fbpx

PROTEZY

Protezy zębowe Lublin

Naturalną sytuacją jest posiadanie wszystkich zębów. Często jednak zdarza się, że w pewnym momencie życia pojawia się luka w uzębieniu. Powody powstania braku zębowego mogą być związane z uszkodzeniami mechanicznymi lub zaniedbaniami higieny jamy ustnej. Niestety, w wielu przypadkach pojawienie się pojedynczej luki prowadzi do kolejnych zaniedbań. W niedługim czasie problemem są już znaczne braki w uzębienie, a czasem nawet całkowite bezzębie. Sytuacja taka potrafi zdecydowanie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Pacjenci w takich przypadkach skarżą się, że nie mogą spożywać swoich ulubionych pokarmów, czy mają problemy z artykułowaniem niektórych głosek. W NewLook Clinic mamy świadomość, że brak zębów jest niezwykle uciążliwy, dlatego w naszej klinice stomatologicznej w Lublinie oferujemy różne rozwiązania z zakresu protetyki. Dzięki temu spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechu.

Co powinieneś wiedzieć o protetyce?

Protetyka jest działem stomatologii, który za główny cel stawia sobie odbudowanie utraconych zębów Pacjenta. Dzięki temu przywracana jest nie tylko estetyka uśmiechu, ale przede wszystkim pełna funkcjonalność jamy ustnej. Rozwój protetyki pozwolił na wypracowanie metod, które skutecznie rekonstruują naturalne uzębienie. W ten sposób zostają rozwiązane wszelkie problemy Pacjentów związane z wadami wymowy oraz trudnościami ze spożywaniem niektórych pokarmów.

W gabinecie stomatologicznym NewLook Clinic oferujemy wszystkie najskuteczniejsze rozwiązania, jakie udostępnia współczesna protetyka. Jesteśmy w stanie skutecznie rozwiązać równie dobrze problem pojedynczej luki, jak i większych ubytków zębowych. W naszej klinice stosujemy korony protetyczne (pojedyncza luka), mosty (kilka braków zębowych obok siebie) lub protezy (większe braki w uzębieniu lub całkowite bezzębie).

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Urszula Zaremba

protetyka, implantologia, chirurgia

Właścicielka NewLook Clinic. Lekarz stomatolog z długoletnią praktyką w leczeniu zachowawczym i protetyce. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalizacją w zakresie stomatologii ogólnej. Jej zawodową pasją jest chirurgia. Regularnie doskonali swoją wiedzę i umiejętności oraz – z myślą o Pacjentach – wdraża innowacyjne technologie i bezbolesne metody leczenia zębów. Jako dentysta pracuje z pasją, a Pacjenci cenią ją za spokój, delikatność, pogodne usposobienie i zawsze życzliwy uśmiech.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Zapisz się na konsultacje
Wypełnij i wyślij poniższy formularz:  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Jakie protezy stosujemy w NewLook Clinic?

  Oczekiwania względem leczenia stomatologicznego mogą diametralnie się różnić. Mamy tego pełną świadomość, dlatego w naszej klinice oferujemy różnego rodzaju rozwiązania protetyczne, które dają najlepsze efekty. W gabinecie stomatologicznym NewLook Clinic wykorzystujemy:

  • protezy akrylowe – jest to skuteczne rozwiązanie w przypadku całkowitego bezzębia. Przywraca ona estetykę twarzy Pacjenta. Jednak protezy te nie są pozbawione wad. Przede wszystkim korzystanie z tego rozwiązania nie pozwala na spożywanie twardych i lepkich produktów. Ponadto nie zapobiega ona również rozwojowi zaniku kości, który jest wynikiem braku obciążenia jej przez ząb. Dlatego zaleca się, aby traktować protezy akrylowe jako rozwiązanie tymczasowe;

  • protezy szkieletowe – Pacjenci, którzy borykają się z problemem częściowych braków w uzębieniu, często decydują się na to rozwiązanie. Proteza szkieletowa jest mocowana do pozostałych naturalnych zębów za pomocą specjalnego metalowego przęsła.Mają one maksymalnie zmniejszoną płytę podniebienną, dzięki czemu zajmują mało miejsca w jamie ustnej, co w konsekwencji sprawia, że są niezwykle komfortowe w codziennym użytkowaniu. Protezy szkieletowe cechują się również wysoką stabilnością w jamie ustnej. Wadą tego rozwiązania jest fakt, iż niektóre metalowe elementy mogą być widoczne;

  • protezy nylonowe – jest to nowoczesne rozwiązanie stosowane w przypadku większych braków zębowych. Aby móc skorzystać z tej metody, konieczne jest posiadanie co najmniej jednego zęba naturalnego. Proteza ta jest zbudowana z elastycznego materiału, dzięki czemu nie istnieje ryzyko jej pęknięcia. Wykorzystanie nylonu sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle wytrzymałe. Dodatkową zaletą tej protezy są niewielkie rozmiary, dzięki czemu znacząco podnoszony jest komfort codziennego użytkowania. Warto wspomnieć, że jest to ruchoma odbudowa protetyczna, która cechuje się niezwykle wysoką stabilnością;

  • protezy acetalowe – rozwiązanie to cechuje się wysoką estetyką wykonania. Zakładane są one w sytuacji większych braków zębowych. W tym przypadku również występują klamry, ale są one wykonane z acetalu. Rozwiązanie to cechuje się niezwykle wysoką wytrzymałością. Protezy acetalowe wykonane są z materiału, który sprawia, że ta odbudowa protetyczna jest półelastyczna. Likwidowane jest w ten sposób ryzyko pęknięcia. Dodatkowo proteza ta dostosowuje się częściowo do kształtu jamy ustnej;

  • proteza na implantach – jest to rozwiązanie, które stosuje się w przypadku całkowitego bezzębia. Pierwszym etapem w tym przypadku jest wszczepienie implantów, czyli małych tytanowych śrubek, w miejsce po utraconym korzeniu. Więcej o tym zabiegu możesz dowiedzieć się w zakładce o leczeniu implantologicznym . Następnie do implantów mocowane są łączniki, które pozwalają na przytwierdzenie protezy. Jest ona mocowana na stałe. Dzięki temu zyskuje się najwyższą estetykę oraz stabilność. Rekonstruowana jest w ten sposób pełna funkcjonalność jamy ustnej. Dzięki protezie mocowanej stale na implantach pozytywnie odmienia się jakość życia Pacjentów.

  Leczenie krok po kroku

  1. W naszej klinice stomatologicznej zawsze pierwszym etapem leczenia jest wizyta konsultacyjna. W jej trakcie wykonywana jest dokładna diagnostyka. Lekarz przeprowadza również wywiad z Pacjentem, co pozwala mu zapoznać się ze wszystkimi oczekiwaniami. Dzięki temu stomatolog może zaproponować najlepsze metody leczenia, które umożliwiają skuteczne zrekonstruowanie utraconego uzębienia. Lekarz na tym etapie przedstawia również wstępny plan leczenia i kosztorys, co jest niezwykle komfortowe dla Pacjenta.


  2. Następny etap polega na pobraniu wycisku żuchwy oraz szczęki. Dzięki temu możliwe jest wykonanie dokładnej odbudowy protetycznej, która będzie idealnie dopasowana do warunków jamy ustnej Pacjenta.
  3. Czas wykonania protezy trwa z reguły nie dłużej niż 2 tygodnie. Po tym czasie Pacjent zapraszany jest do gabinetu stomatologicznego, w którym dokonywana jest przymiarka odbudowy protetycznej. Jeżeli proteza została zaakceptowana przez Pacjenta, może ona zostać zamocowana.
  4. U Pacjentów, którzy zdecydowali się na protezę stałą na implantach, może pojawić się konieczność zrekonstruowania kości. W takim wypadku przeprowadza się między innymi zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej, o którym więcej możesz przeczytać w zakładce o chirurgii stomatologicznej. Leczenie te ostatecznie pozwala na wszczepienie implantów. To właśnie one są podstawą pozwalającą przytwierdzić protezę.
  5. Ostatni etap polega na przymocowaniu odbudowy protetycznej. Od tej pory Pacjent może cieszyć się pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechem.

  Umów się na konsultację!

  W gabinecie stomatologicznym NewLook Clinic spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym i pełnym uzębieniu. Stosujemy najnowocześniejsze i najskuteczniejsze rozwiązania, które pozwalają osiągnąć najlepsze efekty estetyczne. Przekonaj się sam i odwiedź nasz gabinet stomatologiczny w Lublinie. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 50 450 61 06

  Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu protetycznym

  Każda odbudowa protetyczna wymaga niezwykłej precyzji, dlatego zazwyczaj wykonywana jest w przeciągu dwóch tygodni.

  Korzystanie z protezy ruchomej może powodować pewne trudności w spożywaniu niektórych pokarmów, dlatego zaleca się zrezygnować z twardych i lepkich produktów. Takich przeciwwskazań nie ma w przypadku korzystania z odbudowy protetycznej mocowanej na implantach.

  Ekspert w gabinecie stomatologicznym zawsze pomaga dobrać odpowiednie przybory do higieny jamy ustnej. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania protezy należy codziennie czyścić, najlepiej po każdym większym posiłku. Z kolei ruchome odbudowy protetyczne należy wyciągać na noc i pozostawić ją w suchym i czystym miejscu. Warto podkreślić, że błędem jest wkładanie protezy do szklanki z wodą.

  Stomatologia NewLook Clinic

  wysoko oceniany gabinet

  Urszula Zaręba - ZnanyLekarz.pl
  Tymodental
  4.0
  Based on 4 reviews
  powered by Facebook
  Piotr Niwiński
  Piotr Niwiński
  2020-01-15T20:10:17+0000
  Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
  Damian Sulowski
  Damian Sulowski
  2019-09-30T06:11:36+0000
  Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
  Katarzyna Bednarz
  Katarzyna Bednarz
  2018-03-17T14:38:09+0000
  NewLook Clinic - Dentysta Lublin
  4.7
  Based on 26 reviews
  powered by Google
  Justyna S
  Justyna S
  12:15 02 Jun 20
  Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
  Katarzyna Chmielik
  Katarzyna Chmielik
  00:50 15 Mar 20
  Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
  Kamil Dziurda
  Kamil Dziurda
  06:06 20 Feb 20
  Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
  Rojza G
  Rojza G
  10:22 18 Feb 20
  Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
  Paweł Puliński
  Paweł Puliński
  10:09 18 Feb 20
  Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
  Aleksandra Szurek
  Aleksandra Szurek
  09:50 18 Feb 20
  Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
  Artur Urbański
  Artur Urbański
  20:49 08 Feb 20
  Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
  Lidia Ludka
  Lidia Ludka
  19:58 06 Feb 20
  Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
  Zofia Skrzypczak
  Zofia Skrzypczak
  21:45 05 Feb 20
  Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
  Dawid Pastuszak
  Dawid Pastuszak
  15:32 28 Dec 19
  Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
  Konrad Wesołowski
  Konrad Wesołowski
  20:13 22 Nov 19
  Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
  Agata Grzesiak
  Agata Grzesiak
  13:44 15 Nov 19
  Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
  Dawid Jacewski
  Dawid Jacewski
  13:03 07 Mar 18
  Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
  Następne Opinie