fbpx
Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Leczenie kanałowe

NewLook Clinic
Leczenie kanałowe Lublin

Nieleczona próchnica może być powodem poważnych zmian w jamie ustnej. W konsekwencji koniecznością stać się może przeprowadzenie leczenia kanałowego. Wielu Pacjentów obawia się tego zabiegu. Wynika to z przeświadczenia, że leczenie to wiąże się z długim i bolesnym procesem. Myślenie takie ma korzenie w doświadczeniach z przeszłości. Współcześnie leczenie kanałowego jest nie tylko bezbolesne, ale również odbywa się podczas 1 wizyty! Co także ważne dla wielu Pacjentów, nie ma konieczności zatruwania leczonego zęba. Wszystko to za sprawą mikroskopu, który diametralnie odmienił obraz współczesnej stomatologii.

W NewLook Clinic pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Umów się na wizytę - zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Co powinieneś wiedzieć o leczeniu kanałowym w 1 dzień?

Endodoncja, bo tak nazywa się dział stomatologii skupiający się na leczeniu kanałowym, zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób miazgi zęba. Współczesna stomatologia przynosi rozwiązania sprawiające, że zabieg endodontyczny jest niezwykle komfortowy dla Pacjenta. Mając to na uwadze, wykorzystujemy wszystkie najnowocześniejsze metody. Dlatego nasz gabinet wyposażyliśmy w nowoczesny mikroskop Leica M320, który pozwala na nawet 25-krotne przybliżenie!

Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego w przeciągu 1 wizyty, bez konieczności zatruwania zęba! Ponadto stosowanie mikroskopu sprawia, że zabieg jest niezwykle precyzyjny.

Cennik - leczenie kanałowe, endodoncja

ENDODONCJA / LECZENIE KANAŁOWE
Kompleksowa Diagnostyka Jamy Ustnej - Konsultacja Endodontyczna. 150,00 zł
Leczenie kanałowe ząb 1-kanałowy pierwotne 600,00 zł
Leczenie kanałowe ząb 2-kanałowy pierwotne 700,00 zł
Leczenie kanałowe ząb 3-kanałowy pierwotne 850,00 zł
Leczenie kanałowe ząb 4-kanałowy pierwotne ale także zęby mądrości 950,00 zł
Dodatkowy kanał 200,00 zł
Re-endo ząb 1-kanałowy (ponowne leczenie kanałowe w zębach, które mają niedopełniony kanał lub zostały wyleczone nieprawidłowo w innych gabinetach) 700,00 zł
Re-endo ząb 2-kanałowy (ponowne leczenie kanałowe w zębach, które mają niedopełnione kanały lub zostały wyleczone nieprawidłowo w innych gabinetach) 850,00 zł
Re-endo ząb 3-kanałowy (ponowne leczenie kanałowe w zębach, które mają niedopełnione kanały lub zostały wyleczone nieprawidłowo w innych gabinetach) 1 000,00 zł
Re-endo ząb 4-kanałowy (ponowne leczenie kanałowe w zębach, które mają niedopełnione kanały lub zostały wyleczone nieprawidłowo w innych gabinetach) ale także zęby mądrości 1 200,00 zł
Lekarstwo między wizytami 150,00 zł
Paket Endo RVG 80,00 zł
Usunięcie z kanału złamanego w innym gabinecie narzędzia za 1h 300,00 zł
Usunięcie z kanału wkładu koronowo-korzeniowego za 1h 300,00 zł
Wizyta bólowa ( leki , założenie opatrunku) 150,00 zł
Zamknięcie perforacji kanału lub korzenia 300,00 zł
Wzmocnienie zęba wkładem z włókna szklanego bez wypełnienia (1 wkład) 500,00 zł
Cenny leczenia kanaowego ustalane są indywidualnie na podstawie konsultacji endodontycznej.  
 
 
LECZENIE ZAPALEŃ MIAZGI ZĘBÓW MLECZNYCH
Leczenie amputacyjne/kanałowe, ZnOE/- 170zł 170,00 zł
Pierwsza pomoc-ostry ból zęba / trepanacja, opatrunek leczniczy i wypełnienie tymczasowe/- 150zł 150,00 zł
Leczenie kanałowe/ opracowanie i wypełnienie kanałów/- 180zł 180,00 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym- 190zł 190,00 zł
Wizyta kontrolna – 50 zł 50,00 zł
Zabezpieczenie zęba po leczeniu kanałowym/amputacyjnym na 3-6 miesięcy 100,00 zł
 
 
 
ZNIECZULENIA / ZABIEGI W PEŁNYM KOMFORCIE
Znieczulenie nasiękowe 40,00 zł
Znieczulenie przewodowe 50,00 zł
 
SEDACJA
Maseczka do sedacji- 40 zł 40,00 zł
Podtlenek azotu/ 20minut/-100 zł 100,00 zł
Podtlenek azotu/ 30minut/-140 zł 140,00 zł
Podtlenek azotu/40 minut/- 180zł 180,00 zł
Podtlenek azotu/60 minut/- 240zł 240,00 zł

Leczenie kanałowe w NewLook Clinic?

Celem leczenia endodontycznego jest dokładne oczyszczenie kanałów zęba, a następnie ich szczelne wypełnienie. Aby osiągnąć spodziewany efekt, wykorzystujemy w naszej pracy specjalistyczne narzędzia, dzięki którym możliwe jest niezwykle precyzyjne wykonanie całego zabiegu. Nim jednak przejdziemy do oczyszczania kanałów, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. W tym celu wykorzystujemy endometr. Jest to specjalne urządzenie, które pozwala na precyzyjne ustalenie długości kanałów zęba. Pozwala nam to dokładnie zaplanować całe leczenie, co tym samym znacząco zwiększa skuteczność wykonywanego zabiegu.

Niezwykle ważnym urządzeniem w NewLook Clinic jest mikroskop stomatologiczny, który wyposażony jest w dodatkowe oświetlenie. Przede wszystkim jednak pozwala na znaczące przybliżenie leczonego obszaru. Cechy te sprawiają, że zabieg jest wykonywany niezwykle precyzyjnie. Niewątpliwą zaletą mikroskopu stomatologicznego jest fakt, że to właśnie dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego w trakcie 1 wizyty! Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla Pacjenta, ponieważ oszczędza czas oraz niweluje uczucie stresu.

Aby szczelnie wypełnić wszystkie oczyszczone kanały, stosujemy metodę kondensacji gorącej gutaperki. Zapewniamy naszym Pacjentom najwyższą jakość przeprowadzanego leczenia, dlatego wszystkie zabiegi endodontyczne wykonujemy w koferdamie. Jest to cienka gumowa tkanina, którą wyścieła się jamę ustną. Sprawia to, że odsłonięty zostaje tylko leczony ząb. Tym samym wykorzystywane preparaty nie prowadzą do podrażnień jamy ustnej. Wszystko to sprawia, że leczenie kanałowe jest niezwykle komfortowe dla Pacjenta, a efekty są trwałe.

Leczenie kanałowe krok po kroku

  1. Każde leczenie w NewLook Clinic poprzedzone jest wizytą konsultacyjną. W trakcie niej lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem. Ponadto wykonywana jest dokładna diagnostyka. W trakcie niej wykorzystywane są specjalne urządzenia, między innymi laser DIAGNOcam™, który pozwala na rozpoznanie wszelkich zmian chorobowych. Dzięki temu stomatolog może zaproponować najlepsze rozwiązania dla Pacjenta.
  2. Następnym etapem jest dokładne oczyszczenie zęba z zmian chorobowych. Wszystkie kanały zostają precyzyjnie zdezynfekowane. Aby uzyskać znaczne przybliżenie leczonego obszaru wykorzystujemy nowoczesny mikroskop Leica M320. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko konieczności przeprowadzenia dodatkowego leczenia kanałowego w przyszłości.
  3. Po oczyszczeniu kanałów zęba konieczne jest ich wypełnienie. W tym celu wykorzystujemy gutaperkę. Pozwala ona na dokładne i szczelne wypełnienie wszystkich kanałów. Warto podkreślić, że gutaperka jest materiałem pochodzenia naturalnego, które jest całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka.
  4. Ostatni etap polega na zrekonstruowaniu zęba. W tym celu wykorzystywane jest świtłoutwardzalne wypełnienie kompozytowe. Alternatywą dla tego rozwiązania jest wykonanie korony protetycznej, którą stomatolog szczelnie mocuje do pozostałej części zęba. Pozwala to wzmocnić uzębienie i uchronić je przed pojawieniem się próchnicy.

 

Powtórne leczenie kanałowe

W naszym gabinecie często przeprowadzamy również zabiegi powtórnego leczenia kanałowego.Więcej informacji na temat powtórnego leczenia kanałowego

 

Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu kanałowym

 

Czy leczenie kanałowe boli?

Podczas wykonywania zabiegu endodontycznego stosuje się nowoczesne formy znieczulenia, które sprawiają, że całe leczenie kanałowe jest całkowicie bezbolesne.

NewLook Clinic - Lekarze specjalizujący się w leczeniu kanałowym

 

lek. stom. Elżbieta Bandurak

lek. stom. Magdalena Niedźwiedź