Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

lek. dent. Monika Żbikowska

Lek. dent. Monika Żbikowska w naszej klinice Newlook Clinic specjalizuje się w ortodoncji. Chętnie pracuje z małymi pacjentami jak i dorosłymi.

lek. dent. Monika Żbikowska

Lekarz Ortodonta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2012 roku, staż podyplomowy odbyła w Poradni Stomatologicznej w Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Od tego momentu bardzo chętnie pracuje z najmłodszymi pacjentami. W czerwcu 2022 roku obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską na temat: „Wpływ przedłużonego karmienia piersią i nawyków dzieci na rozwój zaburzeń w obrębie układu stomatognatycznego”.

Absolwentka programu Expertise in Orthodontics and Dentofacial Orthopedics, uzyskała tytuł Título Propio de Postgrado: Experto Universitario en Ortodoncia Ortopedia Dentofacial nadany przez Uniwersytet San Jorge w Hiszpanii. Autorka wielu publikacji naukowych z dziedziny stomatologii.

Nieustannie rozwija się zawodowo, biorąc udział w licznych szkoleniach z zakresu ortodoncji i stomatologii. Doktor Monika prowadzi leczenie ortodontyczne naszych pacjentów, zarówno dzieci jak i dorosłych. W swojej pracy zawodowej kładzie duży nacisk na analizę czynników ryzyka rozwoju próchnicy oraz wad zgryzu, patrzy na pacjenta holistycznie. Często współpracuje z neurologopedą, fizjoterapeutą i osteopatą. Prywatnie mama trójki dzieci, pasjonatka psychologii, pedagogiki, psów oraz aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu.