Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych!

Inne zabiegi

NewLook Clinic
Kwas hialuronowy Lublin

W NewLook Clinic wykonujemy także standardowe zabiegi odmładzające. Wśród nich: naturalne odmłodzenie dzięki kwasowi hialuronowemu, szybkie i skuteczne usuwanie zmarszczek, a także długotrwała regeneracja i rewitalizacja skóry twarzy dzięki istniejącym nowoczesnym rozwiązaniom w medycynie estetycznej. Bądź najlepszą wersją siebie i inspiracją dla innych! Umów się na wizytę w NewLook Clinic- zadzwoń lub napisz do nas:

newlookclinic.lublin@gmail.com +48 504 506 106

Kwas hialuronowy to naturalne odmłodzenie

Zmarszczki są naturalnym stanem skóry w pewnym wieku. Jednak nie oznacza to wcale, że musisz się temu poddawać i godzić się na zmarszczki. Współczesne rozwiązanie z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają pozbycie się ich w sposób naturalny. Do tego celu stosuje się substancję, która występuje w każdym żywym organizmie. Jest ona nieoceniona w przypadku kondycji skóry. Mowa tu o kwasie hialuronowym.

Głównym zadaniem ustrojowym, jaki pełni kwas hialuronowy jest wiązanie wody. Pojedyncza  cząsteczka kwasu jest w stanie zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody. To z kolei sprawia, że skóra jest właściwie nawilżona, jędrna oraz sprężysta. Lecz z wiekiem w ciele ubywa kwasu hialuronowego. To wiąże się z faktem odwodnienia skóry i prowadzi do powstawania zmarszczek. Współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają na uzupełnienie tych braków.

Co powinieneś wiedzieć o  kwasie hialuronowym?

Preparaty kwasu hialuronowego podajemy do głębszych warstw skóry i pełnię one rolę naturalnego wypełniacza. Pozwalają one na powiększanie ust, redukcję zmarszczek, wypełnianie zapadnięć na twarzy, bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, zagłębień brody, opadających policzków, czy też zapadniętych skroni. Stosuje się go do likwidacji wiotkości płatka ucha oraz lwiej bruzdy czy poziomych zmarszczek czoła. Ma także zastosowanie do innych tego typu zabiegów.

Kwas hialuronowy jest substancją bardzo dobrze tolerowaną przez organizm. Rezultaty zabiegów z jego zastosowaniem są natychmiastowe. Preparat po około 10 – 12 miesiącach jest rozkładany przez obecne w ciele enzymy. W związku z tym, aby utrzymać efekt zabiegi z jego użyciem należy powtarzać. Zabieg zazwyczaj trwa około 30 – 60 minut. Stosuje się znieczulenie miejscowe. Pacjent wychodzi od razu po zakończeniu zabiegu, a rekonwalescencja trwa 1 – 2 dni.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu kwasem hialuronowym?

 1. ciąża oraz karmienie,
 2. obecna infekcja,
 3. czynna opryszczka,
 4. zmiany ropne na skórze, która ma być poddane zabiegowi,
 5. nowotwory oraz choroby immunologiczne w trakcie leczenia,
 6. stosowanie antykoagulantów – leków rozrzedzających krew.

Skuteczne i bezpieczne usuwanie zmarszczek

Za każdym razem, kiedy się uśmiechamy lub marszczymy brwi, ma miejsce następuje skurcz mięśni twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Z upływem lat zmarszczki te są coraz bardziej widoczne. Z pomocą przy likwidowaniu problemów, które wywoływane są kurczeniem się mięśni, czyli zmarszczek przychodzą nam nowoczesne preparaty. To produkty, który skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne i co za tym idzie przywraca twarzy młodość oraz „świeży” wygląd.

Iniekcje są w pełni bezpiecznym oraz skutecznym zabiegiem, który ma bardzo szerokie zastosowanie przeciwzmarszczkowe. Polega on na podaniu niewielkiej dawki produktu do wybranych miejsc na twarzy. To sprawia, że likwiduje się problemy, które wywoływane są przez kurczenie się mięśni.

Produkt sprawia, że blokuje się przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, a te powiązane są ściśle z liniami wyrazu twarzy. Preparat działa tylko i wyłącznie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty. To zapobiega skurczowi mięśni i marszczeniu się skóry. Tym  samym prowadzi to do rozluźnienia mięśnia oraz skóry, która znajduje się nad nim. Efekt działania  pojawia się stopniowo, natomiast przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo-mięśniowych ma miejsce po około 4 – 6 miesiącach. To sprawia, że pod wpływem działania toksyny nie zmienia się wyraz twarzy, a zmarszczki znikają. Profesjonalny zabieg botoksem nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy.

Preparat stosowany jest do usuwania tzw. kurzych łapek, czyli zmarszczek przy zewnętrznych kącikach oczu, a także pomiędzy brwiami tzw. lwiej zmarszczki, poziomych linii na czole, a także linii śmiechu pomiędzy oczami. Preparat można stosować do wygładzania linii szyi i unoszenia brwi, aby nadać im młodszy wygląd i złagodzić wyrazu oczu.

Co powinieneś wiedzieć o zabiegach usuwających zmarszczki?

Preparat  wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Do tego celu stosuje się jednorazową strzykawkę, która zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. W czasie zabiegu pacjent powinien znajdować się w pozycji siedzącej. Czas trwania zabiegu to około 5 – 10 minut, a wszystko w zależności od liczby leczonych miejsc. Działanie preparatu rozpoczyna się po około 2 – 3 dniach od momentu wstrzyknięcia, natomiast pełny efekt widoczny jest zazwyczaj do około 10 – 14 dni. Zabieg ten nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego, a zaraz po jego przeprowadzeniu można podjąć zwykłą aktywność. Ból związany z  zabiegiem jest minimalny, porównywalny do ukąszenia mrówki, czy komara.

Przed i po zabiegu surowo zabronione jest spożywanie alkoholu. Przez przynajmniej 4 godziny po zabiegu nie należy się schylać, dźwigać, ani masować miejsc, które poddane zostały zabiegowi. Należy unikać ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu, nie powinno się korzystać z solarium i sauny. Osoby, które przyjmują witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec i leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich stosowania na 10 dni przed planowanym zabiegiem botoksem, gdyż może wystąpić ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych, w tym obniżenie efektywności zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 1. ciąża oraz karmienie piersią,
 2. choroby układu sercowo- naczyniowego,
 3. uczulenie na albuminę ludzką,
 4. przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
 5. przyjmowanie leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych,
 6. przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
 7. choroby płytki mięśniowo-nerwowej,
 8. stosowanie leków, które regulują akcję serca, np. chinidyny,
 9. choroby układy nerwowego, w tym: choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane itp.