytę konsultacyjną.
Co możesz teraz zrobić?
Pamiętaj, że problem diastemy wymaga ciągłej kontroli, dzięki czemu można zapobiec pojawieniu się poważniejszych dolegliwości. Nigdy nie odkładaj wizyty w gabinecie stomatologicznym na później. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer [numer_telefonu_link]