fbpx

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna Lublin

Aby móc długo cieszyć się pełnią zdrowia, konieczna jest odpowiednia profilaktyka. Bo któż się nie zgodzi z myślą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć? W NewLook Clinic mamy tego świadomość, dlatego oferujemy szereg najważniejszych zabiegów profilaktycznych. To właśnie one pozwalają Pacjentom bardzo długo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Co musisz wiedzieć o profilaktyce jamy ustnej?

Marzenie o pięknym uśmiechu łączy praktycznie wszystkich Pacjentów. Aby cieszyć się długo estetycznymi efektami, konieczne jest przeprowadzanie odpowiednich zabiegów profilaktycznych. Dlatego zaleca się, by co najmniej raz na pół roku udać się do gabinetu stomatologicznego w celu wykonania gabinetowych zabiegów higienizacji jamy ustnej. Należą do nich skaling, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja. To właśnie one pozwalają na stworzenie skutecznej ochrony przed próchnicą i paradontozą, które bywają przyczyną poważnych zmian w jamie ustnej.

Nie wystarczą jednak tylko gabinetowe zabiegi higienizacyjne. W celu zachowania zdrowia jamy ustnej konieczne jest codzienne dbanie o stan zdrowia uzębienia. Należy więc co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym większym posiłku, szczotkować zęby przez 3 minuty. Warto również korzystać z nici dentystycznej oraz płynów do płukania ust. To właśnie one pozwalają na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z miejsc niedostępnych dla szczoteczki.

W ten sposób znacząco zostaje poprawiona higiena jamy ustnej Pacjenta. Warto również zrezygnować z negatywnych nałogów, np. palenia papierosów. Dzięki temu zęby będą zdrowsze oraz nie ulegną negatywnym przebarwieniom, którego przyczyną jest tytoń. Wpływ na nasze uzębieni ma również dobrze zbilansowana dieta. Dostarczanie organizmowi niezbędnych minerałów sprawia, że zęby są wzmacniane, a tym samym skuteczniej bronią się przed działaniem próchnicy.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Urszula Zaremba

protetyka, implantologia, chirurgia

Właścicielka NewLook Clinic. Lekarz stomatolog z długoletnią praktyką w leczeniu zachowawczym i protetyce. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalizacją w zakresie stomatologii ogólnej. Jej zawodową pasją jest chirurgia. Regularnie doskonali swoją wiedzę i umiejętności oraz – z myślą o Pacjentach – wdraża innowacyjne technologie i bezbolesne metody leczenia zębów. Jako dentysta pracuje z pasją, a Pacjenci cenią ją za spokój, delikatność, pogodne usposobienie i zawsze życzliwy uśmiech.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Zapisz się na konsultacje
Wypełnij i wyślij poniższy formularz:  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Korzyści płynące z wykonywania gabinetowych zabiegów higienizacyjnych

  Istnieje niezwykle wiele czynników, które negatywnie wpływają na stan naszego uzębienie. Przez to marzenie o pięknym uśmiechu może zdecydowanie się oddalić. Jest to niezwykle negatywne zjawisko, ponieważ problemy z zębami mają odzwierciedlenie w codziennym funkcjonowaniu. Pogorszeniu ulega wtedy również komfort życia. Aby uchronić się przed tymi negatywnymi skutkami, warto korzystać z regularnych wizyt higienizacyjnych.

   

  Jednym z najczęściej pojawiających się zagrożeń jest próchnica. Może ona w konsekwencji prowadzić do licznych ubytków zębowych. Ponadto próchnica bez przeszkód przenosi się również na zdrowe zęby, powodując tym samym poważne zmiany w jamie ustnej. Aby ustrzec się przed tymi negatywnymi konsekwencjami, warto korzystać z gabinetowych zabiegów higienizacyjnych, które pomagają w tym, aby skutecznie się bronić przed działaniem bakterii.

  Przyczyną wielu problemów w jamie ustnej jest powstawanie kamienia nazębnego. Po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest niezwykle proste. Wystarczy dokładnie wyszczotkować zęby oraz skorzystać z nici dentystycznej. Jeżeli jednak zaniechamy tych podstawowych domowych zabiegów higienizacyjnych, płytka bakteryjna zamieni się w kamień nazębny. Aby ją usunąć, nie wystarczy tylko dokładnie wyszczotkować zęby. W tym wypadku konieczne jest udanie się do gabinetu stomatologicznego, gdzie przeprowadzone zostaną odpowiednie zabiegi.

   

  Powstaje jednak pytanie, dlaczego kamień nazębny należy zlikwidować? Otóż jest to idealne środowisko do rozwoju i rozprzestrzenia się bakterii. To właśnie dzięki niej próchnica może spowodować poważne zmiany w jamie ustnej. Ponadto kamień nazębny może odkładać się również poniżej linii dziąsła. W ten sposób mogą rozwinąć się różnego rodzaju choroby przyzębia, między innymi paradontoza. Kamień nazębny może także skutkować recesją dziąsła lub przewlekłymi stanami zapalnymi. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby szybko i zdecydowanie pozbyć się tej przyczyny poważniejszych problemów zdrowotnych.

   

  Jednak usuwanie kamienia nazębnego nie jest jedynym celem gabinetowych zabiegów higienizacji jamy ustnej. Aby móc cieszyć się długo pięknym i zdrowym uśmiechem, konieczne jest również wzmocnienie uzębienia. W tym celu przeprowadza się zabiegi, które dostarczają odpowiednich minerałów do zębów. Sprawia to, że zdrowie jamy ustnej zostaje znacząco poprawione.

   

  Gabinetowe zabiegi profilaktyczne wykonywane w NewLook Clinic

  Zaleca się, aby każdy Pacjent udawał się na gabinetowe zabiegi higienizacji jamy ustnej co najmniej raz na pół roku. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby palące, które bardziej są narażone na odkładanie się kamienia nazębnego. Wizyty higienizacyjne może również zalecić lekarz po przeprowadzeniu całego leczenia. Tylko regularnego wykonywanie zabiegów profilaktycznych pozwala zachować na długo zdrowie jamy ustnej. W naszej klinice stomatologicznej w Lublinie wykonujemy:

  • skaling – jest to całkowicie bezbolesny i w pełni bezpieczny zabieg, którego głównym celem jest usunięcie kamienia nazębnego. W tym celu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które emituje ultradźwięki. To właśnie one rozbijają kamień nazębny, dzięki czemu poprawie ulega stan zdrowia uzębienia Pacjenta;
  • piaskowanie – jest to zabieg, który efektywnie eliminuje kamień z trudno dostępnych miejsc. W tym celu wykorzystuje się specjalną piaskarkę stomatologiczną, która pod optymalnym ciśnieniem wody rozpyla na zębach drobny proszek, co pozwala usunąć wszelkie osady z przestrzeni międzyzębowych;
  • polerowanie – jest to zabieg, który wykonuje się po skalingu i piaskowaniu. Jego celem jest wypolerowanie zębów, dzięki czemu uzębienie jest wzmacniane oraz zapobiega to powstawaniu kamienia nazębnego w przyszłości;
  • fluoryzacja – celem tego zabiegu jest dostarczenie odpowiedniej ilości fluoru do zębów. Dzięki temu uzębienie jest wzmacniane, co pozwala skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy w przyszłości.

  Skuteczna laserowa diagnostyka w NewLook Clinic

  Jesteśmy przekonani, że podczas leczenia najważniejsza jest szybka reakcja. Dlatego nasz gabinet stomatologiczny wyposażyliśmy w nowoczesny laser DIAGNOcam™, będący niezwykle skutecznym urządzeniem diagnostycznym. Wykorzystanie tego sprzętu pozwala na rozpoznanie tkanek zmienionych chorobowo, co by nie było możliwe przy zastosowaniu innych metod. Szybkie wykrycie próchnicy oraz pęknięć, nawet w powierzchniach stycznych zębów, pozwala nam na skuteczną reakcję. W ten sposób nie dochodzi do postępujących zmian chorobowych w jamie ustnej Pacjenta. Dzięki temu zapobiegamy konieczności przeprowadzenia poważniejszych zabiegów w przyszłości. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla Pacjenta, ponieważ otrzymuje on dokładną diagnozę stanu zdrowia swojego uzębienia.

  Umów się na wizytę!

  Zabiegi profilaktyczne pozwalają skutecznie bronić się przed różnego rodzaju zmianami chorobowymi, które mają negatywny wpływ na stan zdrowia naszego uzębienia. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie uczęszczać na wizyty higienizacyjne. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 50 450 61 06

  Przeczytaj najczęstsze pytania o profilaktykę jamy ustnej

  Profilaktyczne zabiegi higienizacyjne należy wykonywać co najmniej raz na pół roku, chyba że lekarz zaleci inaczej. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby palące papierosy, ponieważ są szczególnie narażone na odkładanie się kamienia nazębnego.

  Gabinetowe zabiegi higienizacyjne mają na celu skuteczne ochronienie uzębienia przed chorobami. Regularnie wykonywane zabiegi profilaktyczne pozwalają zapobiec pojawieniu się paradontozy lub próchnicy.

  Należy codziennie, najlepiej po każdym dużym posiłku, szczotkować zęby. W naszym gabinecie wykwalifikowana higienistka pomoże dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów, a także przeprowadzi instruktaż prawidłowej techniki szczotkowania. Dobrze również stosować nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej, co pozwala skutecznie oczyścić trudno dostępne miejsca.

  Stomatologia NewLook Clinic

  wysoko oceniany gabinet

  Urszula Zaręba - ZnanyLekarz.pl
  Tymodental
  4.0
  Based on 4 reviews
  powered by Facebook
  Piotr Niwiński
  Piotr Niwiński
  2020-01-15T20:10:17+0000
  Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
  Damian Sulowski
  Damian Sulowski
  2019-09-30T06:11:36+0000
  Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
  Katarzyna Bednarz
  Katarzyna Bednarz
  2018-03-17T14:38:09+0000
  NewLook Clinic - Dentysta Lublin
  4.7
  Based on 26 reviews
  powered by Google
  Justyna S
  Justyna S
  12:15 02 Jun 20
  Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
  Katarzyna Chmielik
  Katarzyna Chmielik
  00:50 15 Mar 20
  Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
  Kamil Dziurda
  Kamil Dziurda
  06:06 20 Feb 20
  Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
  Rojza G
  Rojza G
  10:22 18 Feb 20
  Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
  Paweł Puliński
  Paweł Puliński
  10:09 18 Feb 20
  Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
  Aleksandra Szurek
  Aleksandra Szurek
  09:50 18 Feb 20
  Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
  Artur Urbański
  Artur Urbański
  20:49 08 Feb 20
  Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
  Lidia Ludka
  Lidia Ludka
  19:58 06 Feb 20
  Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
  Zofia Skrzypczak
  Zofia Skrzypczak
  21:45 05 Feb 20
  Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
  Dawid Pastuszak
  Dawid Pastuszak
  15:32 28 Dec 19
  Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
  Konrad Wesołowski
  Konrad Wesołowski
  20:13 22 Nov 19
  Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
  Agata Grzesiak
  Agata Grzesiak
  13:44 15 Nov 19
  Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
  Dawid Jacewski
  Dawid Jacewski
  13:03 07 Mar 18
  Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
  Następne Opinie