fbpx

Inne zabiegi

Pozostałe zabiegi jakie wykonujemy

Kwas hialuronowy to naturalne odmłodzenie

Zmarszczki są naturalnym stanem skóry w pewnym wieku. Jednak nie oznacza to wcale, że musisz się temu poddawać i godzić się na zmarszczki. Współczesne rozwiązanie z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają pozbycie się ich w sposób naturalny. Do tego celu stosuje się substancję, która występuje w każdym żywym organizmie. Jest ona nieoceniona w przypadku kondycji skóry. Mowa tu o kwasie hialuronowym.

Głównym zadaniem ustrojowym, jaki pełni kwas hialuronowy jest wiązanie wody. Pojedyncza  cząsteczka kwasu jest w stanie zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody. To z kolei sprawia, że skóra jest właściwie nawilżona, jędrna oraz sprężysta. Lecz z wiekiem w ciele ubywa kwasu hialuronowego. To wiąże się z faktem odwodnienia skóry i prowadzi do powstawania zmarszczek. Współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają na uzupełnienie tych braków.

Preparaty kwasu hialuronowego podajemy do głębszych warstw skóry i pełnię one rolę naturalnego wypełniacza. Pozwalają one na powiększanie ust, redukcję zmarszczek, wypełnianie zapadnięć na twarzy, bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, zagłębień brody, opadających policzków, czy też zapadniętych skroni. Stosuje się go do likwidacji wiotkości płatka ucha oraz lwiej bruzdy czy poziomych zmarszczek czoła. Ma także zastosowanie do innych tego typu zabiegów.

 
 

Co warto wiedzieć o zabiegu?

Kwas hialuronowy jest substancją bardzo dobrze tolerowaną przez organizm. Rezultaty zabiegów z jego zastosowaniem są natychmiastowe. Preparat po około 10 – 12 miesiącach jest rozkładany przez obecne w ciele enzymy. W związku z tym, aby utrzymać efekt zabiegi z jego użyciem należy powtarzać. Zabieg zazwyczaj trwa około 30 – 60 minut. Stosuje się znieczulenie miejscowe. Pacjent wychodzi od razu po zakończeniu zabiegu, a rekonwalescencja trwa 1 – 2 dni.

Jakie są przeciwwskazania? 

 

Wśród przeciwwskazań do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego wymienia się następujące sytuacje:

– ciąża oraz karmienie,

– obecna infekcja,

– czynna opryszczka,

– zmiany ropne na skórze, która ma być poddane zabiegowi,

– nowotwory oraz choroby immunologiczne w trakcie leczenia,

– stosowanie antykoagulantów – leków rozrzedzających krew.

 


Botox - skuteczne i bezpieczne usuwanie zmarszczek

Za każdym razem, kiedy się uśmiechamy lub marszczymy brwi, ma miejsce następuje skurcz mięśni twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Z upływem lat zmarszczki te są coraz bardziej widoczne. Z pomocą przy likwidowaniu problemów, które wywoływane są kurczeniem się mięśni, czyli zmarszczek przychodzi toksyna botulinowa. To preparat, który skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne i co za tym idzie przywraca twarzy młodość oraz „świeży” wygląd.

 

Iniekcje botoksu są w pełni bezpiecznym oraz skutecznym zabiegiem, który ma bardzo szerokie zastosowanie przeciwzmarszczkowe. Polega on na podaniu niewielkiej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy. To sprawia, że likwiduje się problemy, które wywoływane są przez kurczenie się mięśni. Toksyna botulinowa to toksyna biologiczna, która wytwarzana jest przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. To najsilniejsza znana nam toksyna biologiczna. Znanych jest 7 typów antygenowych toksyn, oznaczonych od A – G. Zastosowanie w kosmetyce ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, a ta rozwija się w specjalnych warunkach. 

 

Toksyna botulinowa sprawia, że blokuje się przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, a te powiązane są ściśle z liniami wyrazu twarzy. Preparat działa tylko i wyłącznie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty. To zapobiega skurczowi mięśni i marszczeniu się skóry. Tym  samym prowadzi to do rozluźnienia mięśnia oraz skóry, która znajduje się nad nim. Efekt działania  pojawia się stopniowo, natomiast przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo-mięśniowych ma miejsce po około 4 – 6 miesiącach. To sprawia, że pod wpływem działania toksyny botulinowej nie zmienia się wyraz twarzy, a zmarszczki znikają. Profesjonalny zabieg botoksem nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy.

 

Toksyna botulinowa stosowana jest do usuwania tzw. kurzych łapek, czyli zmarszczek przy zewnętrznych kącikach oczu, a także pomiędzy brwiami tzw. lwiej zmarszczki, poziomych linii na czole, a także linii śmiechu pomiędzy oczami. Preparat można stosować do wygładzania linii szyi i unoszenia brwi, aby nadać im młodszy wygląd i złagodzić wyrazu oczu.


Co warto wiedzieć o zabiegu?

Preparat zawierający jad kiełbasiany (czyli Botox, Bocouture, Dysport, Azzalure) wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Do tego celu stosuje się jednorazową strzykawkę, która zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. W czasie zabiegu pacjent powinien znajdować się w pozycji siedzącej. Czas trwania zabiegu to około 5 – 10 minut, a wszystko w zależności od liczby leczonych miejsc. Działaniaa preparatu rozpoczyna się po około 2 – 3 dniach od momentu wstrzyknięcia, natomiast pełny efekt widoczny jest zazwyczaj do około 10 – 14 dni. Zabieg ten nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego, a zaraz po jego przeprowadzeniu można podjąć zwykłą aktywność. Ból związany z  zabiegiem jest minimalny, porównywalny do ukąszenia mrówki, czy komara.

Przed i po zabiegu surowo zabronione jest spożywanie alkoholu. Przez przynajmniej 4 godziny po zabiegu nie należy się schylać, dźwigać, ani masować miejsc, które poddane zostały zabiegowi. Należy unikać ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu, nie powinno się korzystać z solarium i sauny. Osoby, które przyjmują witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec i leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich stosowania na 10 dni przed planowanym zabiegiem botoksem, gdyż może wystąpić ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych, w tym obniżenie efektywności zabiegu.

 
 
 
 

Jakie są przeciwskazania?

Przeciwwskazania do podjęcia zabiegu z użyciem toksyny botulinowej to następujące sytuacje: 

– ciąża oraz karmienie piersią,

– choroby układu sercowo- naczyniowego,

– uczulenie na albuminę ludzką,

– przewlekłe choroby autoimmunologiczne,

– przyjmowanie leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych,

– przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych

– choroby płytki mięśniowo-nerwowej,

– stosowanie leków, które regulują akcję serca, np. chinidyny,

– choroby układy nerwowego, w tym: choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane itp.

 
 
 
 
 


Osocze bogatopłytkowe – długotrwała regeneracja oraz rewitalizacja skóry twarzy

Starzenie się skóry jest naturalnym proces, polegającym na spowolnieniu odnowy komórek, a także zmniejszeniu ich biologicznej aktywności. Chociaż nie można tego procesu całkowicie zahamować, są skuteczne sposoby, by spowolnić zmiany, które zachodzą w organizmie oraz wyglądzie. Do najbardziej popularnych należy zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, określany także mianem wampirzego liftingu.

 

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta. Stężenie płytek krwi jest w nim dużo większe od jego naturalnego, fizjologicznego osocza. Terapią tą od wielu lat z powodzeniem stosuje się w medycynie estetycznej, stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej oraz ortopedii. Osocze bogatopłytkowe stosuje się m.in. w celu przyspieszenia gojenia się ran, do wygładzania blizn, a także do regeneracji tkanek przyzębia oraz przy odbudowie tkanki kostnej. Daje ono także efekt zmniejszenia widoczności oznak starzenia się skóry.

Osocze bogatopłytkowe pobudza macierzyste komórki do namnażania, a także pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Pozwala to na regenerację oraz rewitalizację skóry. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny. Dzięki temu, że w skórę pacjenta wstrzykuje się naturalny preparat, uzyskiwany z jego z krwi, nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. 

Zabieg osoczem bogatopłytkowym pozwala na rewitalizację oraz ujednolicenie koloru skóry, poprawia jej elastyczność, gęstość i napięcie. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, a to sprawia, że są mniej widoczne. Pacjenci mogą zatem cieszyć się młodszym i bardziej promiennym wyglądem. Terapia ta umożliwia również przebudowę włókien kolagenowych oraz poprawę ukrwienia skóry.

Metodę tę stosuje się także w przypadku łysienia typu męskiego, a także w celu przyspieszenia procesów gojenia oraz regeneracji skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej.

 
Periodontologia Lublin


Co warto wiedzieć o zabiegu?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi od pacjenta, około 6 – 60 ml. Następnie trafia ona do probówek, a te umieszcza się w urządzeniu, które umożliwia jej odwirowanie. Wówczas dochodzi do oddzielenia leukocytów oraz erytrocytów od osocza z płytkami krwi. Dzięki temu uzyskiwany jest preparat o nazwie osocza bogatopłytkowego. Ten jest później wstrzykiwany w skórę pacjenta. Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się liniowo, wzdłuż wybranej fałdy lub zmarszczki, ewentualnie stosując klasyczną technikę mezoterapii.

To bardzo skuteczny zabieg. Rezultaty są widoczne po około 2 tygodniach od jego przeprowadzenia, a utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy.

 

Tuż po zabiegu na skórze mogą wystąpić zaczerwienienie, delikatny obrzęk lub bolesność, lecz są typowe reakcje organizmu na zastrzyk. Powyższe objawy bardzo szybko ustępują. Przed wstrzyknięciem preparatu, nanosi się na skórę specjalny krem, który ma na celu zminimalizowanie odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu. To powoduje, że terapia osoczem bogatopłytkowym nie jest bardzo bolesna.

 
 
 


Jakie są przeciwwskazania?

Terapia osoczem bogatopłytkowym wiąże się z pewnymi przciwwskazaniami:


– ciąża i czas karmienia piersią,

– miesiączka,

– choroby nowotworowe,

– choroby autoimmunologiczne,

– aktywne infekcje,

– aktywne choroby skóry – dermatozy,

– skłonność do blizn przerostowych,

– anemia.


 
 
 

Umów się na wizytę!

Odwiedź nas i spełnij swoje marzenie. Skutecznie pomożemy Ci odmienić Twoje życie na lepsze. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer +48 50 450 61 06

Stomatologia NewLook Clinic

wysoko oceniany gabinet

Urszula Zaręba - ZnanyLekarz.pl
Tymodental
4.0
Based on 4 reviews
powered by Facebook
Piotr Niwiński
Piotr Niwiński
2020-01-15T20:10:17+0000
Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
Damian Sulowski
Damian Sulowski
2019-09-30T06:11:36+0000
Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
Katarzyna Bednarz
Katarzyna Bednarz
2018-03-17T14:38:09+0000
NewLook Clinic - Dentysta Lublin
4.7
Based on 26 reviews
powered by Google
Justyna S
Justyna S
12:15 02 Jun 20
Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
Katarzyna Chmielik
Katarzyna Chmielik
00:50 15 Mar 20
Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
Kamil Dziurda
Kamil Dziurda
06:06 20 Feb 20
Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
Rojza G
Rojza G
10:22 18 Feb 20
Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
Paweł Puliński
Paweł Puliński
10:09 18 Feb 20
Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
Aleksandra Szurek
Aleksandra Szurek
09:50 18 Feb 20
Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
Artur Urbański
Artur Urbański
20:49 08 Feb 20
Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
Lidia Ludka
Lidia Ludka
19:58 06 Feb 20
Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
Zofia Skrzypczak
Zofia Skrzypczak
21:45 05 Feb 20
Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
Dawid Pastuszak
Dawid Pastuszak
15:32 28 Dec 19
Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
Konrad Wesołowski
Konrad Wesołowski
20:13 22 Nov 19
Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
Agata Grzesiak
Agata Grzesiak
13:44 15 Nov 19
Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
Dawid Jacewski
Dawid Jacewski
13:03 07 Mar 18
Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
Następne Opinie