Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o licówkach

Piękny uśmiech to marzenie wielu. To właśnie dzięki niemu możemy czuć się spokojnie i cieszyć każdą chwilą. Wiele jednak osób jest niezadowolonych z estetyki swojego uzębienia. Powoduje to u nich wstyd przed uśmiechaniem się. Niektórzy skarżą się nawet na trudności w zasypianiu, co jest spowodowane ciągłym myśleniem o nieestetycznym uśmiechu. Warto w takim wypadku zdecydować się na zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Przynosi ona wiele skutecznych metod, które pozwalają diametralnie odmienić wygląd uśmiechu. Jednym z nich są licówki.

Czym są licówki?

Licówki są to niewielkich rozmiarów cienkie płatki, które mocuje się do przedniej części zębów. Do ich produkcji może zostać wykorzystany materiał kompozytowy lub porcelana. W pierwszym wypadku za ich wykonanie odpowiada stomatolog, a cały zabieg odbywa się tylko na jednej wizycie. Lekarz na oszlifowany ząb nakłada odpowiednią ilość materiału kompozytowego, który następnie formuje, aby uzyskać oczekiwane efekty. Warto jednak podkreślić, że rozwiązanie to nie cechuje się wysoką wytrzymałością i jest również podatne na przebarwienia. Z tego powodu zaleca się stosowanie licówek porcelanowych.

Jeżeli zdecydujesz się na drugie rozwiązanie, na pierwszej wizycie pobrany zostanie wycisk uzębienia, który przekazany zostanie następnie do pracowni protetycznej, gdzie zostanie wykonana licówka z porcelany. Wykorzystany materiał powoduje, że metoda ta pozwala na uzyskanie długotrwałych i znakomitych efektów. Licówki porcelanowe to bardzo często zalecane rozwiązanie w przypadku chęci zmiany estetyki zęba.

Problem diastemy

Diastema, czyli niewielka przerwa między górnymi jedynkami, przez wiele osób uznawana jest za defekt estetyczny. W takim wypadku zaleca się przeprowadzenie skutecznego i w pełni bezpiecznego zabiegu. Zamocowanie licówek do przedniej części zębów pozwala niezwykle estetycznie zamaskować szczelinę, dzięki czemu w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem.

Nieestetycznie wyglądający ząb

Może również zdarzyć się tak, że będziesz niezadowolony z estetyki swojego zęba. Z tego powodu bardzo często odczuwany jest wstyd przed uśmiechaniem się, co prowadzi w konsekwencji do zrezygnowania z życia towarzyskiego. W takim wypadku zaleca się zastosować licówki, dzięki którym możliwa jest zmiana kształtu, długości, a nawet koloru zęba. Uzyskane efekty są niezwykle trwałe, co oznacza, że będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.

Czy istnieją przeciwwskazania do założenia licówek?

Być może zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z nowoczesnego rozwiązania, jakim są licówki. Przeciwwskazaniem do zastosowania tego rozwiązani mogą być choroba okluzyjna czy zgrzytanie zębami, ponieważ może to w krótkim czasie doprowadzić do zniszczenia tych cienkich płatków. Warto również pamiętać, że przed założeniem licówek konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów z próchnicy oraz chorób przyzębia. Kompleksowe leczenie przeprowadzone w profesjonalnej klinice stomatologicznej pozwoli Ci w krótkim czasie cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z estetyki swojego uzębienia, koniecznie sięgnij po słuchawkę i umów się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej. Skutecznie poprawimy wygląd Twojego uśmiechu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia.