Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Zabiegi lecznicze

NewLook Clinic
zabiegi lecznicze przy pomocy lasera

Leczenie zmian skórnych, trądziku, usuwanie blizn i rozstępów.
Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych! Umów się na wizytę w NewLook Clinic- zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Leczenie trądziku

Fotona oferuje protokół laserowego leczenia trądziku, który zapewnia naprawdę kompleksowe rozwiązanie tego problemu. Precyzyjnie kontrolowane światło lasera Nd:YAG firmy Fotona bezpiecznie wnika w skórę, skutecznie celując w nadaktywne gruczoły łojowe i zmniejszając ryzyko rozwoju nowego stanu zapalnego.

Aby poprawić wygląd blizn potrądzikowych, Fotona oferuje komplementarny zabieg laserowy oparty na precyzyjnym i delikatnym zabiegu resurfacingu skóry, w którym wiązka lasera Er:YAG jest pochłaniana przez górne mikrowarstwy skóry, aby odparowywać blizny i stymulować produkcję nowego kolagenu w skórze właściwej.

Szybkie rezultaty, bez skutków ubocznych

W przypadku aktywnego trądziku laser Fotona zmniejsza stan zapalny trądziku poprzez fotoselektywną absorpcję i kontrolowane efekty ogrzewania. Laser Nd:YAG o dużej mocy firmy Fotona bezpiecznie penetruje skórę na optymalną głębokość zabiegu, aby termicznie i selektywnie niszczyć nadaktywne gruczoły łojowe.

Oprócz efektu penetracji termicznej, zabieg laserem Nd:YAG na trądzik przyspiesza również proces gojenia i stymuluje przebudowę kolagenu, co jest ważnym krokiem w długotrwałym leczeniu trądziku.

Delikatna i skuteczna rewizja blizn potrądzikowych

Do leczenia problematycznych blizn potrądzikowych długość fali lasera Er:YAG firmy Fotona jest idealna do delikatnej ablacyjnej rewizji blizn. Laser Er:YAG bezpiecznie i skutecznie zapewnia minimalną głębokość penetracji wymaganą do lekkiego resurfacingu skóry z bliznami potrądzikowymi, pomagając poprawić teksturę i koloryt skóry. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych i dermabrazji, laserowy resurfacing skóry pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości penetracji. Laser delikatnie odparowuje cienkie mikronowe warstwy powierzchni pokrytej bliznami potrądzikowymi, aby odsłonić zdrową, nieuszkodzoną skórę. Resurfacing laserowy to szybka, bezpieczna i prosta procedura.

Redukcja blizn

Redukcja blizn laserem Fotona polega na stymulowaniu skóry blizny do produkcji nowego, zdrowego kolagenu i elastyny w miejscu blizny. W pierwszym etapie zabiegu kolagen zostaje podgrzany wiązką lasera w trybie SMOOTH, aby w drugim etapie poddać bliznę procedurze frkacjonowania skanerem F-22, który w kontrolowany sposób wytwarza dziesiątki kolumn mikrouszkodzeń skóry sięgające skóry właściwej albo nawet warstw podskórnych (tryb turbo). Stare struktury kolagenu zostają odparowane i w ich miejsce pojawia się nowy, zdrowy kolagen. Blizny przerosłe złuszcza się dodatkowo do poziomu zdrowej skóry. Terapią można objąć blizny każdego pochodzenia: pourazowe, poparzeniowe, pooperacyjne (chirurgiczne np. po cięciu cesarskim lub po przeszczepach skórnych), każdego kształtu: wklęsłe (zanikowe) oraz wypukłe (przerostowe, keloidy), jak również każdego wieku: bardzo świeże (zaraz po zdjęciu szwów) i wieloletnie.

Redukcja rozstępów

Laser Er:Yag Fotona ze skanerem F-22 jest jednym z najskuteczniejszych medycznych laserów do redukowania rozstępów skórnych – zarówno świeżych (czerwonych) jak i wieloletnich (białych). Zabieg składa się z dwóch procedur laserowych. Pierwsza to pobudzenie fibroblastów do syntezy nowego kolagenu w miejscu rozstępów dzięki nieablacyjnej procedurze liftingu SMOOTH. Druga procedura polega frakcjonowaniu rozstępów za pomocą wiązki lasera, w celu wytworzenia setek mikrouszkodzeń w każdym rozstępie. Uszkodzenia te, sięgające skóry właściwej, otoczone są zdrową skorą, dzięki czemu goją się szybko i bez powikłań, wytwarzając w tym miejscu zdrowe struktury kolagenu i elastyny. Efekt złuszczający zabiegu wyrównuje rónież powierzchnię rozstępów wygładzając cały obszar skóry poddanej terapii.

Usuwanie naczyniaków

Zabiegi laserowe są obecnie rutynową procedurą usuwania wielu rodzajów zmian naczyniowych, w tym naczyniaków, malformacji naczyniowych, pajączków naczyniowych i naczyniaków. Laser Fotona jest idealny do usuwania zmian naczyniowych na twarzy.

Długoimpulsowy laser Nd:YAG zintegrowany z TimeWalker® Fotona4D® oferuje idealne rozwiązanie do leczenia zmian naczyniowych twarzy. Długość fali fotony Nd:YAG o długim impulsie wnika na głębokość 5-6 mm w głąb skóry, co pozwala na bardzo efektywne zabiegi. Niezależne badania pokazują, że ponad 75% pacjentów z głębokimi naczyniakami, leczonych laserami Nd:YAG, dostrzega bardzo widoczną regresję zmiany.

Bezpieczny, skuteczny i minimalnie inwazyjny

Docelowym chromoforem dla zmian naczyniowych jest wewnątrznaczyniowa oksyhemoglobina, co oznacza, że ​​uszkodzenie termiczne jest w dużej mierze ograniczone do naczyń krwionośnych skóry. Energia z lasera jest absorbowana przez krew wewnątrz żyły, zamieniana na ciepło, a następnie ściany żyły ulegają zniszczeniu. W porównaniu z innymi długościami fal, które wpływają głównie na warstwy powierzchniowe zmiany, światło Nd:YAG kieruje się również do znajdującego się poniżej układu naczyniowego, co jest ważne dla zapewnienia długoterminowej skuteczności leczenia. Proces ten jest całkowicie bezpieczny, ponieważ inne zdrowe żyły dostarczają krew do leczonego obszaru, a układ odpornościowy organizmu usuwa martwą tkankę, podobnie jak przy siniaku.

Usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień skóry laserem Fotona Spectro SP polega na złuszczaniu kolejnych warstw skóry, w których znajduje się przebarwienie, czyli nadmierne nagromadzenie barwnika odpowiedzialnego za ciemny koloryt skóry – melaniny. Wiązka lasera usuwa melasmy, ostudy, piegi i wszelkie zmiany barwnikowe położone w wierzchnich warstwach skóry. W zależności od rodzaju przebarwienia terapia składa się z 1 lub serii kilku zabiegów.

Usuwanie kępek żółtych

Xanthelasma to zbiór białawych lub żółtawych plam składających się z tłuszczu lub cholesterolu, które często występują w okolicy powieki. W wielu przypadkach białawe plamy rozwijają się w większe obszary, które przybierają żółty kolor. W NewLook Clinic polecamy zabieg likwidacji zmian za pomocą tzw. ablacji laserowej. Za jego wykonaniem przemawia precyzja usuwania zmian, bez naruszenia sąsiadujących tkanek oraz brak krwawienia i konieczności zakładania szwów, co gwarantuje minimalne ryzyko powstania blizn. zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Leczenie chrapania

Procedura laserowego leczenia chrapania NightLase przy użyciu lasera Fotona jest bezpieczną i bezbolesną metodą znaczącej redukcji chrapania i bezdechu sennego. Zabieg polega na naświetlaniu jamy ustnej (podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz bocznych części języka) w celu wzmocnienia struktur kolagenu i tym samym usztywnienia wiotkich obszarów jamy ustnej, które są odpowiedzialne za bezdech senny oraz chrapanie. Zabieg jest bezinwazyjny, szybki i niewymagający czasu rekonwalescencji, a efekty odczuwalne są już po 1 zabiegu. Dla najlepszych rezultatów zalecana jest seria 3 zabiegów.

Leczenie brodawek wirusowych

Laserowa stymulacja wzrostu włosów HairRestoration

HairRestoration polega na podgrzaniu skóry głowy wiązką lasera w trybie SMOOTH. Zabieg pobudza mikrokrążenie skóry głowy zwiększając dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych oraz pogrubia skórę, dzięki czemu w ciągu 2-3 miesięcy obserwujemy odrost nowych, mocnych włosów. Zabieg dedykowany jest osobom borykającym się z problemem łysienia lub nadmiernego wypadania włosów o różnym podłożu, również immunologicznym. Najlepsze efekty przynosi seria 3-5 zabiegów, idealnie w połączeniu z mezoterapią igłową.