Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Jak zrekonstruować kilka braków zębowych obok siebie?

Wypadnięcie zębów wiąże się nie tylko z pogorszeniem estetyki uśmiechu, ale również z utratą pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. To właśnie dlatego być może nie możesz spokojnie w nocy spać lub wstydzisz się szeroko uśmiechać. A może po prostu codzienne czynności, takie jak jedzenie, sprawiają Ci dużo trudności? Nie zwlekaj dłużej i podejmij w końcu decyzję o leczeniu stomatologicznym, dzięki któremu skutecznie będzie można zrekonstruować Twoje uzębienie i przywrócić utracone piękno oraz pełną funkcjonalność.

Jakie są przyczyny wypadnięcia zębów?

Luki w uzębieniu mogą pojawić się w każdym wieku z różnych przyczyn. Jedną z nich może być wypadek, wskutek którego zęby mogą wypaść. Wcale nie rzadszym źródłem powstania problemu są długotrwałe zaniedbania. To właśnie one prowadzą do rozwoju próchnicy lub paradontozy, które są głównymi przyczynami powstania luk w uzębieniu. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko w domu dbać o zdrowie jamy ustnej, ale również regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, gdzie wykonane zostaną profesjonalne zabiegi profilaktyczne. Dzięki temu będziesz mógł długo cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

Problem jest również dentofobia, czyli paniczny strach przed dentystą. Z tego powodu pojawiają się długotrwałe zaniedbania, które w konsekwencji prowadzą między innymi do wypadnięcia zębów. Współcześnie niezwykle wielką wagę przykłada się do tego, aby każda wizyta w gabinecie stomatologicznym była wspominana z przyjemnością. Dlatego wykorzystuje się innowacyjne rozwiązania i skuteczne znieczulenia, dzięki którym każdy zabieg jest w pełni komfortowy. Nie obawiaj się więc dłużej i podejmij decyzję o leczeniu stomatologicznym. W ten sposób będziesz mógł skutecznie zapobiec pojawieniu się luk w uzębieniu.

Jak można zrekonstruować utracone uzębienie?

Współcześnie stosowane są innowacyjne rozwiązania, które są w pełni bezpieczne i pozwalają uzyskać znakomite efekty. Do rekonstrukcji kilku braków zębowych występujących obok siebie wykorzystuje się mosty protetyczne. To właśnie one pozwalają w krótkim czasie przywrócić utracony blask uzębieniu. Most protetyczny może być zamocowany na zębach własnych lub na implantach. W pierwszym przypadku konieczne jest posiadanie zdrowego uzębienia sąsiadującego z luką. Dzięki temu zęby mogą zostać oszlifowane, co pozwala stabilnie zamocować most protetyczny.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy konieczne jest przeprowadzenie leczenia implantologicznego. W takiej sytuacji lekarz przeprowadza kompletną i precyzyjną diagnostykę, która pozwala stwierdzić, czy ilość tkanki kostnej umożliwia wszczepienie implantów. Jeżeli doszło do zaniku kości, konieczne jest wykonanie dodatkowego zabiegu, o którym więcej możesz przeczytać na naszej stronie o chirurgii stomatologicznej. Gdy ilość tkanki kostnej jest odpowiednia, możliwe jest przeprowadzenie leczenia implantologicznego. W takim przypadku w miejsce po utraconych korzeniach zębów wszczepia się dwa implanty, które wykonane są z biokompatybilnych materiałów. Następnie mocowane są do nich specjalne łączniki. Ostatnim etapem jest przytwierdzenie mostu protetycznego. Wykonanie wszystkich zabiegów jest niezwykle komfortowe, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod leczenia oraz skutecznych znieczuleń.

 

Nowe życie z pięknym uśmiechem!

Przeprowadzenie kompleksowego leczenia pozwala w krótkim czasie przywrócić estetykę uśmiechu. Dzięki temu w końcu nie będziesz odczuwał wstydu przed uśmiechaniem się, przez co zyskasz utraconą pewność siebie. Wiele osób przez braki w uzębieniu rezygnuje z życia towarzyskiego, co może powodować zamknięcie się w sobie i pojawienie się kolejnych, poważniejszych problemów. Wszystkim im można skutecznie zapobiec, podejmując skuteczne leczenie stomatologiczne.

Nie można zapominać, że braki w uzębieniu wiążą się również z utratą pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Oznacza to, że spożywanie niektórych posiłków staje się niemożliwe, przez co być może będziesz musiał zrezygnować ze swoich ulubionych dań. Ponadto luki w uzębieniu sprawiają, że pokarmy bywają niedokładnie przeżute, co niestety negatywnie wpływa na ogólny stan zdrowia, ponieważ obciążany jest układ trawienny. Warto również pamiętać, że braki zębowe mogą powodować pojawienie się wad wymowy. Dzieje się tak, ponieważ język nie ma odpowiedniego oparcia w postaci uzębienia. Wszystkie te problemy można skutecznie rozwiązać, przeprowadzając kompleksowe leczenie w gabinecie stomatologicznym.

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli borykasz się z problem braków w uzębienie, nie zwlekaj – podejmij decyzję o kompleksowym leczeniu w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Dzięki założeniu mostu protetycznego Twoje życie może diametralnie się odmienić!