Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Powtórne leczenie kanałowe

W naszym gabinecie często przeprowadzamy zabiegi powtórnego leczenia kanałowego.

Jest ono konieczne w przypadku, gdy ząb był wcześniej leczony kanałowo, a na skutek zaistniałych zmian (m.in. rozszczelnienia) wymagane jest usunięcie starego wypełnienia z kanałów i wykonanie powtórnego leczenia kanałowego zęba. Leczenie przeprowadzamy zawsze w powiększeniu, przy użyciu mikroskopu stomatologicznego Leica M320, pozwalającego na ponad dwudziestokrotne powiększenie pola zabiegu. Dzięki temu możemy precyzyjnie zidentyfikować wszystkie kanały i zagłębienia celem zapewnienia skutecznego wykonania zabiegu.

Zastosowanie mikroskopu pomaga w usuwaniu złamanych narzędzi, jak również odnalezieniu wszystkich kanałów oraz leczeniu tych zarośniętych, o trudnej anatomii.

Prawidłowo zdiagnozowane i oczyszczone kanały zęba wypełniamy nowoczesnymi materiałami, które nadają wymaganą szczelność i trwałość. Prawidłowe opracowanie kanału pozwala na zachowanie własnych zębów przez wiele lat.

Ponadto dbając o komfort naszych Pacjentów oraz zapewniając przebieg zabiegu bez bólu, wykorzystujemy odpowiednio dobrane, innowacyjne znieczulenia.

Zabiegi leczenia kanałowego w naszym gabinecie są gwarancją długotrwałych efektów w postaci zachowania zdrowego uzębienia przez długi czas.