Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Dr n. med. Karolina Polak-Kowalska

Dr n. med. Karolina Polak-Kowalska w naszej klinice dentystycznej w Lublinie specjalizuje się w stomatologii dziecięcej. W pracy wykazuje wiele empatii.

Dr n. med. Karolina Polak-Kowalska

Specjalizacja: specjalista stomatologii dziecięcej

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2006-2011). Staż podyplomowy odbywała w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie. W 2020 roku zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. W 2021 roku obroniła doktorat na temat minimalnie inwazyjnego leczenia próchnicy zębów metodą infiltracji żywicą i uzyskała stopień doktora nauk medycznych.

Nasza ekspertka swoje doświadczenie zawodowe zdobywała dzięki praktyce w Warszawie i Lublinie. W NewLook Clinic zajmuje się leczeniem dzieci w wieku od kilku miesięcy do 18 lat, również z wykorzystaniem sedacji wziewnej. Pani doktor skupia się także na leczeniu endodontycznym z użyciem mikroskopu.

W swojej pracy stosuje najnowsze materiały i techniki leczenia, a także metody wymagające minimalnej ingerencji w tkanki Pacjenta. Dużą uwagę przywiązuje do komfortu oraz bezbolesności leczenia. W pracy z dziećmi zaś wykazuje wiele ciepła, życzliwości, a także empatii i cierpliwości, szczególnie wobec najmłodszych Pacjentów.

Dr Karolina wyróżnia się nieprzeciętną wiedzą na temat leczenia i profilaktyki chorób jamy ustnej u dzieci i młodzieży. Mnóstwo uwagi przykłada do przekazywania wiedzy na temat zdrowia jamy ustnej i prawidłowej higieny rodzicom. Stale poszerza swoje kompetencje z zakresu psychologii pracy z małymi Pacjentami.

Uczestniczka licznych kursów, szkoleń i konferencji naukowych m.in. poświęconych stomatologii dziecięcej, endodoncji mikroskopowej czy stomatologii zachowawczej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz współautorką czterech publikacji naukowych, a także współautorką jednego doniesienia zjazdowego.

Mama Franciszka, Ignacego oraz Tadeusza. Prywatnie miłośniczka jogi i pływania. W wolnych chwilach czyta biografie znanych lub nieznanych osobistości, kryminały czy książki o tematyce rozwoju osobistego.