fbpx

Korony i mosty

Korony i mosty zębowe Lublin

Braki w uzębieniu mogą być powodem wielu nieprzespanych nocy. Nawet pojedyncza luka może mieć negatywny wpływ na estetykę uśmiechu. Z tego powodu w wielu przypadkach pojawia się wstyd, co prowadzi często do wycofania się z życia towarzyskiego. Okazuje się, że współczesna stomatologia przynosi skuteczne rozwiązania, które umożliwiają niezwykle estetycznie usunąć równo dobrze pojedynczą lukę, jak i kilka braków zębowych. W gabinecie stomatologicznym NewLook Clinic oferujemy korony oraz mosty protetyczne, które pozwalają ostatecznie cieszyć się pięknym i pięknym uśmiechem.

Co powinieneś wiedzieć o koronach i mostach?

W przypadku pojedynczego braku jednym z najczęstszych rozwiązań jest zamocowanie korony protetycznej. Dzięki niej możliwie jest zlikwidowanie niechcianej luki. Co jednak ważne, przywracany jest w ten sposób nie tylko piękny uśmiech, ale również rekonstruuje się naturalny stan w jamie ustnej. Korona protetyczna pozwala na odzyskanie pełnej funkcjonalności.

Most protetyczny to odbudowa, którą stosuje się w przypadku, kiedy konieczne jest usunięcie pojedynczej luki lub kilku braków zębowych występujących obok siebie. Mocowany jest on na naturalnych oszlifowanych zębach lub na implantach. Wykorzystanie najnowszych mostów protetycznych pozwala na uzyskanie niezwykle estetycznych i trwałych efektów.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Urszula Zaremba

protetyka, implantologia, chirurgia

Właścicielka NewLook Clinic. Lekarz stomatolog z długoletnią praktyką w leczeniu zachowawczym i protetyce. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalizacją w zakresie stomatologii ogólnej. Jej zawodową pasją jest chirurgia. Regularnie doskonali swoją wiedzę i umiejętności oraz – z myślą o Pacjentach – wdraża innowacyjne technologie i bezbolesne metody leczenia zębów. Jako dentysta pracuje z pasją, a Pacjenci cenią ją za spokój, delikatność, pogodne usposobienie i zawsze życzliwy uśmiech.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Zapisz się na konsultacje
Wypełnij i wyślij poniższy formularz:  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Korony protetyczne w NewLook Clinic

  Zastosowanie korony protetycznej jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy pojedynczy ząb został uszkodzony na wskutek wypadku mechanicznego lub poważnych zaniedbań higieny jamy ustnej. W takiej sytuacji konieczne jest wyleczenie pozostałej części rekonstruowanego zęba. Następnie może zostać przytwierdzona korona protetyczna. W tym celu wykorzystuje się specjalny cement stomatologiczny. Jego wykorzystanie sprawia, że korona protetyczna jest stabilnie przytwierdzona. Dzięki temu Pacjent może bardzo długo cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

   

  W przypadku pojedynczej luki konieczne jest przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Polega ono na wszczepieniu małej tytanowej śrubki w miejsce po utraconym korzeniu. Implant, o którym więcej możesz przeczytać w zakładce o leczeniu implantologicznym, staje się podstawą umożliwiającą przymocowanie odbudowy protetycznej. Rozwiązanie to cechuje się niezwykłą estetyką i trwałością. Dzięki temu Pacjent może cieszyć się swoim nowym, pięknym uśmiechem przez wiele lat.

  Rodzaje koron protetycznych stosowanych w naszym gabinecie

  W naszej klinice stomatologicznej w Lublinie stosujemy najnowocześniejsze i różnorodne rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze metody leczenia, które są zgodne z oczekiwaniami Pacjenta.

  1. Korona protetyczna na podbudowie metalowej – jest to skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala usunąć pojedynczą lukę zębową. Wnętrze tej korony jest zbudowane z metalu. Na niego nakładana jest porcelanowa warstwa. To właśnie ona odpowiada za estetykę wykonania. Zastosowane materiały sprawiają, że korona ta jest niezwykle wytrzymała. Poważną wadą tego rozwiązania jest fakt, że ze względu na wykorzystania metalu, który nie przepuszcza światła, znacząco obniżona zostaje estetyka odbudowy protetycznej. Dlatego jest to rozwiązanie coraz rzadziej wybierane przez Pacjentów.
  2. Pełnoceramiczna korona E-MAX – w tym przypadku cała odbudowa wykonana jest z ceramiki. Dzięki temu uzyskane są niezwykle wysokie efekty estetyczne, które pozwalają cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Zastosowany materiał sprawia, że odbudowywany ząb jest niemal identyczny jak naturalne uzębienie
  3. Korona cyrkonowa – do jej wykonania wykorzystuje się cyrkon. Korona ta cechuje się wysoką przepuszczalnością światła porównywalną z naturalnymi zębami, dzięki czemu odbudowa ta jest praktycznie nie do odróżnienia z pozostałym uzębieniem.

  Mosty protetyczne w NewLook Clinic

  Mosty protetyczne to rozwiązanie, które równie dobrze nadaje się do zlikwidowania pojedynczej luki, jak i kilku braków zębowych. Przy zastosowaniu tej odbudowy możliwe są dwie metody leczenia. W pierwszej konieczne jest, aby Pacjent posiadał zdrowe zęby, które sąsiadują z luką. Uzębienie to w tym przypadku staje się filarami, na których zamocowany zostaje most protetyczny. Aby to się stało, lekarz na początku musi oszlifować zdrowe zęby. Pozwala mu to na stabilne przytwierdzenie mostu protetycznego. W drugim przypadku zamocowanie odbudowy jest poprzedzone leczeniem implantologicznym. W trakcie niego wszczepia się dwa implanty. Następnie do nich mocuje się specjalne łącznik. Pozwalają one na przymocowanie mostu protetycznego. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i całkowicie bezbolesna. Pozwala osiągnąć najlepsze efekty nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne.

  Rodzaje mostów protetycznych stosowanych w NewLook Clinic

  Aby zapewnić najwyższą jakość leczenia, oferujemy w naszej klinice różnego rodzaju mosty protetyczne. Dzięki temu możemy spełnić wszystkie wymagania stawiane przez Pacjentów. Nasi specjaliści zawsze chętnie doradzą, które rozwiązanie będzie najlepsze w danej sytuacji.

  • Kompozytowe mosty protetyczne – jest to rozwiązanie tymczasowe. Most wykonany jest z materiału kompozytowego. Jego wykorzystanie pozwala niezwykle szybko cieszyć się pięknym uśmiechem. Zastosowanie tego mostu jest etapem przejściowym, ponieważ materiał kompozytowy nie jest tworzywem trwałym. W stosunkowo krótkim czasie zakłada się finalny most protetyczny, który mocowany jest na stałe.
  • Mosty pełnoceramiczne – cała odbudowa protetyczna wykonana jest z ceramiki. Dzięki temu osiągnięta zostaje nie tylko wysoka estetyka, ale również doskonała funkcjonalność.
  • Most cyrkonowy – w tym przypadku do produkcji odbudowy protetycznej wykorzystywany jest tlenek cyrkonu. Zastosowanie tego materiału pozwala na uzyskanie niezwykle estetycznego efektu, ponieważ tworzywo to cechuje się wysoką przepuszczalnością światła. Dzięki temu rekonstruowane uzębienie jest właściwie nie do odróżnienia z naturalnymi zębami.

  Leczenie krok po kroku

  1.Każde leczenie w NewLook Clinic rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnej diagnostyki. Na tym etapie lekarz zapoznaje się ze wszystkimi oczekiwaniami Pacjenta, dzięki czemu lekarz może zaproponować najlepsze rozwiązania. Ponadto specjalista przedstawia plan leczenia i kosztorys.

   

  2. Następny etap polega na przygotowaniu uzębienia do zamocowania odbudów protetycznych. Lekarz oczyszcza i delikatnie szlifuje zęby, co pozwala ostatecznie na zamocowanie mostu lub korony. Jeżeli Pacjent zdecydował się na odbudowę protetyczną mocowaną na implantach, na tym etapie wszczepia się implanty. Warto podkreślić, że zabiegi te są bezbolesne i komfortowe. 

   

  3. Kiedy odbudowa protetyczna zostanie wykonana, Pacjent zapraszany jest do naszego gabinetu stomatologicznego w Lublinie. Wtedy przymierzana jest korona lub most. Jeżeli odbudowa protetyczna spełnia wszystkie oczekiwania Pacjenta, jest ona mocowana na stałe.

  Umów się na konsultację!

  Pamiętaj, aby nigdy nie lekceważyć nawet pojedynczej luki. Bardzo często w takim przypadku dochodzi do kolejnych zaniedbań, które w konsekwencji prowadzą do poważnych braków w uzębieniu. Przeciwdziałaj temu! Koniecznie udaj się do gabinetu stomatologicznego, w którym Twój problem zostanie rozwiązany holistycznie. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 50 450 61 06

  Przeczytaj najczęstsze pytania o korony i mosty protetyczne

  Do zamocowania korony i mostu protetycznego stosuje się specjalny cement stomatologiczny, który skutecznie wypełnia wszystkie szczeliny, co tym samym zapobiega dostawaniu się resztek pożywienia pod odbudowy.

  Przed założeniem odbudów protetycznych należy uprzednio wyleczyć wszystkie zęby, jeżeli to koniecznie. Przeciwwskazaniem do założenia korony lub mostu protetycznego może być również zbyt krótka naturalna korona zęba. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego zabiegu, co ostatecznie pozwala na przytwierdzenie odbudów protetycznych.

  W naszej klinice stomatologicznej stosujemy nowoczesne znieczulenia, które sprawiają, że każde leczenie przeprowadzane jest bezboleśnie. Oznacza to, że mocowanie korony lub mostu protetycznego jest w pełni komfortowe.

  Stomatologia NewLook Clinic

  wysoko oceniany gabinet

  Urszula Zaręba - ZnanyLekarz.pl
  Tymodental
  4.0
  Based on 4 reviews
  powered by Facebook
  Piotr Niwiński
  Piotr Niwiński
  2020-01-15T20:10:17+0000
  Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
  Damian Sulowski
  Damian Sulowski
  2019-09-30T06:11:36+0000
  Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
  Katarzyna Bednarz
  Katarzyna Bednarz
  2018-03-17T14:38:09+0000
  NewLook Clinic - Dentysta Lublin
  4.7
  Based on 26 reviews
  powered by Google
  Justyna S
  Justyna S
  12:15 02 Jun 20
  Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
  Katarzyna Chmielik
  Katarzyna Chmielik
  00:50 15 Mar 20
  Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
  Kamil Dziurda
  Kamil Dziurda
  06:06 20 Feb 20
  Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
  Rojza G
  Rojza G
  10:22 18 Feb 20
  Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
  Paweł Puliński
  Paweł Puliński
  10:09 18 Feb 20
  Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
  Aleksandra Szurek
  Aleksandra Szurek
  09:50 18 Feb 20
  Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
  Artur Urbański
  Artur Urbański
  20:49 08 Feb 20
  Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
  Lidia Ludka
  Lidia Ludka
  19:58 06 Feb 20
  Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
  Zofia Skrzypczak
  Zofia Skrzypczak
  21:45 05 Feb 20
  Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
  Dawid Pastuszak
  Dawid Pastuszak
  15:32 28 Dec 19
  Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
  Konrad Wesołowski
  Konrad Wesołowski
  20:13 22 Nov 19
  Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
  Agata Grzesiak
  Agata Grzesiak
  13:44 15 Nov 19
  Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
  Dawid Jacewski
  Dawid Jacewski
  13:03 07 Mar 18
  Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
  Następne Opinie