fbpx

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca Lublin

Jak donoszą badania, wielu Pacjentów w Polsce boryka się z dentofobią. Jest to paniczny, wręcz paraliżujący, strach przed wizytą u dentysty. Bardzo często jego przyczyną są traumatyczne wczesne doświadczenia z gabinetu stomatologicznego. Mamy tego świadomość, dlatego ogromną wagę przykładamy do stomatologii dziecięcej. Staramy się, aby każda wizyta w naszej klinice była dla małego Pacjenta przyjemnością. Dążymy do tego, żeby czas spędzony w NewLook Clinic był przez dziecko dobrze zapamiętany!.

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii dziecięcej?

Stomatologia dziecięca jest niezwykle trudną dziedziną stomatologii. Zespół pracujący z dzieckiem musi nie tylko wykazywać się ogromną wiedzą medyczną, ale również pedagogiczną. To właśnie od niej w duże mierze zależy, czy eksperci nawiążą odpowiedni kontakt z dzieckiem. Jest to niezwykle ważny aspekt. Jak się bowiem okazuje, wielu Pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, stwierdza jednoznacznie, że przyczyną strachu przed dentystą są traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa.

Stomatologia dziecięca Lublin

W NewLook Clinic mamy tego świadomość, dlatego szczególnym staraniem otaczamy każde dziecko, które odwiedza naszą klinikę stomatologiczną. Tworzymy pozytywną atmosferę sprawiającą, że mali Pacjenci niezwykle chętnie do nas wracają. Warto również podkreślić, że przeprowadzamy różnego rodzaju zabiegi, które są całkowicie bezbolesne, co tym samym zapobiega powstaniu traumatycznych doświadczeń. W ten sposób chronimy Pacjenta przed możliwością pojawienia się poważnych problemów z uzębienie w przyszłości wynikające z zaniechania odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

 

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Dr n. med.Karolina Polak-Kowalska

specjalista stomatologii dziecięcej

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2006-2011). Staż podyplomowy odbywała w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie. W 2020 roku zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i uzyskała tytuł specjalisty stomatologii dziecięcej. W 2021 roku obroniła doktorat na temat minimalnie inwazyjnego leczenia próchnicy zębów metodą infiltracji żywicą i uzyskała stopień doktora nauk medycznych.

Zapisz się na konsultacje
Wypełnij i wyślij poniższy formularz:  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Dlaczego warto skorzystać z wizyty adaptacyjnej?

  Zalecamy, żeby pierwsza kontakt dziecka z dentystą miał miejsce w trakcie wizyty adaptacyjnej. Podczas niej mały Pacjent jest oprowadzony po naszej klinice stomatologicznej. Specjalista opowiada o urządzeniach wykorzystywanych podczas leczenia oraz o różnego rodzaju zabiegach. Jest to też moment, w który pociecha może zadać wszystkie nurtujące je pytania. Nasze umiejętności w pracy z dzieckiem pozwalają stworzyć odpowiednią relację z małym Pacjentem. Dzięki temu myśl o gabinecie stomatologicznym będzie przywoływała pozytywne wspomnienia. W ten sposób likwidowany jest strach, jaki mógłby się pojawić w momencie, kiedy konieczne byłoby przeprowadzenie leczenia.

  Po co leczyć zęby mleczne?

  Powszechnie panuje sąd, że nie ma konieczności leczenia zębów mlecznych, skoro i tak w niedługim czasie wypadną. Dlatego część rodziców bagatelizuje zmiany chorobowe w jamie ustnej, jakie pojawiają się u ich dzieci. Okazuje się, że takie postępowanie może mieć niezwykle negatywne skutki w przyszłości!

   

  Jednym z najczęstszych problemów, jakie dotyka zęby mleczne, jest próchnica. Jest to choroba wywoływana przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej, która z łatwością rozprzestrzenia się na inne zęby. Doprowadzić to może do sytuacji, kiedy mleczak zarazi próchnicą ząb stały. W takich przypadkach konieczne może być przeprowadzenie skomplikowanego leczenia na bardzo wczesnym etapie życia dziecka. Można temu zapobiec, likwidując próchnicę na zębach mlecznych. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla zdrowia jamy ustnej dziecka.

   

  Próchnica może również być przyczyną przedwczesnego wypadnięcia mleczaków. Jest to zjawisko bardzo niepożądane. Okazuje się bowiem, że w takiej sytuacji może dojść do przesunięcia się zębów. W konsekwencji mali Pacjenci mogą w przyszłości borykać się z wadami zgryzu, które wymagają leczenia ortodontycznego. Wyleczenie mleczaków z próchnicy pozwala skutecznie zapobiec tym negatywnym konsekwencjom. Warto dodać, że zabiegi wykonywane w naszej klinice są niezwykle komfortowe dla dziecka i całkowicie bezbolesne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form znieczulenia. Przed jego zastosowaniem nakłada się specjalny żel, który neutralizuje gorzki posmak. Sprawia również, że podanie znieczulenia jest całkowicie komfortowe.

   

  Wytyczne przed pierwszą wizytą dziecka:

  termin wizyty – ważne, aby wizytę zaplanować w czasie, kiedy dziecko nie będzie miało dużo obowiązków, które mogłyby odciągnąć jego uwagę i wywołać dodatkowy stres. Dzięki temu jest większa szansa, że młody Pacjent pojawi się na wizycie odprężony i w razie potrzeby łatwiej podejmie współpracę z lekarzem czy higienistką,

  jedzenie – wskazane jest, aby dziecko przed wizytą w gabinecie było po posiłku. Wpłynie to na jego komfort. Ponadto może okazać się, że będzie trzeba odczekać ze spożywaniem posiłku przez jakiś czas po zabiegu. 

  pozytywne nastawienie – warto rozmawiać z dzieckiem przed zaplanowaną wizytą u dentysty, jednak należy to robić rozważnie. Niektórzy rodzice zmagają się z dentofobią (lęk przed wizytą u dentysty) i dzielą się negatywnymi emocjami ze swoimi dziećmi. Nie jest to dobra praktyka, ponieważ nastawianie rodziców do dentysty ma ogromny wpływ na podeście ich dzieci do leczenia. Dzieci często przejmują emocje rodziców i przekłada się to na ich nastawienie. Dlatego zamiast straszyć Wasze pociechy, zachęcajcie i motywujące je do wizyty posługując się pozytywnymi przykładami.

  edukacja – warto uświadamiać dziecko jak ważne jest dbanie o zęby od najmłodszych lat. Aby łatwiej przyswoić tę wiedzę, można odwoływać się do ich ulubionych postaci z bajek lub znanych z telewizji osób, które mogą poszczycić się pięknym uśmiechem. Pozytywne emocje przełożą się na dobre nastawienie dziecka do wizyty u dentysty. 

  wizyta adaptacyjna – dobrze jest rozpocząć „przygodę” dziecka w gabinecie od wizyty adaptacyjnej. Służy ona oswojeniu dziecka z atmosferą gabinetu. Podczas takiego spotkania młody Pacjent może swobodnie i bez stresu poznać wszystkie urządzenia w gabinecie, a także cały personel pracujący w naszej klinice. Wizyty te mają również walor edukacyjny – dziecko wyrabia dobre nawyki związane z pielęgnacją zębów. Ważne, aby nie odwlekać wizyty do czasu pojawienia się bolesnych dolegliwości. W założeniu wizyta adaptacyjna ma na celu zbudowanie dobrej relacji pomiędzy dzieckiem i lekarzem. Zaowocuje to w przyszłości łatwiejszą współpracą z dentystą i zredukuje stres dziecka związany leczeniem.  

  Udogodnienia dla małych Pacjentów

  Staramy się, aby każde leczenie było niezwykle komfortowe dla małych Pacjentów. Po jego zakończeniu dziecko otrzymuje estetyczną naklejką z napisem: ,,Dzielny Pacjent”. Pociecha może również wybrać dla siebie kolorowankę lub zabawkę, między innymi lalkę, samochodzik czy puchary. Wszystko to sprawia, że dziecko będzie niezwykle pozytywnie wspominać wizytę w naszej klinice. Dzięki temu mali Pacjenci niezwykle chętnie wracają do NewLook Clinic!

   

  Umów się na wizytę!

  Decyzja o wyborze odpowiedniego gabinetu stomatologicznego dla dziecka jest niezwykle ważna. Istotne jest, aby klinika oferowała wizyty adaptacyjne. W NewLook Clinic gwarantujemy wszystkie udogodnienia dla dzieci, dzięki czemu każda wizyta jest niezwykle komfortowa dla dziecka. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 50 450 61 06

  Przeczytaj najczęstsze pytania o stomatologię dzieciecą

  Zawsze zalecamy, aby pierwsza wizyta odbyła się w ramach wizyty adaptacyjnej, najlepiej po wyrżnięciu się mlecznych zębów trzonowych.

  Przedwczesne wypadnięcie zębów mlecznych może doprowadzić do poważnych wad ortodontycznych, które będą w przyszłości wymagały długotrwałego leczenia. Ponadto próchnica może przenieść się na zęby stałe. Dlatego zawsze należy leczyć zęby mleczne.

  Niezwykle ważne jest, aby gabinet stomatologiczny organizował wizyty adaptacyjne, ponieważ to właśnie w trakcie nich powstają pierwsze pozytywne doświadczenia. Warto również zwrócić uwagę na różnego rodzaju udogodnienia, np. prezenty dla najmłodszych Pacjentów.

  Stomatologia NewLook Clinic

  wysoko oceniany gabinet

  Urszula Zaręba - ZnanyLekarz.pl
  Tymodental
  4.0
  Based on 4 reviews
  powered by Facebook
  Piotr Niwiński
  Piotr Niwiński
  2020-01-15T20:10:17+0000
  Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
  Damian Sulowski
  Damian Sulowski
  2019-09-30T06:11:36+0000
  Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
  Katarzyna Bednarz
  Katarzyna Bednarz
  2018-03-17T14:38:09+0000
  NewLook Clinic - Dentysta Lublin
  4.7
  Based on 26 reviews
  powered by Google
  Justyna S
  Justyna S
  12:15 02 Jun 20
  Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
  Katarzyna Chmielik
  Katarzyna Chmielik
  00:50 15 Mar 20
  Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
  Kamil Dziurda
  Kamil Dziurda
  06:06 20 Feb 20
  Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
  Rojza G
  Rojza G
  10:22 18 Feb 20
  Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
  Paweł Puliński
  Paweł Puliński
  10:09 18 Feb 20
  Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
  Aleksandra Szurek
  Aleksandra Szurek
  09:50 18 Feb 20
  Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
  Artur Urbański
  Artur Urbański
  20:49 08 Feb 20
  Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
  Lidia Ludka
  Lidia Ludka
  19:58 06 Feb 20
  Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
  Zofia Skrzypczak
  Zofia Skrzypczak
  21:45 05 Feb 20
  Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
  Dawid Pastuszak
  Dawid Pastuszak
  15:32 28 Dec 19
  Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
  Konrad Wesołowski
  Konrad Wesołowski
  20:13 22 Nov 19
  Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
  Agata Grzesiak
  Agata Grzesiak
  13:44 15 Nov 19
  Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
  Dawid Jacewski
  Dawid Jacewski
  13:03 07 Mar 18
  Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
  Następne Opinie