fbpx

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Lublin

Protezy zębowe Lublin

Nieleczona próchnica może być powodem poważnych zmian w jamie ustnej. W konsekwencji koniecznością stać się może przeprowadzenie leczenia kanałowego. Wielu Pacjentów obawia się tego zabiegu. Wynika to z przeświadczenia, że leczenie to wiąże się z długim i bolesnym procesem. Myślenie takie ma korzenie w doświadczeniach z przeszłości. Współcześnie leczenie kanałowego jest nie tylko bezbolesne, ale również odbywa się podczas 1 wizyty! Co także ważne dla wielu Pacjentów, nie ma konieczności zatruwania leczonego zęba. Wszystko to za sprawą mikroskopu, który diametralnie odmienił obraz współczesnej stomatologii.

Co powinieneś wiedzieć o leczeniu kanałowym w 1 dzień?

Endodoncja, bo tak nazywa się dział stomatologii skupiający się na leczeniu kanałowym, zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób miazgi zęba. Współczesna stomatologia przynosi rozwiązania sprawiające, że zabieg endodontyczny jest niezwykle komfortowy dla Pacjenta. Mając to na uwadze, wykorzystujemy wszystkie najnowocześniejsze metody. Dlatego nasz gabinet wyposażyliśmy w nowoczesny mikroskop Leica M320, który pozwala na nawet 25-krotne przybliżenie! Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego w przeciągu 1 wizyty, bez konieczności zatruwania zęba! Ponadto stosowanie mikroskopu sprawia, że zabieg jest niezwykle precyzyjny.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Lek. stom. Marcin Przegaliński

stomatologia estetyczna, leczenie endodontyczne

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, odbył staż kliniczny na Uniwersytetach w Würzburgu i we Lwowie. Pan doktor skupia się przede wszystkim na leczeniu kanałowym przy użyciu mikroskopu, podejmując się skomplikowanych przypadków w postaci usuwania złamanych narzędzi, zamykania perforacji lub udrażniania kanałów. Oprócz tego zajmuje się także mikroskopową stomatologią estetyczną oraz odbudowami uwzględniającymi zasady biomimetyki, a także mikrochirurgią, chirurgią periodontologiczną, chirurgią plastyczną przyzębia czy implantoprotetyką.

Leczenie kanałowe w NewLook Clinic?

Celem leczenia endodontycznego jest dokładne oczyszczenie kanałów zęba, a następnie ich szczelne wypełnienie. Aby osiągnąć spodziewany efekt, wykorzystujemy w naszej pracy specjalistyczne narzędzia, dzięki którym możliwe jest niezwykle precyzyjne wykonanie całego zabiegu. Nim jednak przejdziemy do oczyszczania kanałów, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki. W tym celu wykorzystujemy endometr. Jest to specjalne urządzenie, które pozwala na precyzyjne ustalenie długości kanałów zęba. Pozwala nam to dokładnie zaplanować całe leczenie, co tym samym znacząco zwiększa skuteczność wykonywanego zabiegu.

Niezwykle ważnym urządzeniem w NewLook Clinic jest mikroskop stomatologiczny, który wyposażony jest w dodatkowe oświetlenie. Przede wszystkim jednak pozwala na znaczące przybliżenie leczonego obszaru. Cechy te sprawiają, że zabieg jest wykonywany niezwykle precyzyjnie. Niewątpliwą zaletą mikroskopu stomatologicznego jest fakt, że to właśnie dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego w trakcie 1 wizyty! Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla Pacjenta, ponieważ oszczędza czas oraz niweluje uczucie stresu.

 

Aby szczelnie wypełnić wszystkie oczyszczone kanały, stosujemy metodę kondensacji gorącej gutaperki. Zapewniamy naszym Pacjentom najwyższą jakość przeprowadzanego leczenia, dlatego wszystkie zabiegi endodontyczne wykonujemy w koferdamie. Jest to cienka gumowa tkanina, którą wyścieła się jamę ustną. Sprawia to, że odsłonięty zostaje tylko leczony ząb. Tym samym wykorzystywane preparaty nie prowadzą do podrażnień jamy ustnej. Wszystko to sprawia, że leczenie kanałowe jest niezwykle komfortowe dla Pacjenta, a efekty są trwałe.

Leczenie kanałowe krok po kroku

  1. Każde leczenie w NewLook Clinic poprzedzone jest wizytą konsultacyjną. W trakcie niej lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem. Ponadto wykonywana jest dokładna diagnostyka. W trakcie niej wykorzystywane są specjalne urządzenia, między innymi laser DIAGNOcam™, który pozwala na rozpoznanie wszelkich zmian chorobowych.    Dzięki temu stomatolog może zaproponować najlepsze rozwiązania dla Pacjenta.
  2. Następnym etapem jest dokładne oczyszczenie zęba z zmian chorobowych. Wszystkie kanały zostają precyzyjnie zdezynfekowane. Aby uzyskać znaczne przybliżenie leczonego obszaru wykorzystujemy nowoczesny mikroskop Leica M320. Dzięki temu minimalizowane jest ryzyko konieczności przeprowadzenia dodatkowego leczenia kanałowego w przyszłości.
  3. Po oczyszczeniu kanałów zęba konieczne jest ich wypełnienie. W tym celu wykorzystujemy gutaperkę. Pozwala ona na dokładne i szczelne wypełnienie wszystkich kanałów. Warto podkreślić, że gutaperka jest materiałem pochodzenia naturalnego, które jest całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka.
  4. Ostatni etap polega na zrekonstruowaniu zęba. W tym celu wykorzystywane jest świtłoutwardzalne wypełnienie kompozytowe. Alternatywą dla tego rozwiązania jest wykonanie korony protetycznej, którą stomatolog szczelnie mocuje do pozostałej części zęba. Pozwala to wzmocnić uzębienie i uchronić je przed pojawieniem się próchnicy.

Umów się na konsultację!

Obraz współczesnej stomatologii został odmieniony dzięki wykorzystaniu mikroskopu. Długie, bolesne i skomplikowane leczenie kanałowe odchodzi w zapomnienie. Przekonaj się sam o możliwościach, jakie daje mikroskop i odwiedź nasz gabinet stomatologiczny w Lublinie. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 50 450 61 06

Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu kanałowym

Podczas wykonywania zabiegu endodontycznego stosuje się nowoczesne formy znieczulenia, które sprawiają, że całe leczenie kanałowe jest całkowicie bezbolesne.

Współcześnie podczas zabiegu endodontycznego wykorzystuje się nowoczesne mikroskopy stomatologiczne. To właśnie dzięki nim w większości przypadków możliwe jest wykonanie leczenia podczas jednej wizyty.

Leczenie kanałowe przeprowadza się w sytuacji, kiedy do miazgi zęba dostaną się bakterie próchnicy. Wykonanie tego zabiegu w wielu przypadkach pozwala uratować zęba przed jego usunięciem.

Stomatologia NewLook Clinic

wysoko oceniany gabinet

Urszula Zaręba - ZnanyLekarz.pl
Tymodental
4.0
Based on 4 reviews
powered by Facebook
Piotr Niwiński
Piotr Niwiński
2020-01-15T20:10:17+0000
Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
Damian Sulowski
Damian Sulowski
2019-09-30T06:11:36+0000
Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
Katarzyna Bednarz
Katarzyna Bednarz
2018-03-17T14:38:09+0000
NewLook Clinic - Dentysta Lublin
4.7
Based on 26 reviews
powered by Google
Justyna S
Justyna S
12:15 02 Jun 20
Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
Katarzyna Chmielik
Katarzyna Chmielik
00:50 15 Mar 20
Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
Kamil Dziurda
Kamil Dziurda
06:06 20 Feb 20
Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
Rojza G
Rojza G
10:22 18 Feb 20
Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
Paweł Puliński
Paweł Puliński
10:09 18 Feb 20
Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
Aleksandra Szurek
Aleksandra Szurek
09:50 18 Feb 20
Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
Artur Urbański
Artur Urbański
20:49 08 Feb 20
Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
Lidia Ludka
Lidia Ludka
19:58 06 Feb 20
Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
Zofia Skrzypczak
Zofia Skrzypczak
21:45 05 Feb 20
Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
Dawid Pastuszak
Dawid Pastuszak
15:32 28 Dec 19
Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
Konrad Wesołowski
Konrad Wesołowski
20:13 22 Nov 19
Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
Agata Grzesiak
Agata Grzesiak
13:44 15 Nov 19
Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
Dawid Jacewski
Dawid Jacewski
13:03 07 Mar 18
Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
Następne Opinie