fbpx

Periodontologia

Periodontologia Lublin

Implanty zębów Lublin

Jedną z najczęstszych chorób przyzębia jest paradontoza. Prowadzi ona do wielu poważnych zmian w jamie ustnej. W NewLook Clinic mamy tego pełną świadomość, dlatego prowadzimy kompleksowe leczenie, wykonując między innymi wszelkie najważniejsze zabiegi z zakresu periodontologii. Dzięki temu każdy Pacjent opuszcza naszą klinikę stomatologiczną ze zdrowym i pięknym uśmiechem.

Co powinieneś wiedzieć o periodontologii?

Periodontologia to dział stomatologii, który skupia się na rozpoznawaniu i leczeniu chorób przyzębia. Jednym z najważniejszych zadań dziąseł jest stabilne utrzymanie zębów w kości. Zmiany chorobowe w tym obszarze jamy ustnej, mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Okazuje się bowiem, że paradontoza, która jest jedną z chorób przyzębia, przyczynia się między innymi do wypadania zębów.

Jest to poważna konsekwencja, która prowadzi do znaczącego pogorszenia jakości życia. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy nie lekceważyć jakichkolwiek objawów zmian chorobowych. Szybka reakcja i wizyta w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym pozwala zapobiec konsekwencjom, do jakich prowadzi paradontoza.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Urszula Zaremba

protetyka, implantologia, chirurgia

Właścicielka NewLook Clinic. Lekarz stomatolog z długoletnią praktyką w leczeniu zachowawczym i protetyce. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalizacją w zakresie stomatologii ogólnej. Jej zawodową pasją jest chirurgia. Regularnie doskonali swoją wiedzę i umiejętności oraz – z myślą o Pacjentach – wdraża innowacyjne technologie i bezbolesne metody leczenia zębów. Jako dentysta pracuje z pasją, a Pacjenci cenią ją za spokój, delikatność, pogodne usposobienie i zawsze życzliwy uśmiech.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Zapisz się na konsultacje
Wypełnij i wyślij poniższy formularz:  Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

  Czym jest paradontoza?

  Paradontoza jest to przewlekły stan zapalny, który prowadzi do wyniszczania tkanek miękkich okalających zęby. W konsekwencji dochodzi do recesji dziąsła, czyli do jego cofnięcia. Prowadzi to do rozchwiania zębów, a nawet do ich wypadnięcia. Przez to pogorszona zostaje nie tylko estetyka twarzy, ale przede wszystkim funkcjonalność jamy ustnej. Wielu Pacjentów uskarża się, że paradontoza była ostatecznie przyczyną wycofania się z życia towarzyskiego. Aby poprawić jakość życia, konieczne jest udanie się do gabinetu stomatologicznego, gdzie rozwiązany zostanie problem paradontozy.

  Jak powstaje paradontoza?

  Zabiegi higienizacji jamy ustnej są niezwykle ważne, dlatego stomatolodzy wielokrotnie przypominają o tym. Dlaczego? Okazuje się bowiem, że po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Można ją niezwykle łatwo usunąć podczas dokładnego szczotkowania. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy zaniecha się zabiegów higienizacyjnych. Po około 12 godzinach płytka bakteryjna ulega mineralizacji, co powoduje powstanie kamienia nazębnego. Jego usunięcie jest możliwe tylko w gabinecie stomatologicznym, ponieważ konieczne jest w tym wypadku wykorzystanie specjalnych urządzeń. Ważne jest, aby nie zwlekać z wykonaniem tych zabiegów, ponieważ kamień nazębny to idealne środowisko do rozwoju bakterii. Przez to bardzo często powstają różnego rodzaju zmiany chorobowe, między innymi właśnie paradontoza. Dlatego warto pamiętać o regularnych wizytach higienizacyjnych raz na pół roku, dzięki czemu można zapobiec poważniejszym zmianom.

  Objawy paradontozy

  Pojawienie się paradontozy sygnalizowane jest przez wiele różnych objawów. Warto je znać i na nie reagować, ponieważ dzięki temu można uniknąć poważnych zmian w jamie ustnej. Jednym z najczęstszych objawów paradontozy jest pojawienie się krwawienia podczas szczotkowania zębów. Zaobserwować można również zaczerwienione oraz opuchnięte dziąsła. Niektórzy Pacjenci borykają się również z halitozą, czyli nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z ust. Często pojawia się również nadwrażliwość zębów na temperaturę. Przy rozwiniętej paradontozie zauważalne jest odsłonięcie szyjek zębów. Wszystkie te objawy są istotnymi znakami, które powinny być uznane jako sygnał do udania się do gabinetu stomatologicznego.

  Jak przebiega leczenie paradontozy w NewLook Clinic?

  Niezwykle ważne jest, aby Pacjent po zaobserwowaniu u siebie pierwszych objawów paradontozy niezwłocznie udał się do gabinetu stomatologicznego. Szybka reakcja pozwala skutecznie rozwiązać problem stanu zapalnego!

   

  Leczenie w naszej klinice zawsze rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej. Pozwala ona na przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. Jest to też moment, w którym lekarz opracowuje cały plan leczenia. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie zabiegu. Leczenie paradontozy polega na usunięciu przyczyny powstania tej choroby. Dlatego w tym przypadku wykonuje się przede wszystkim gabinetowe zabiegi higienizacji jamy ustnej. Aby usunąć kamień nazębny, konieczne jest wykorzystanie skalera, czyli specjalnego urządzenia, które emituje ultradźwięki. Sprawia to, że możliwe jest skuteczne zlikwidowanie przyczyny powstawania paradontozy. Przeprowadzany zabieg jest całkowicie bezbolesny dla Pacjenta. Pozwala to na zachowanie pełnego komfortu podczas całego leczenia.

  Zabiegi wykonywane w NewLook Clinic

  Periodontologia przynosi różne metody, które pozwalają skutecznie rozwiązać problem paradontozy. W naszej klinice stomatologicznej wykonujemy wszystkie najważniejsze zabiegi, dzięki czemu skutecznie usuwamy problem stanu zapalnego przyzębia.

   
  • Skaling – podczas tego zabiegu wykorzystuje się skaler, czyli urządzenie emitujące ultradźwięki. Pozwalają one na rozbicie kamienia nazębnego – głównej przyczyny powstawania paradontozy.
  • Piaskowanie – jest to zabieg, który skutecznie usuwa wszystkie osady z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, między innymi z przestrzeni międzyzębowych. W tym celu na uzębienie Pacjenta kieruje się wodę pod ciśnieniem, powietrze oraz drobny proszek. W ten sposób skutecznie rozwiązywany jest problem paradontozy.
  • Kiretaż – zabieg ten polega na usunięciu kamienia nazębnego z kieszonki dziąsła. Pozwala to na usunięcie nawracających stanów zapalnych.

  Umów się na wizytę!

  Pojawienie się paradontozy wymaga szybkiej i zdecydowanej reakcji. To właśnie od tego zależy właściwe stan zdrowia całej jamy ustnej. W naszej klinice stomatologicznej problem paradontozy jest skutecznie rozwiązywany dzięki zastosowaniu gabinetowych zabiegów higienizacyjnych. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 50 450 61 06

  Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu periodontologicznym

  Główną przyczyną powstania tej choroby przyzębia jest nawarstwiający się kamień nazębny. Jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii, które odpowiedzialne są za powstanie paradontozy.

  Objawami paradontozy jest widoczne krwawienie podczas szczotkowania, a także zaczerwienienie i obrzęk dziąseł.

  Leczenie paradontozy polega na usunięciu kamienia nazębnego. W tym celu wykonuje się między innymi skaling oraz piaskowanie, czyli zabiegi, które są całkowicie bezbolesne, ponieważ w trakcie ich wykonywania nie dochodzi do ingerencji w tkanki zęba.

  Stomatologia NewLook Clinic

  wysoko oceniany gabinet

  Urszula Zaręba - ZnanyLekarz.pl
  Tymodental
  4.0
  Based on 4 reviews
  powered by Facebook
  Piotr Niwiński
  Piotr Niwiński
  2020-01-15T20:10:17+0000
  Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
  Damian Sulowski
  Damian Sulowski
  2019-09-30T06:11:36+0000
  Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
  Katarzyna Bednarz
  Katarzyna Bednarz
  2018-03-17T14:38:09+0000
  NewLook Clinic - Dentysta Lublin
  4.7
  Based on 26 reviews
  powered by Google
  Justyna S
  Justyna S
  12:15 02 Jun 20
  Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
  Katarzyna Chmielik
  Katarzyna Chmielik
  00:50 15 Mar 20
  Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
  Kamil Dziurda
  Kamil Dziurda
  06:06 20 Feb 20
  Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
  Rojza G
  Rojza G
  10:22 18 Feb 20
  Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
  Paweł Puliński
  Paweł Puliński
  10:09 18 Feb 20
  Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
  Aleksandra Szurek
  Aleksandra Szurek
  09:50 18 Feb 20
  Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
  Artur Urbański
  Artur Urbański
  20:49 08 Feb 20
  Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
  Lidia Ludka
  Lidia Ludka
  19:58 06 Feb 20
  Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
  Zofia Skrzypczak
  Zofia Skrzypczak
  21:45 05 Feb 20
  Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
  Dawid Pastuszak
  Dawid Pastuszak
  15:32 28 Dec 19
  Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
  Konrad Wesołowski
  Konrad Wesołowski
  20:13 22 Nov 19
  Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
  Agata Grzesiak
  Agata Grzesiak
  13:44 15 Nov 19
  Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
  Dawid Jacewski
  Dawid Jacewski
  13:03 07 Mar 18
  Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
  Następne Opinie