fbpx

IMPLANTY LUBLIN

Implanty zębowe Lublin

Braki w uzębieniu mogą niezwykle negatywnie wpłynąć na jakość życia Pacjenta. Pogorszeniu ulega nie tylko estetyka uśmiechu, ale również funkcjonalność całej jamy ustnej. Nie dziwi więc, że wielu Pacjentów dąży do tego, aby zrekonstruować pełne uzębienie. Współczesna stomatologia przynosi rozwiązanie w postaci implantów zębów. To właśnie leczenie implantologiczne jest mostem do pięknego i pełnego uśmiechu!

Co powinieneś wiedzieć o implantach?

Implant jest to mała tytanowa śrubka, której celem jest zastąpienie utraconego korzenia zęba. Dzięki temu możliwe jest zrekonstruowanie warunków w jamie ustnej, które miały miejsce przed wypadnięciem zęba. Do produkcji implantów wykorzystywany jest tytan. Jak się okazuje, jest to materiał całkowicie biokompatybilny. Oznacza to, że implant niezwykle skutecznie integruje się z kością. Warto również podkreślić, że odsetek nieudanych przeszczepów jest niewiarygodnie niski. Szacuje się, że tylko w około 1% przypadków leczenie implantologiczne kończy się niepowodzeniem.

W naszej klinice stomatologicznej korzystamy z nowoczesnych implantów Alpha Bio. Pozwalają one na znaczące podniesienie skuteczności leczenia. Ponadto dzięki nim możliwe jest wszczepienie implantów w przypadkach, w których stan kości nie pozwalałby na przeprowadzenie leczenia implantologicznego przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań. Implanty Alpha Bio pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów nie tylko estetycznych, ale również funkcjonalnych.

Warto podkreślić, że leczenie implantologiczne nie jest celem samym w sobie. Implant jest swojego rodzaju bazą, na podstawie której może zostać przeprowadzona rekonstrukcja zębów. Jednym z etapów leczenia jest zamocowanie do tytanowych śrubek specjalnych łączników. To one pozwalają na przytwierdzenie odbudów protetycznych: koron (pojedyncza luka), mostów (kilka braków zębowych obok siebie) lub protez (w przypadku znacznych ubytków). W ten sposób rekonstruowany jest uśmiech Pacjenta i przywracana zostaje pełna funkcjonalność jamy ustnej.

Implanty zębów Lublin

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Urszula Zaremba

protetyka, implantologia, chirurgia

Właścicielka NewLook Clinic. Lekarz stomatolog z długoletnią praktyką w leczeniu zachowawczym i protetyce. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalizacją w zakresie stomatologii ogólnej. Jej zawodową pasją jest chirurgia. Regularnie doskonali swoją wiedzę i umiejętności oraz – z myślą o Pacjentach – wdraża innowacyjne technologie i bezbolesne metody leczenia zębów. Jako dentysta pracuje z pasją, a Pacjenci cenią ją za spokój, delikatność, pogodne usposobienie i zawsze życzliwy uśmiech.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Zapisz się na konsultacje
Wypełnij i wyślij poniższy formularz:  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Korzyści płynące z leczenia implantologicznego

  Wypadek, zaawansowana próchnica lub paradontoza albo inne choroby mogą być przyczyną wypadnięcia zębów. Ma to oczywiście wpływ na pogorszenie estetyki twarzy. To z kolei może prowadzić do obniżenia komfortu psychicznego i wstydu przed uśmiechaniem się. Często w takich przypadkach Pacjenci wycofują się z życia towarzyskiego. Ma to oczywiście negatywny wpływ na jakość życia. Konsekwencją pogorszenia estetyki uśmiechu jest również utrata pewności siebie. Jest to też trudność dla Pacjentów, których praca polega na kontakcie z drugim człowiekiem, co może stwarzać niekomfortowe sytuacje. Rozwiązanie tych problemów przynosi leczenie implantologicznego, które pozwala na estetyczne zrekonstruowanie uśmiechu. Pacjenci w końcu mogą odczuwać komfort psychiczny wśród swoich znajomych i rodziny!

  Naturalną sytuacją jest posiadanie wszystkich zębów. Jednym z ich zadań jest odpowiednie obciążanie kości. Pojawienie się jakiekolwiek luki sprawia, że te naturalne warunki zostają zaburzone. Okazuje się, że nawet pojedynczy brak zęba prowadzi do powolnego procesu zaniku kości, która nie jest wtedy odpowiednio obciążona. Jest to bardzo negatywna konsekwencja. Z jednej strony zanik kości sprawia, że pogorszeniu ulega estetyka twarzy. Z drugiej – zaburzona zostaje funkcjonalność jamy ustnej. Przez proces ten mogą być utrudnione codzienne czynności. Brak odpowiedniej ilości tkanki kostnej jest również przeszkodą do przeprowadzenia leczenia implantologicznego. W takim wypadku musi zostać wykonany dodatkowy zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. Aby zapobiec zanikowi kości, zaleca się zastosowanie implantu, który rekonstruuje warunki, jakie miały miejsce przed wypadnięciem uzębienia. Pozwala to Pacjentowi cieszyć się pełnią zdrowia.

  Leczenie implantologiczne krok po kroku

  1. Na początku leczenia przeprowadzana jest wizyta konsultacyjna. Podczas niej Pacjent informuje lekarza o wszystkich swoich oczekiwaniach. Wykonywana jest również dokładna diagnostyka. Stomatolog dzięki temu może zaproponować najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązania.

   

  2. Jeżeli podczas diagnostyki stwierdzono niedostateczną ilość tkanki kostnej, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego zabiegu. W tym wypadku w naszej klinice wykonujemy augumentację wyrostka zębodołowego, podniesienie dna zatoki szczękowej lub przeszczep bloków kostnych. Wykorzystywane przez narzędzia i materiały pozwalają na przeprowadzenie tych zabiegów w sposób bezpieczny i niezwykle komfortowy dla Pacjenta. Więcej o leczeniu z zakresu chirurgii stomatologicznej możesz dowiedzieć się tutaj.

   

  3. Kolejny etap polega na wszczepieniu implantów w miejsce po utraconym korzeniu. Wtedy też zakładana jest specjalna śruba gojąca, która ułatwia proces leczenia. Integracja implantu z kością trwa około 4 miesięcy.

   

  4. Kiedy implanty się zagoiły, możliwe jest zamocowanie specjalnych łączników, które pozwalają na stabilne zamocowanie odbudów protetycznych.

   

  5. Ostatni etap leczenia polega na przytwierdzeniu do implantów korony, mostu lub protezy. W ten sposób rekonstruowany jest uśmiech Pacjenta. Przywrócona zostaje pełna funkcjonalność jamy ustnej oraz poprawiona zostaje estetyka twarzy.

  Umów się na wizytę!

  Współczesna stomatologia daje możliwości, które pozwalają w niezwykle komfortowy dla Pacjenta sposób zrekonstruować uzębienie. W NewLook Clinic pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 50 450 61 06

  Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu implantologicznym

  Jeżeli Pacjent cierpi na choroby przewlekłe, koniecznie powinien udać się do lekarza prowadzącego przed podjęciem zabiegu wszczepienia implantów. Należy również zrezygnować z palenia papierosów na okres całego procesu leczenia.

  Bezbolesne wszczepienie implantu trwa zazwyczaj około 15 minut.

  Rozwiązanie to zalecane jest w przypadkach, kiedy Pacjent boryka się z problemem pojedynczej luki, kilku braków zębowych lub całkowitego bezzębia. W takich sytuacjach wszczepia się implanty w miejsce po utraconym korzeniu, a następnie do tytanowych elementów mocuje się specjalne łączniki. To właśnie one pozwalają na przytwierdzenie odbudów protetycznych, dzięki czemu przywracana jest pełna funkcjonalność w jamie ustnej i estetyka uśmiechu.

  Stomatologia NewLook Clinic

  wysoko oceniany gabinet

  Urszula Zaręba - ZnanyLekarz.pl
  Tymodental
  4.0
  Based on 4 reviews
  powered by Facebook
  Piotr Niwiński
  Piotr Niwiński
  2020-01-15T20:10:17+0000
  Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
  Damian Sulowski
  Damian Sulowski
  2019-09-30T06:11:36+0000
  Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
  Katarzyna Bednarz
  Katarzyna Bednarz
  2018-03-17T14:38:09+0000
  NewLook Clinic - Dentysta Lublin
  4.7
  Based on 26 reviews
  powered by Google
  Justyna S
  Justyna S
  12:15 02 Jun 20
  Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
  Katarzyna Chmielik
  Katarzyna Chmielik
  00:50 15 Mar 20
  Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
  Kamil Dziurda
  Kamil Dziurda
  06:06 20 Feb 20
  Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
  Rojza G
  Rojza G
  10:22 18 Feb 20
  Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
  Paweł Puliński
  Paweł Puliński
  10:09 18 Feb 20
  Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
  Aleksandra Szurek
  Aleksandra Szurek
  09:50 18 Feb 20
  Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
  Artur Urbański
  Artur Urbański
  20:49 08 Feb 20
  Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
  Lidia Ludka
  Lidia Ludka
  19:58 06 Feb 20
  Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
  Zofia Skrzypczak
  Zofia Skrzypczak
  21:45 05 Feb 20
  Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
  Dawid Pastuszak
  Dawid Pastuszak
  15:32 28 Dec 19
  Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
  Konrad Wesołowski
  Konrad Wesołowski
  20:13 22 Nov 19
  Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
  Agata Grzesiak
  Agata Grzesiak
  13:44 15 Nov 19
  Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
  Dawid Jacewski
  Dawid Jacewski
  13:03 07 Mar 18
  Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
  Następne Opinie